« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zatankował 1,2 i ruszył w drogę (zdjęcia)

Prawie dwa promile alkoholu wydmuchał 33-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Na skrzyżowaniu odcinka ostrołęckiej obwodnicy z ul. Kołobrzeską pijany kierowca opla vectry doprowadził do zderzenia z jadącą z naprzeciwka osobową kią.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Westerplatte i Kołobrzeskiej. Sprawca kolizji był kompletnie pijany.

- Według wstępnych ustaleń policji kierujący oplem, 33-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, skręcając z lewo z ul. Bohaterów Westerplatte w ul. Kołobrzeską, wymusił pierwszeństwo na jadącym z naprzeciwka 26-letnim kierowcy kia. Na skutek zderzenia obu pojazdów nikt nie doznał obrażeń. Okazało się, że sprawca kolizji jest pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Policja przypomina o surowych konsekwencjach, jakie grożą pijanym kierowcom.

- Jazda pojazdami mechanicznymi naraża nie tylko nas samych, ale także innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Brak odpowiedzialności może mieć bardzo poważne i wieloletnie konsekwencje w naszym życiu. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę, gdy wcześniej spożywaliśmy alkohol, nie zgadzajmy się także na jazdę z kierowcą, który jest nietrzeźwy. Wybierzmy taksówkę, autobus lub zadzwońmy do rodziny lub znajomych z prośbą o pomoc w transporcie - mówi rzecznik Żerański.

Zobacz zdjęcia:
Zderzenie z pijanym kierowcą (21.08.2017)

Wyświetleń: 11234
 
19:57, 21.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne