« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: nowa nazwa ulicy w Baranowie nie po myśli mieszkańców

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
W Baranowie w wyniku ustawy dekomunizacyjnej, podjęto decyzję o zmianie nazwy m.in. Placu Trzydziestolecia. Decyzją radnych ma się on zmienić na Plac Zbawiciela, ale większość mieszkańców wybrała inną nazwę.

Dużo osób z gminy Baranowo glosowało na nazwę Rynek. Ja i wielu mieszkańców jesteśmy tym zawiedzeni. Dlaczego nie posłuchano naszej opinii?

Odpowiada przedstawiciel Urzędu Gminy w Baranowie
Ustawa dekomunizacyjna spowodowała w Baranowie konieczność zmiany nazwy dwóch ulic i placu. W związku z tym zostały ogłoszone konsultacje w sołectwie. Następnie rada gminy na sesji w dniu 31 lipca 2017 r. podjęła uchwałę w sprawie zmiany nazw ulic i placu. W przypadku dwóch ulic radni uwzględnili wynik konsultacji i ulice otrzymały nazwy: ulicę Marcelego Nowotki nazwano ulicą Mostową, a ulicy Gwardii Ludowej nadano nazwę Długa.

Natomiast w przypadku nazwy Plac Trzydziestolecia radni zdecydowali o nazwie Plac Zbawiciela, pomimo, że zdecydowana większość biorących udział w konsultacjach opowiedziała się za nazwą Rynek. Po sesji do przewodniczącego rady gminy wpłynęła petycja podpisana przez 193 mieszkańców Baranowa, wyrażająca niezadowolenie z nowej nazwy Placu Trzydziestolecia. 16 sierpnia br. odbyło się zebranie wiejskie, gdzie również zdecydowana większość opowiedziała się za nadaniem placowi nazwy Rynek. Na dzień 25 sierpnia 2017 r. zwołana została sesja rady gminy, na której ponownie zostanie rozpatrzona nazwa placu.

Wyświetleń: 5199
 
14:24, 22.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Gość
14:48, 22.08.2017 r.
Włażenie w dvpę prezesoju.....
Gosia
15:07, 22.08.2017 r.
Radni ktorzy nie sluchaja obywateli otrzymaja czerwona kartke w wyborach. Tak na marginesie to wspolczuje Wojtowi ze ma takich radnych i przewodniczacemu ze musi to ogarniac i swiecic oczyma przed ludzmi za kolegow.
😟😟
15:09, 22.08.2017 r.
Jak mozna nazwać Plac Trzydziestolecia , Placem Zbawiciela...
Jak przy samej Gminie odbywa się pijaństwo itp... Zbawicielem można nazwać plac np. przy kościele czy coś, a nie tam gdzie odbywają się różne nocne libacje !! Niech rząd sie zastanowi co robi !!
15:42, 22.08.2017 r.
i teraz będą to roztrząsać przez rok czasu jakby to miało jakiś sens. Tak srak czy owak. Jak będzie się nazywał rynek to wtedy pieniądze wam z nieba spadną? a jak plac zbawiciela to już nie? Na ch. ta rozkmina :angry:
Misio
16:46, 22.08.2017 r.
To Ci co przeważnie leżeli lub leżą na waleni bimbrem chcą plac Zbawiciela. Normali myślący chcą Rynek.
16:46, 22.08.2017 r.
plac powinien się nazywać placem Andrzeja S... y : :smile:
.
21:18, 22.08.2017 r.
Konsultacje?
ja
23:12, 22.08.2017 r.
Ale macie problem...
roman zbikowski
07:23, 23.08.2017 r.
HENRYK LENARCIAK-z waszego regionu zasluzony stoczniowiec nie musicie sie jego wstydzic .
aaa
09:26, 23.08.2017 r.
nie nazywajcie religijnie ulic bo jak do władzy dojdą ateiści (a pewnikiem to nastąpi) to znów będzie zmiana i po co Wam to?
Tak obrzydzacie ludziom kościół i religię że w końcu to gruchnie!
ketuks
11:07, 23.08.2017 r.
Dezubekizacja. Ustawa splamiona krwią.

Pięć samobójstw, cztery zawały serca i jeden udar mózgu – to na dzień dzisiejszy efekt wprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość ustawy obniżającej emerytury funkcjonariuszom, którzy pełnili służbę przed 1989 r. Wielu z nich po upadku PRL-u służyło w wolnej Polsce. Niejednokrotnie z narażeniem życia i zdrowia.

Przytoczę tylko jeden przykład. Mariusz Czerwiec powiesił się na zapleczu sklepiku szkolnego. Miał 56 lat. Do Służby Bezpieczeństwa wstąpił w 1985 r. Pięć lat później przeszedł pozytywnie weryfikację i kontynuował pracę w pionie dochodzeniowo-śledczym w pewnej miejscowości w kujawsko-pomorskim. Historia, jakich wiele. Był dobrym policjantem. Może nie wybitnym, ale solidnym rzemieślnikiem. Był lubiany, nikomu nie wchodził w drogę – wspomina jeden z jego kolegów. W 2006 r. w strukturach polskiej policji doszło do dużych czystek. Ludwik Dorn, ówczesny szef MSW w rządzie PiS-u, pozbywał się policjantów, których zawodowe korzenie sięgały PRL-u. Jedną z ofiar tych czystek stał się Czerwiec. – Strasznie to wtedy przeżył. No bo za co go ku**a wywalili? No ale musiał się z tym pogodzić. Dostawał jakieś 2700 zł emerytury i dorabiał w sklepiku szkolnym. W 2009 r., już za rządów PO, po raz pierwszy zmniejszono mu emeryturę. To była stosunkowa mała obniżka, o kilkaset złotych, bo dotyczyła okresu służby przed 1989 r. W czerwcu br. dostał kolejną decyzję, zmniejszającą emeryturę jeszcze raz. Tym razem aż o 1 tys. złotych. Jego znajomy: – Nie mógł zrozumieć, że ta cała praca dla III RP, te 17 lat służby, nie mają żadnego znaczenia. W nocy, po otrzymaniu decyzji o obniżeniu emerytury, nie mógł zasnąć. Denerwował się, co chwilę wstawał, mocno to przeżywał. Jak co dzień, wstał jednak rano i zaraz po ósmej pojechał otworzyć sklepik. Około dziesiątej zadzwoniła żona. Nie odebrał już telefonu. Ustawa go dobiła
Itek
14:44, 23.08.2017 r.
Jeszcze komuna do końca w Baranowie nie upadła, Ci co siedzą w pierwszych ławkach w kościele, kiedyś zdejmowali Krzyże w szkołach i urzędach, mogę bez problemu polecieć nazwiskami tych osób, ale one same dobrze o tym wiedzą. Niech się wstydzą. Placu Zbawiciela też nie chcą, bo to nie nowocześnie i zbyt katolicko. Do kościoła też nie chodźcie i nie strugajcie wielkich wierzących.
Gosia
15:57, 23.08.2017 r.
Itek. Ksenofobia od Ciebie aż traci na milę. Z wiarą spocznij w kościelnej ławie, tam gdzie jej miejsce. Daj ludziom oddychać. Wszelakie miejsca publiczne, instytucje, zwłaszcza szkoły powinny być wolne od symboli kultu. Wiara jest indywidualną potrzebą jednostki. Nie narzucaj jej wszystkim.
tępiciel lemingów
19:19, 23.08.2017 r.
ketuks, wszyscy za PRL byli dobrzy? 2700 zł emerytury? Emeryt 56 lat? Wszystkim takim jak on natychmiast należy obniżyć emerytury.

Gosia, jest wolność wyznań, więc nie należy zabraniać ludziom wolności. Wiara jest indywidualną potrzebą jednostki, nie narzucaj jej innym, daj ludziom oddychać.
.
20:32, 23.08.2017 r.
A tępiciel siedzi i

kopiuje i wkleja

kopiuje i wkleja

kopiuje i wkleja

kopiuje i wkleja

😁😁😁😁😁
;😁😁😁
tępiciel lemingów
22:14, 23.08.2017 r.
Kopiuję i wklejam?

Ja piszę tak, by zrozumiano mój wpis.

Gosiu, kłania się Konstytucja RP Art. 53. 6.

Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.

Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.

Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.

Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.

Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.
ketuks
00:17, 24.08.2017 r.
tępiciel a teraz jak odchodzą na emeryturę to ile mają? najmarniej 3500 zł do ręki. Więc nie wiem co to za aluzje dotyczące wysokości emerytury. Za co się teraz mszczą kaczyści? chyba za to że po internowaniu nie wywieziono ich do lasu i nie dostali kulki w łeb w odpowiednim czasie? poza tym kaczystom i platfusom tak samo należy się obniżyć świadczenia do minimum i wogóle wsadzić do więzienia za złodziejską prywatyzację i wyprowadzenie setek miliardów zł na przestrzeni paru dekad (jeśli nie bilionów). W PRL za dużo mniejsze machlojki finansowe była kara śmierci. A teraz ci co nakradli miliony, niektórych wsadzą, niektórym wine udowodnią i co? odsiedzą parę latem a za schowane gdzieś pieniądze będą sobie żyć jak lordy za granicą. Niech nie umywają rączek prawicowe warchoły bo na to złodziejstwo pozwalał system o który "walczyli" nie wystarczy mieć dobrych chęci, trzeba było odpowiedzialnie wiedzieć co się robi a nie po rozmontowaniu socjalizmu pozostawić kraj w rozkładzie podatny na różne patologie. Ile rozkradziono to się w pale nie mieści i przechodzi ludzkie pojęcie. Liberały chciały kraść ile wlezie w kapitalizmie a prawicowej konserwie demokracja potrzebna była do tego żeby Kościół mógł się już bez przeszkód rozpychać łokciami w tym państwie. tak kochają ludzie ten wasz kapitalizm i demokrację że najbardziej spodobały im się pomysły socjalne (500+) a nie te pochodzących z wolnego rynku.
ketuks
00:18, 24.08.2017 r.
***parę latek
tępiciel lemingów
06:05, 24.08.2017 r.
Nie jęczeć towarzysze. Sami święci, ten dobry, ten jeszcze lepszy, nie ruszać. Już dawno powinno się to zrobić. Żeby oprawcy mieli kilka razy większą emeryturę od ofiar? I w tak młodym wieku?
ketuks
09:04, 24.08.2017 r.
za mało pałowali i dawali wycisk: 'za co "mnie" pałujecie? - za miłość do ojczyzny' :laughing: jaśnie-panów wywiał wiatr histori, skończy się pis i posprzątamy.
tępiciel lemingów
10:15, 24.08.2017 r.
Naprawdę chcesz, by władza Ciebie pałowała?

Napisałeś następny powód do obniżenia im emerytur, "za mało pałowali i dawali wycisk". Zwolennik Stalina i jego następców chce obniżenia emerytur " pałkownikom", co to się porobiło.
ketuks
10:20, 24.08.2017 r.
ty sobie za dużo tutaj dopowiadasz, polscy komuniści to polscy komuniści a nie ruscy i Wissarionowicz. Jedyni którzy będą odpowiadać to ci z prawicy za wprowadzenie systemu który rozgrabił kraj. Solidarnie odpowiedzą prawicowe liberały razem z prawicową konserwą.
ketuks
10:27, 24.08.2017 r.
choć oczywiście po powrocie do sterów władzy zablokujemy wszystkie kosztowne projekty pseudo-uniezależniające nas energetycznie i powrócimy i zintensyfikujemy współpracę energetyczną z Rosją. Polacy szybko odczują we własnej kieszeni niższe ceny surowców. Pomyślcie tylko jak dobrze spożytkowalibyście np. 1 tysiąc zł rocznie oszczędności w postaci niższych rachunków za energię.
tępiciel lemingów
21:46, 24.08.2017 r.
Naprawdę chcesz, by władza Ciebie pałowała?
~~~~~~~~~~mnb
22:57, 31.08.2017 r.
Kodziarzom z Baranowa nawet plac Zbawiciela przeszkadza
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne