« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ostrołęcka delegacja z wizytą w ambasadzie Peru

Fot. Urząd Miasta w OstrołęceTrzyosobowa delegacja ostrołęckiego ratusza złożyła wizytę w ambasadzie Peru w Warszawie. Spotkanie związane było z obchodzonymi uroczystościami z okazji Święta Niepodległości Peru. Gości witał ambasador Peru Alberto Salas Barahona.

W uroczystości udział wzięli: wiceprezydent Grzegorz Płocha, przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski i dyrektor wydziału promocji, kultury i sportu Maria Rochowicz.

Współpraca z ambasadą Peru została nawiązana w 2015 roku, kiedy to Alberto Salas Barahona odwiedził Ostrołękę. Przemawiając podczas uroczystości wymienił także nasze miasto, jako przykład interesującej współpracy i serdecznej przyjaźni. O współpracy Ostrołęki i ambasady Peru opowiedziała Maria Rochowicz:

- Nasza współpraca została nawiązana w sierpniu 2015 roku kiedy to pan ambasador odwiedził Ostrołękę po raz pierwszy. Galeria przygotowała wówczas na placu Bema wystawę fotograficzną "Peru bosco - dwa domy" autorstwa Marty Zubrzyckiej, młodej wolontariuszki, która ponad rok pracowała w Peru. Pan ambasador z internetu dowiedział się o wystawie w Ostrołęce i po prostu do nas przyjechał. Był wówczas tuż po przyjeździe do Polski. Ostrołęka była pierwszym miejscem, które odwiedził i jak podkreśla zapadła mu w serce. Tak nawiązaliśmy kontakt. Kolejna wizyta odbyła się z okazji wernisażu Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii oraz wystawy Agnieszki Białobrzewskiej "Kobiety Peru" i Daniela Kozińskiego pokazującej ludzi na ławkach w mieście Arequipa. Obecna na wernisażu Aurora Luque de Hjorth, attachè ds. kulturalnych Ambasady Republiki Peru w Polsce, była tak zachwycona fotografiami, że Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii, podarował Ambasadzie kopie tych dwóch wystaw. Stąd nasze miłe i dość już regularne kontakty - czytamy na stronie urzędu miasta.

Ostrołęcka delegacja złożyła wizytę w ambasadzie Peru w miniony piątek 28 lipca., br.

Wyświetleń: 2193
 
10:41, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne