« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ostrołęccy politycy o rekordowych wpływach z VAT-u (wideo)

Fot. kadr "Panorama"Jak podaje "Panorama", obecne wpływy z podatku VAT rosną w niespotykanym tempie. Uszczelnienie sytemu paliwowego w Polsce przynosi rezultaty. O potrzebnych zmianach wypowiedzieli się m.in. Paweł Stańczyk, były wiceprezydent Ostrołęki i poseł Arkadiusz Czartoryski.

Dotychczasowe, gigantyczne wyłudzenia podatków, które trafiały m.in. do zorganizowanych grup przestęczych, udało się zatrzymać dopiero poprzez wprowadzenie w ubiegłym roku tzw. pakietu paliwowego.

- Zanim paliwo wejdzie na rynek paliwowy, pobieramy już przedpłatę VAT-u od przykładowego importera. Kiedy VAT zostanie pobrany przez naszą spółkę, zostaje od razu wpłacony do urzędu celnego - mówił dla "Panoramy" Paweł Stańczyk, prezes Operatora Logistycznego Paliw Płynnych Sp. z o.o.

Rząd chce powołania komisji śledczej, która miałaby zbadać, dlaczego system był dotychczas tak nieszczelny i dlaczego nikt, wzorem innych państw, nie usiłował sytuacji tej naprawić.

O przyczynach zaistniałej sytuacji wypowiedział się także Arkadiusz Czartoryski, ostrołęcki poseł PiS.

- To brak egzekwowania przepisów, przymykanie oczu na najzwyczajniejsze złodziejstwo - mówił dla "Panoramy" poseł Czartoryski.

Serwis informacyjny wyemitowano w środę 9 sierpnia br.

Zobacz wideo:
panorama.tvp.pl

Wyświetleń: 3393
 
13:53, 10.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne