« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Bartkowski i Brzósko stracili pracę w miejskiej pływalni

Robert BartkowskiNieoczekiwane zmiany personalne w ostrołęckiej pływalni. Z pracą w parku wodnym pożegnali się Robert Bartkowski, były prezes Narwi Ostrołęka, wobec której toczy się prokuratorskie śledztwo, oraz były pełniący obowiązki dyrektora pływalni Robert Brzósko.

Obaj panowie wypowiedzenia otrzymali jeszcze przed wakacjami. Na pożegnanie się z pływalnią mieli dwa tygodnie.

Robert Bartkowski ma 46 lat. W ostrołęckim parku wodnym "Aquarium" przez około sześć lat pełnił funkcję menedżera ds. promocji i marketingu. O marketingu i promocjach w mediach miejskiej pływalni przez cały ten okres słychać było bardzo niewiele. Co istotne, menedżerów w pływalni zatrudnionych jest dwóch. Oprócz Bartkowskiego, na tym samym stanowisku zatrudniony jest Dariusz Maciak, były przewodniczący rady miasta, a obecnie radny.
Wielu naszych komentatorów od dawna zastanawia się na czym polega praca menedżerów w miejskiej pływalni. Dwa lata temu pisaliśmy o tym co w pracy robi Dariusz Maciak.

Zanim Robert Bartkowski został menedżerem w aquaparku, objął stanowisko prezesa Narwi Ostrołęka. Klub pod jego wodzą popadł w długi, a sam prezes o tym co działo się ze sportową organizacją, która co roku otrzymywała bardzo wysokie dotacje z publicznych pieniędzy, musiał tłumaczyć się prokuratorowi. Ostatecznie klub upadł, z bycia prezesem Bartkowski zrezygnował, a na jego miejsce nie było chętnych. Miasto powołało kuratora, którego zadaniem było wygaszenie klubu. Dług Narwi sięgał ponad 100 tys. złotych.
Bartkowski na co dzień handluje używanymi samochodami. Często wyjeżdża za granicę sprowadzając kolejne auta. W przeszłości pracował m.in. w lokalnym radiu "Oko", był także spikerem na meczach ostrołęckich piłkarzy i siatkarzy. Od wielu lat działa w radzie osiedla Witosa. W wyborach samorządowych bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego z proprezydenckiego Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki.

Drugi ze zwolnionych pracowników to 41-letni Robert Brzósko. Po rezygnacji ze stanowiska dyrektora miejskiej pływalni Mariusza Mierzejewskiego, który złamał ustawę antykorupcyjną, Brzósko pełnił obowiązki dyrektora aquaparku. Wcześniej zatrudniony był jako zastępca kierownika ds. technicznych. Konkurs na nowego dyrektora nie był ogłaszany przez niemal rok. Od czerwca 2016 roku nowym dyrektorem Parku Wodnego jest Wojciech Dobkowski.

Dyrektor pływalni nie ujawnił dokładnie z jakich powodów zwolniono obu pracowników. Prawdopodobnie zdecydowały względy ekonomiczne. Miejska pływalnia od początku boryka się z deficytem pieniędzy. Zakład wielokrotnie był dofinansowywany z publicznych pieniędzy.

- Te dwie osoby były na okresie wypowiedzenia. Teraz jesteśmy na etapie reorganizacji zakładu i poszukujemy lepszych rozwiązań - powiedział nam Wojciech Dobkowski, dyrektor Parku Wodnego "Aquarium".

Wyświetleń: 21903
 
09:22, 29.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne