« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Sukces ostrołęckich Operaliów na Fortach Bema (zdjęcia, wideo)

Rozpoczął się II Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia. Koncert galowy zgromadził tłumy ostrołęczan oraz mieszkańców powiatów. Miłośnicy muzyki klasycznej i operetkowej wysłuchali m.in. pierwszej damy polskiej sceny muzycznej - Grażyny Brodzińskiej.

W pierwszej części koncertu pt. "Najpiękniejsze arie i duety świata" publiczność wysłuchała arii operowych, w drugiej zaś utworów z operetek i musicali.

Na scenie zaprezentowali się wybitni artyści - Grażyna Brodzińska, Wojciech Sokolnicki, Magdalena Stefaniak oraz Jakub Milewski - ostrołęczanin, śpiewak, kompozytor, dyrygent i dyrektor całego festiwalu. Artystom towarzyszyła orkiestra Romantica. Kolejne koncerty w ramach festiwalu odbędą się w Ostrołęce, Różanie, Myszyńcu i Łysych.

Terminy koncertów w ramach II Festiwalu Muzycznego Ostrołęckie Operalia:
Ostrołęka - 2 września, 10 września,
Różan - 1 września,
Łyse - 3 września,
Myszyniec - 9 września.

- W programie festiwalu znajdą się najbardziej znane arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe. Nie zabraknie również niespodzianek - zapowiadają organizatorzy.

Na muzyczne wydarzenie zaprosili Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie oraz Towarzystwo Muzyczne imienia Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce. Koncert transmitowany był na żywo przez Polskie Radio RDC. Wydarzenie poprowadzili Jakub Milewski i Tadeusz Deszkiewicz. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

Koncert galowy na otwarcie festiwalu odbył się w niedzielę 27 sierpnia br. o godz. 19.00 na Fortach Bema w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
II Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia (27.08.2017)

Wyświetleń: 4635
 
10:01, 28.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Elo
12:16, 28.08.2017 r.
Ludzie potrzebują rozrywek ale miasto słabo się stara, osiedla organizują lepsze koncerty, sklep organizuje kino a miasto co?
12:44, 28.08.2017 r.
Dziękuję za piękny wieczór.
widz
12:49, 28.08.2017 r.
Warunki w jakich się odbywał koncert urągają prezentowanej sztuce, artystom a przede wszystkim widzom. Kompromitacja jakiej trudno by sobie wyobrazić.
Barbara
14:12, 28.08.2017 r.
Dla tak pięknych głosów warto było postać, bo oczywiście zabrakło krzeseł. Widowisko było wspaniałe, także za sprawą naszych ptaków: witała słuchaczy rodzina łabędzi, jaskółki urządziły sobie wysokie loty nad publicznością, zaprezentowały się także dwa żurawie i stadko kaczek. Można było nawet zobaczyć sylwetki ptaków w locie na tle księżyca... Forty Bema byłyby wspaniałą scenerią dla koncertów poezji śpiewanej. Na następne Operalia warto pomyśleć o pasku z tłumaczeniem arii, to byłby mały wysiłek dla informatyka, a wielka korzyść dla widzów. Pozdrawiam.
tomaszek
19:18, 28.08.2017 r.
Dziewczyno z 7 zdjęcia - jesteś piękna! :)
Ida
19:20, 28.08.2017 r.
Żałuję i będę długo żałować a miałam być. Zmęczenie po weselu wcisnęło mnie w fotel .Jednak jeszcze jest szansa posłuchania i zobaczenia w Parku miejskim i tej szansy nie zaprzepaszczę :)
Anna
21:21, 28.08.2017 r.
Wspaniały koncert !!! Więcej tego typu wydarzeń !!! Aż się prosi o amfiteatr w mieście.
A tak apropos P. Prezydencie co się stało z planowanymi inwestycjami na kolejne lata, o których mówił Pan w marcu 2010r, gdzie w planach był między innymi amfiteatr nad Narwią??? Minęło 7 lat !!! I 11 lat Pana kadencji. Tylko jak sobie poradzić z amfiteatrem kiedy z fontanną są kłopoty :/
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne