« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ostrołęcka delegacja z wizytą w ambasadzie Peru

Fot. Urząd Miasta w OstrołęceTrzyosobowa delegacja ostrołęckiego ratusza złożyła wizytę w ambasadzie Peru w Warszawie. Spotkanie związane było z obchodzonymi uroczystościami z okazji Święta Niepodległości Peru. Gości witał ambasador Peru Alberto Salas Barahona.

W uroczystości udział wzięli: wiceprezydent Grzegorz Płocha, przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski i dyrektor wydziału promocji, kultury i sportu Maria Rochowicz.

Współpraca z ambasadą Peru została nawiązana w 2015 roku, kiedy to Alberto Salas Barahona odwiedził Ostrołękę. Przemawiając podczas uroczystości wymienił także nasze miasto, jako przykład interesującej współpracy i serdecznej przyjaźni. O współpracy Ostrołęki i ambasady Peru opowiedziała Maria Rochowicz:

- Nasza współpraca została nawiązana w sierpniu 2015 roku kiedy to pan ambasador odwiedził Ostrołękę po raz pierwszy. Galeria przygotowała wówczas na placu Bema wystawę fotograficzną "Peru bosco - dwa domy" autorstwa Marty Zubrzyckiej, młodej wolontariuszki, która ponad rok pracowała w Peru. Pan ambasador z internetu dowiedział się o wystawie w Ostrołęce i po prostu do nas przyjechał. Był wówczas tuż po przyjeździe do Polski. Ostrołęka była pierwszym miejscem, które odwiedził i jak podkreśla zapadła mu w serce. Tak nawiązaliśmy kontakt. Kolejna wizyta odbyła się z okazji wernisażu Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii oraz wystawy Agnieszki Białobrzewskiej "Kobiety Peru" i Daniela Kozińskiego pokazującej ludzi na ławkach w mieście Arequipa. Obecna na wernisażu Aurora Luque de Hjorth, attachè ds. kulturalnych Ambasady Republiki Peru w Polsce, była tak zachwycona fotografiami, że Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii, podarował Ambasadzie kopie tych dwóch wystaw. Stąd nasze miłe i dość już regularne kontakty - czytamy na stronie urzędu miasta.

Ostrołęcka delegacja złożyła wizytę w ambasadzie Peru w miniony piątek 28 lipca., br.

Wyświetleń: 2193
 
10:41, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

12:21, 02.08.2017 r.
to będzie wielki sukces ekonomiczny i starczy na budowę mostu .... gratuluję miasto dobrze wydanych funduszy
@@@
14:17, 02.08.2017 r.
Cóż za sukces 😁 wycieczka do Warszawy na koszt podatnika.
Ky
14:18, 02.08.2017 r.
Darmozjady pojechały na wczasy za nasze pieniądze
kaktus
16:31, 02.08.2017 r.
Biuro podróży "ratusz Ostrołęka" - czyżby nowe "słońca Peru"?

Ciekaw jestem, jakie nowe kontrakty, podPiSzą tam nasi wycieczkowicze, może rząd Peru dofinansuje most, w podzięce za kolej, wybudowaną przez Ernesta Malinowskiego - nadzieja umiera ostatnia, a sadząc po składzie wycieczki, będzie ona musiała być owocna.
kaktus
16:33, 02.08.2017 r.
Ups, a to tylko do stolicy pojechali :wink:
brexit
17:37, 02.08.2017 r.
kaktus @ 16:33, 02.08.2017
IP: *.*.48.106

"Ups, a to tylko do stolicy pojechali wink"
Ale ty jesteś dur ny..Takiego drugiego przyg łupa to na tym portalu chyba nie było.
Tekstu mier nota nie zrozumiała i pyszczy.Co za t ę p a k.
Na takich jak ty , to łowcy talentów z Choroszczy polują.
Już dziś nie musisz na m-o pisać.Kret yna z siebie zrobiłeś -plan wykonany.
kaktus
17:44, 02.08.2017 r.
brexicik, dzieciaku specjalnej troski, w robieniu z siebie k r e t y n a, na Twoim poziomie, to życia nauki by mi nie wystarczyło, co udowodniłem wielokrotnie, a Ty, złapałeś mnie raz i robisz z tego halo, godne wynalezienia prochu, albo przynajmniej koła - ale, bądź czujny, bo zawsze może mi się coś jeszcze przydarzyć :)

Tak, przy okazji, to ja myślałem, że Ty nie odpowiadasz, bo się na mnie obraziłeś, a Ty, na te wszystkie wytknięte Ci brednie i kłamstwa, po prostu nie masz odpowiedzi - gratulacje - widać, do dyskusji, na jakim poziomie jesteś zdolny - bądź czujny, wróg nie śpi.
ostroleczanin
21:14, 02.08.2017 r.
tam gosciu z PKP miał dobry jubel
hertz
07:12, 03.08.2017 r.
,,brexit,, - większego przygłupa niż ty to naprawdę ciężko nie da się spotkać.Troszkę samokrytyki ty pisowski pachołku.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne