« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: nowa nazwa ulicy w Baranowie nie po myśli mieszkańców

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
W Baranowie w wyniku ustawy dekomunizacyjnej, podjęto decyzję o zmianie nazwy m.in. Placu Trzydziestolecia. Decyzją radnych ma się on zmienić na Plac Zbawiciela, ale większość mieszkańców wybrała inną nazwę.

Dużo osób z gminy Baranowo glosowało na nazwę Rynek. Ja i wielu mieszkańców jesteśmy tym zawiedzeni. Dlaczego nie posłuchano naszej opinii?

Odpowiada przedstawiciel Urzędu Gminy w Baranowie
Ustawa dekomunizacyjna spowodowała w Baranowie konieczność zmiany nazwy dwóch ulic i placu. W związku z tym zostały ogłoszone konsultacje w sołectwie. Następnie rada gminy na sesji w dniu 31 lipca 2017 r. podjęła uchwałę w sprawie zmiany nazw ulic i placu. W przypadku dwóch ulic radni uwzględnili wynik konsultacji i ulice otrzymały nazwy: ulicę Marcelego Nowotki nazwano ulicą Mostową, a ulicy Gwardii Ludowej nadano nazwę Długa.

Natomiast w przypadku nazwy Plac Trzydziestolecia radni zdecydowali o nazwie Plac Zbawiciela, pomimo, że zdecydowana większość biorących udział w konsultacjach opowiedziała się za nazwą Rynek. Po sesji do przewodniczącego rady gminy wpłynęła petycja podpisana przez 193 mieszkańców Baranowa, wyrażająca niezadowolenie z nowej nazwy Placu Trzydziestolecia. 16 sierpnia br. odbyło się zebranie wiejskie, gdzie również zdecydowana większość opowiedziała się za nadaniem placowi nazwy Rynek. Na dzień 25 sierpnia 2017 r. zwołana została sesja rady gminy, na której ponownie zostanie rozpatrzona nazwa placu.

Wyświetleń: 5199
 
14:24, 22.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne