« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Sukces ostrołęckich Operaliów na Fortach Bema (zdjęcia, wideo)

Rozpoczął się II Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia. Koncert galowy zgromadził tłumy ostrołęczan oraz mieszkańców powiatów. Miłośnicy muzyki klasycznej i operetkowej wysłuchali m.in. pierwszej damy polskiej sceny muzycznej - Grażyny Brodzińskiej.

W pierwszej części koncertu pt. "Najpiękniejsze arie i duety świata" publiczność wysłuchała arii operowych, w drugiej zaś utworów z operetek i musicali.

Na scenie zaprezentowali się wybitni artyści - Grażyna Brodzińska, Wojciech Sokolnicki, Magdalena Stefaniak oraz Jakub Milewski - ostrołęczanin, śpiewak, kompozytor, dyrygent i dyrektor całego festiwalu. Artystom towarzyszyła orkiestra Romantica. Kolejne koncerty w ramach festiwalu odbędą się w Ostrołęce, Różanie, Myszyńcu i Łysych.

Terminy koncertów w ramach II Festiwalu Muzycznego Ostrołęckie Operalia:
Ostrołęka - 2 września, 10 września,
Różan - 1 września,
Łyse - 3 września,
Myszyniec - 9 września.

- W programie festiwalu znajdą się najbardziej znane arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe. Nie zabraknie również niespodzianek - zapowiadają organizatorzy.

Na muzyczne wydarzenie zaprosili Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie oraz Towarzystwo Muzyczne imienia Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce. Koncert transmitowany był na żywo przez Polskie Radio RDC. Wydarzenie poprowadzili Jakub Milewski i Tadeusz Deszkiewicz. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

Koncert galowy na otwarcie festiwalu odbył się w niedzielę 27 sierpnia br. o godz. 19.00 na Fortach Bema w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
II Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia (27.08.2017)

Wyświetleń: 4635
 
10:01, 28.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne