« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ostrołęccy politycy o rekordowych wpływach z VAT-u (wideo)

Fot. kadr "Panorama"Jak podaje "Panorama", obecne wpływy z podatku VAT rosną w niespotykanym tempie. Uszczelnienie sytemu paliwowego w Polsce przynosi rezultaty. O potrzebnych zmianach wypowiedzieli się m.in. Paweł Stańczyk, były wiceprezydent Ostrołęki i poseł Arkadiusz Czartoryski.

Dotychczasowe, gigantyczne wyłudzenia podatków, które trafiały m.in. do zorganizowanych grup przestęczych, udało się zatrzymać dopiero poprzez wprowadzenie w ubiegłym roku tzw. pakietu paliwowego.

- Zanim paliwo wejdzie na rynek paliwowy, pobieramy już przedpłatę VAT-u od przykładowego importera. Kiedy VAT zostanie pobrany przez naszą spółkę, zostaje od razu wpłacony do urzędu celnego - mówił dla "Panoramy" Paweł Stańczyk, prezes Operatora Logistycznego Paliw Płynnych Sp. z o.o.

Rząd chce powołania komisji śledczej, która miałaby zbadać, dlaczego system był dotychczas tak nieszczelny i dlaczego nikt, wzorem innych państw, nie usiłował sytuacji tej naprawić.

O przyczynach zaistniałej sytuacji wypowiedział się także Arkadiusz Czartoryski, ostrołęcki poseł PiS.

- To brak egzekwowania przepisów, przymykanie oczu na najzwyczajniejsze złodziejstwo - mówił dla "Panoramy" poseł Czartoryski.

Serwis informacyjny wyemitowano w środę 9 sierpnia br.

Zobacz wideo:
panorama.tvp.pl

Wyświetleń: 3393
 
13:53, 10.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Krzyś
16:36, 10.08.2017 r.
Szkoda że panowie zapomnieli dodać ze większość tzw.zwiększenia "dohodów z wat"to pieniądze drobnych przedsiębiorców którz nie mogą się doczekać zwrotu zapłaconego podatku wat.
ketuks
16:45, 10.08.2017 r.
Świetnie, nareszcie będzie z czego sfinansować fikcyjnie publiczną służbę zdrowia
brexit
17:06, 10.08.2017 r.
Krzysiu kłamczuszku-ta nadwyżka to skutek uszczelnienia systemu.
Według danych MF średni czas zwrotu VAT spadł z 42 do 38 dni.
Więc zwroty VAT nastepuja szybciej co poprawilo sytuacje drobnych przedsiebiorców.
Jakaś plaga na tym portalu ten wysyp tępych propagandystów level kaktus.Krzysiu dla własnego dobra nie kłam - do tego potrzebna jest minimalna inteligencja , której jak widać brakuje.Co za j e ł o p.
Heniek
17:30, 10.08.2017 r.
Dajcie spokój, Kektus się na wszystkim zna.... to chodząca wikipedia .... :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
:)
17:35, 10.08.2017 r.
Te ze Pisu nie lubię to nie lubię ale przyznać im racje z tym VAT. Wreszcie ktoś sie za to wziął i to z dobrym skutkiem. Jak utrzymają ta tendencje do dostaną w przyszłych wyborach po raz pierwszy ode mnie głos wyborczy
Rebeliant Remek
17:47, 10.08.2017 r.
Nie wiem jak kaktus, ale pan od pozyskiwania funduszy i był prezydent i długoletni poseł znają się przecież na wszystkim. Same pasmo "sukcesów". Jak mówią katolicy. Daj wam Boże, jak najgorzej. Ciemny lud, pokorny lud😇
Silas
20:12, 10.08.2017 r.
Ten jełop kto wierzy w dane MF. Bzdury i propagandę sieją. Prowadzę działalność i bezpośrednio dotyka mnie dobra zmiana z odwróconyn vatem. Nie otrzymałem zwrotu nadwyżki ze stycznia. Skarbowka wisi mi kilkadziesiąt tysiecy zł. Takich jak ja są setki.
rr
20:22, 10.08.2017 r.
@brexit

Jak piszesz MF podaje średni czas zwrotu VAT. Jeśli więc jedna firma odzyska środki po 65 dniach a druga po 3 dniach to jaki jest średni czas oczekiwania na zwrot?
Nie nazywaj ludzi jełopami kiedy sam zachowujesz się jak d3bil kalkując suche urzędnicze wyliczenia. Do tego jeszcze polecam popytać samych przedsiębiorców o zwroty. Może przestaniesz wierzyć w ministerialne "rewelacje".
brexit
22:03, 10.08.2017 r.
rr

Jak jakiś j e ł o p w tym wypadku Krzyś powiela fake newsa o rzekomym opóźnianiu zwrotu VAT , mającym być przyczyną znacznego wzrostu dochodów z tego podatku to mogą zachodzić dwie możliwości.Albo nie rozumie tego o czym pisze , a jest zadaniowany na przypier... mentalnym bejsbolem w PiS ( co najwyżej może po kostakch -poziom kaktusa) więc jest jełopem , bo nawet danych nie sprawdzi.
A jeżeli powiela te brednie o wstrzymywaniu zwrotu VAT przedsiębiorcom rozumiejąc co pisze to fakt jełopem jest tylko trochę , za to jest kłamcą.
Więc bardziej poprawnie byłoby jakbym napisał ,że Krzyś jest jełopem albo prostackim kłamcą.
Wiesz dużo rzeczy można PiS-owi zarzucić.Ale jednej na pewno nie.Złych wyników ekonomicznych.Zarówna w latach 2005-2007 jak i obecnie budżet państwa jest w dobrej sytuacji , a biorąc pod uwagę ostatnie 26 obecnie jest w znakomitej.
Nie chcę tu pisać eleboratu na temat osiągnięć gospodarczych PiS , w każdym razie partia radzi sobie świetnie, co ją odróżnia zdecydowanie od poprzedników.
W ogóle to powinna powstać komisja sejmowa do zbadania cudów z VAT za kadencji folksdojcza.Ciekawi mnie też jeden wyrok SN , który umożliwił właściwie bezkarność procederu karuzel VAT-owskich.
Ale do tego potrzebne są niezależne i nie skorumpowane sądy.Co niestety chyba nie jest możliwe.Nie wiem co prezydent Duda odwinie.Jego postawa rokuje fatalnie.
Mojego głosu nie dostanie już nigdy ani on , ani ktokolwiek z nim związany.
Tępiciel tępiciela lemingów
01:40, 11.08.2017 r.
W tamtym roku też j.e.b.a.l.i cały czas o rekordowych wzrostach wpływów VAT-u. Przyszedł koniec roku i się okazało, że zebrali 4 mld więcej niż rok wcześniej za czasów mafijnego PO.
Najlepsze jednak z tego było jak pisowczyki zrobiły sobie wzajemne lizanie pał w TV, bodajże u Pośpieszalskiego. Karnowski i inna śmietanka brandzlowali się nad tym jak jest dobrze. Potem do głosu doszedł Modzelewski czyli człowiek-ekspert PiS-u i szybko zbeształ lizusów, że ten wzrost będzie minimalny i praktycznie nie wyniesie się ponad to co można osiągnąć dzięki wzrostowi PKB. To dosyć istotne bo należy zauważyć, że ten sam PiS za pomocą 500+ przeżarł 17 mld zł. Idealnie obrazuje to jak wygląda ten mityczny wzrost ściągalności VAT.
W tym roku pewnie będzie podobnie. A cały czas przypominam, że PiS mimo zapewnień wyborczych utrzymał, a właściwie ponownie podniósł VAT do poziomu 23%. Napisałem podniósł, bo jak dobrze wiemy, ustawa o VAT obowiązywała do roku 2016. PiS swoją ustawą podniósł ten podatek ponownie.
Nie będzie lepiej ludzie. Wystarczy zobaczyć jak muszą walić propagandę w TVPiS. Kilkanaście dni temu napi.przanie o tym jaka to wielka nadwyżka budżetowa nam się została po pół roku. A już po chwili Morawiecki mówiący, że na koniec roku deficyt może być niższy o 15 mld od zakładanego. Czyli tak jak przewidywali eksperci, robi się kreatywną księgowość, żeby wykazać, że jest dobrze. Przypomnę jeszcze łaskawie, że wbrew zapewnieniom Antka do tej pory nie kupiono helikopterów, które ostatecznie miały być w Polsce do połowy marca. Także te wszystkie "sukcesy" okupione są brakami w realizacji kontraktów, które już dawno miały mieć miejsce.
Warto też wspomnieć o najniższym od bodajże 3 lat stopniu inwestycji w kraju. Wyprzedziliśmy tylko Grecję i Bułgarię.
Aha, dodam tylko, że upadające Niemcy czy zdrajcy Czesi w tym samym czasie notują rekordowe nadwyżki w budżecie. Tak wygląda propaganda sukcesu, ale żeby do tego dotrzeć trzeba czytać coś więcej niż pisowskie gadzinówki.
Rebeliant Remek
06:00, 11.08.2017 r.
Jeden specjalista od tornistra z Koszalina, drugi fachowiec od zapylania owiec z podlaskiej wsi Uśnik 😀😀😀 I doczekaliśmy ekspertów podatkowych i gospodarczych😀A Ostrołęka w ruinie. Ktoś jeszcze pyta dlaczego?

Ważna jest tępa rumiana śpiewka: Przez osiem lat rządów PO, PSL...
Wi
06:14, 11.08.2017 r.
Większe wpływy z VAT-u. Będą mieli więcej pieniędzy na ,,dzieła rydzyka,, bo na lekarstwa dla małych umierających dzieci pieniędzy brak!!
tępiciel lemingów
06:34, 11.08.2017 r.
Propagandziści tego co było, dwoją się i troją, zaklinając rzeczywistość.
brexit
09:31, 11.08.2017 r.
Dane MF są praktycznie zbieżne z danymi PwC.
To jest dobra zmiana właśnie.Już i nie ma fałszowania danych jak za PO jak wynika z miażdżacego dla nierządu herr Tuska raportu NIK.
A ten j e ł o p co to pisze , ze mu urząd wisi zwrot od stycznia to albo przedsiębiorcą nie jest a historia jest wyssana z brudnego palucha , albo jest wyłudzaczem VAT.
kaktus
10:11, 11.08.2017 r.
brexicik, dzieciaku specjalnej troski, widzę, że bez powołania się na mnie, trudno Ci cokolwiek naPiSać - ten korowód z VATem, może być powodowany kreatywną księgowością, a statystyki można w bardzo prosty sposób podrasować - w czasach Gomułki, po protestach w sprawie podwyżek cen żywności, tenże "Wiesław", z mównicy oświadczył Polakom, że podwyżki, średnio wyniosły, bodajże 3%, ale nie dodał, że żywność podrożała o 50%, a lokomotywy i tego typu sprzęt "codziennego użytku", o 1%.

Jeśli sukces tego rządu z VATem, okaże się rzeczywisty, to będę jednym z pierwszych, którzy go za to pochwalą, bo w przeciwieństwie do Ciebie, barwy partyjne, są dla mnie mało znaczące, a nazywanie kogokolwiek folksdojczem, jest kolejnym przejawem Twojego bezgranicznego chamstwa - nie dość, ze słoma z walonków Ci wyłazi, to dodatkowo capi niemiłosiernie, ale Tobie, jak widać, w niccym to nie przeszkadza.

Przy okazji, Polska, nie miała jeszcze w historii, tak niskiego poziomu inwestycji, a to one są kołem zamachowym gospodarki, bo ile można się skupiać na konsumpcji - tak, jak rząd, ma raczej nikły wpływ na PKB, jeśli chodzi o jego wzrost, to ma kolosalny, na jego spadek, a jednym z głównych czynników wzrostu PKB, są inwestycje.

Wydaje się, że rząd nie jest w stanie zajmować się kilkoma rzeczami na raz - ministerstwo, praktycznie zablokowało drogę bezrobotnym, którzy z bezrobotnych, czyli świadczeniobiorców, chcieliby się stać, przedsiębiorcami, czyli świadczeniodawcami, uchylając z dniem 1 lipca 2017 r. rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 kwietnia 2012 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1041) Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce informuje, iż wstrzymuje zawieranie nowych umów oraz rozpatrywanie wniosków o:
- refundację ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego
- przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Pytam więc, gdzie zostały skierowane środki, które były zabezpieczone na ten cel, bo były, dlaczego od ponad miesiąca, takie inicjatywy nie są wspierane, tak, jak były wspierane wcześniej, również za rządów PO + PSL i dopiero rządy PiS, zablokowały tę możliwość.

brexicik, dzieciaku specjalnej troski, porozmawiaj sobie z małymi przedsiębiorcami i popytaj, jaki mają, faktyczny termin zwrotu podatku VAT, zamiast zarzucać komuś kłamstwo - żeby tylko, że zdziwienia, szlag Cię nie trafił, bo z kogo wówczas będziemy tutaj "darli łacha"?
Zrozpaczona
11:07, 11.08.2017 r.
Co z tego jak wpływy trafią do rządzących, a nie do Polaków. I tak za wszystko trzeba płacić więcej i ledwo do końca miesiąca starcza. Wszystkie ceny żywności i opłaty wzrosły, podatki coraz większe, składki zdrowotne również. Ciągle sejm zmienia ustawy i wymyśla nowe opłaty i podwyższa istniejące: węglowa, paliwowa, śmieciowa, wyższa abonamentowa TVP, na wodę... Nie rozumiem gdzie ta dobra zmiana?, wpływy wyższe do budżetu, ale głownie z VAT 23% od najbiedniejszych, bo bogaci sobie i tak podliczają. Przez te podwyżki moje życie to koszmar, a miało być lepiej. Wszyscy tacy sami, gdy dorwą się do władzy to myślą tylko o sobie. Skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle? Płakać się chce od tej dobroci. :crying:
Anka PiSanka
11:26, 11.08.2017 r.
Dzień dobry!

Chłopaki-lewaki, dziewuchy-lewuchy, nie podniecajcie się i nie łżyjcie. Proszę was i błagam! Nie łżyjcie! Zasadniczy termin zwrotu podatku VAT wynosi 60 dni. Tak jest od 2004 roku. Gdy termin ten jest przekroczony, podatnik otrzymuje ustawowe odsetki. Państwo nie może sobie pozwolić na płacenie odsetek, więc w olbrzymiej większości przypadków termin 60 dni jest dotrzymywany. Nie łżyjcie, prosiaczki... Nie łżyjcie... Nie podniecajcie się. Polacy mają dosyć złodziejskich rządów POlszewickich. Tamte rządy to dawno miniona melodia przeszłości...

Pozdrawiam cieplusio, chłopaczków-lewaczków, niepoprawnych łgarzy ...
kaktus
11:44, 11.08.2017 r.
Cyt.:
"godnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r. nr 54 poz. 535, dalej „ustawa o VAT”), gdy kwota podatku naliczonego jest wyższa niż kwota podatku należnego w danym okresie rozliczeniowym, podatnik ma prawo do obniżenia o tę różnicę kwoty podatku należnego za następne okresy rozliczeniowe lub zwrotu tej różnicy na wskazany rachunek bankowy.

pkt. c
Termin 180-dniowy
Zastosowanie ma we wszystkich pozostałych przypadkach."

Cyt.:
"Zgodnie z treścią art. 87 ust. 2 ustawy o VAT: „Jeżeli zasadność zwrotu wymaga dodatkowego zweryfikowania, naczelnik urzędu skarbowego może przedłużyć ten termin do czasu zakończenia weryfikacji rozliczenia podatnika dokonywanego w ramach czynności sprawdzających, kontroli podatkowej lub postępowania podatkowego na podstawie przepisów o kontroli skarbowej (…).”
lisek
11:50, 11.08.2017 r.
Tępa dzido, uważasz, że za cenę ustawowych odsetek, rząd nie może próbować robić kreatywnej księgowości z VAT - kto to sprawdzi, Ty? - jesteś aż tak głupia?
Anka PiSanka
12:00, 11.08.2017 r.
Cyt. " Termin podstawowy 60-dniowy:

Zgodnie z art. 87 ust. 2 ustawy o VAT podstawowy termin zwrotu podatku wynosi 60 dni od dnia złożenia rozliczenia przez podatnika, o ile nie znajdą zastosowania przepisy szczególne.Termin 60-dniowy może znaleźć zastosowanie również w następujących sytuacjach:

z tytułu nadwyżki podatku naliczonego związanego z wykonywaniem przez podatnika poza granicami kraju czynności nieopodatkowanych, ale tylko wyłącznie w przypadku kiedy umożliwiają one odliczenie podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 8 pkt. 1,
z tytułu podatku naliczonego związanego z nabyciem środków trwałych i wartości niematerialnych oraz prawnych o charakterze amortyzacyjnym oraz gruntów, w tym także prawa użytkowania wieczystego do gruntów, w przypadku kiedy zaliczone je do środków trwałych nabywcy,
z tytułu nadwyżki podatku naliczonego, wynikającej z charakteru sezonowości działalności prowadzonej przez podatnika,Termin 25-dniowy


Zwrot w takim skróconym terminie możliwy jest z tytułu podatku naliczonego związanego z nabyciem środków trwałych i wartości niematerialnych oraz prawnych o charakterze amortyzacyjnym oraz gruntów, w tym także prawa użytkowania wieczystego do gruntów, w przypadku kiedy zaliczone je do środków trwałych nabywcy.

Zwrot w terminie 25-dniowym możliwy jest także z tytułu nadwyżki podatku naliczonego związanego z wykonywaniem przez podatnika poza granicami kraju czynności nieopodatkowanych, ale tylko wyłącznie w przypadku kiedy umożliwiają one odliczenie podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 8 pkt. 1".


Termin 180 dniowy dotyczy przede wszystkim oszustów, drobnych złodziejaszków i innych tego typu "przedsiębiorców" gdzie istniej uzasadnione podejrzenie matactw i wyłudzeń. Ogromna większość zwrotów VAT kończy się przed upływem 60 dni.
Bardzo podobna jest sytuacja ze zwrotem nadpłaconego podatku dochodowego PIT. Mimo, iż Urząd Skarbowy ma czas na zwrot, 3 miesiące, zdecydowana większość zwrotów, następuje znacznie przed upływem tego terminu...
Anka PiSanka
12:04, 11.08.2017 r.
Do lisek @ 11:50,

Dzień dobry!

Nie podniecaj się tak prosiaczku, bo z emocji narobisz w porcięta... :smile:

Pozdrawiam nelwuska, liska-chytluska... :smile:
lisek
12:05, 11.08.2017 r.
Tępa dzido, w normalnym państwie prawa, nie PiSiowskim, ale normalnym, oszustem i złodziejaszkiem jest ktoś, na kim ciąży prawomocny wyrok sądowy, poza tym, błyśnij nam jeszcze jakimś pleonazmem, w stylu tego:

Cyt.:
"dawno miniona melodia przeszłości"

Może jakieś "cofanie do tyłu", albo "spadanie w dół" - coś tam zawsze "mundrego", na miasrę swoich możliwości wymyślisz.
Anka PiSanka
12:50, 11.08.2017 r.
Do lisek @ 12:05,

Ach, cieszę się niezmiernie, że mogę kontynuować dalej dyskusję z tobą. Z radości aż podskoczyłam do góry. To fakt autentyczny: podobasz mi się, mój kawalerze niezmiernie. Ja kocham się w tobie, twój wdzięk mnie zniewolił. Chciałabym bliżej ciebie poznać. Czyż nie odmówisz skromnej Ance, wieczornego spaceru bulwarami nadnarwiańskimi, wzdłuż naszego akwenu wodnego? A po romantycznym spacerze, wrócimy z powrotem, do swoich, codziennych zajęć...

Pozdrawiam ostrego rohatyńca... :smile: Mlaskaśne mlaskacze dla ciebie... :smile:
kaktus
12:51, 11.08.2017 r.
Jak się okazuje, w PiSowskim "państwie prawa", jeden "nadęty małolat", przejeździł służbowymi limuzynami 95 tys. km w ciągu tylko jednego roku, co kosztowało, nas podatników, ponad 60 tys. złotych - to nie jest "dobra zmiana", to jest "zaje... dobra zmiana".

Było to możliwe, ponieważ jego pryncypał, jak nie zdarzało się to nigdy wcześniej, objął go obsługą transportową Żandarmerii Wojskowej.
lisek
12:53, 11.08.2017 r.
Tępa dzida, właśnie otrzymała nokautujący cios, leży więc we własnych odchodach i błaga o litość.
Anka PiSanka
13:14, 11.08.2017 r.
Do lisek @ 12:53,

Ostry rohatyńcu, wywieszam białą flagę i błagam o litość. Nie wiedziałam z jak poważnym przeciwnikiem zaczynam. Oto leżę bez czucia ni pamięci na dywanie i wiję się w paroksyzmach bólu. Zaiste, twój cios był nokautujący. Chylę głowę przed twoją ciętą ripostą. Dzisiaj już mało kto tak potrafi. Jeztem zupełnie zbita z tropu i sponiewierana psychicznie. Nigdy takiego upokorzenie nie przeżyłam. Cóż mi, niebogiej, pozostaje? Zakładam na głowę kapelusik przeciwsłoneczny, binokle, sandałki na stopy i... udaję się na długi spacer. Muszę jakoś "przetrawić" tę sromotną porażkę i powrócić z powrotem do równowagi psychicznej. Ach, na samą myśl spaceru, aż podskakuję do góry z radości...


Trzymiej się cielusio, mój słodki hetmanie... :smile:
lisek
13:23, 11.08.2017 r.
Wiem o tym, tępa dzido, nie musisz mnie zapewniać o rzeczach tak oczywistych.
kaktus
14:01, 11.08.2017 r.
Cyt.:
"Dotychczasowe, gigantyczne wyłudzenia podatków, które trafiały m.in. do zorganizowanych grup przestęczych, udało się zatrzymać dopiero poprzez wprowadzenie w ubiegłym roku tzw. pakietu paliwowego."

Skoro już są znani sprawcy, to rozumiem, że prokuratury już prowadzą postępowania, chociaż o tym, jakoś cicho - no, nic, może będzie głośnie, przy przekazywaniu do sądów, aktów oskarżenia, a przy ustawie o nieskuteczności ukrywania majątków, należne podatki, trafia do skarbu państwa.
kaktus
14:08, 11.08.2017 r.
Cyt.:
"Dotychczasowe, gigantyczne wyłudzenia podatków, które trafiały m.in. do zorganizowanych grup przestęczych, udało się zatrzymać dopiero poprzez wprowadzenie w ubiegłym roku tzw. pakietu paliwowego."

Cyt.:
"- To brak egzekwowania przepisów, przymykanie oczu na najzwyczajniejsze złodziejstwo - mówił dla "Panoramy" poseł Czartoryski."

Panie "ładny", to jak to więc było, były przepisy i nie były przestrzegane, czy nie było przepisów, bo jedno przeczy drugiemu.
kaktus
14:33, 11.08.2017 r.
Cyt.:
"

Apteki
Ceny paliw
Zmarli
Skrzynka skarg
OFL
Reklama
Kontakt

Aktualności
Ostrołęccy politycy o rekordowych wpływach z VAT-u (wideo)

Fot. kadr "Panorama"
Jak podaje "Panorama", obecne wpływy z podatku VAT rosną w niespotykanym tempie. Uszczelnienie sytemu paliwowego w Polsce przynosi rezultaty. O potrzebnych zmianach wypowiedzieli się m.in. Paweł Stańczyk, były wiceprezydent Ostrołęki i poseł Arkadiusz Czartoryski.

Dotychczasowe, gigantyczne wyłudzenia podatków, które trafiały m.in. do zorganizowanych grup przestęczych, udało się zatrzymać dopiero poprzez wprowadzenie w ubiegłym roku tzw. pakietu paliwowego.

- Zanim paliwo wejdzie na rynek paliwowy, pobieramy już przedpłatę VAT-u od przykładowego importera. Kiedy VAT zostanie pobrany przez naszą spółkę, zostaje od razu wpłacony do urzędu celnego - mówił dla "Panoramy" Paweł Stańczyk, prezes Operatora Logistycznego Paliw Płynnych Sp. z o.o."

Innymi słowy, ponieważ zdarzali się złodzieje, to teraz wszyscy zostali potraktowani, jako potencjalni przestępcy i muszą zapłacić podatek, zanim nastąpi przychód - genialne, epokowe rozwiązanie - zróbcie tak, ze wszystkim - wytłumaczcie mi tylko, w jaki sposób, to zapobiega wyłudzaniu podatku VAT, bowiem wówczas też importer płacił, VAT, tylko później ubiegał się o jego zwrot.
kaktus
14:33, 11.08.2017 r.
Ups, trochę za dużo mi się skopiowało.
kaktus
14:37, 11.08.2017 r.
Mam jeszcze jedno pytanie, po co jest ta firma, na której czele stoi Pan Stańczyk, bo przecież ten VAT, mógłby być wpłacany bezpośrednio do urzędu celnego, bez pośrednictwa jego firmy - o co tu chodzi?
kaktus
14:43, 11.08.2017 r.
Na podobnej zasadzie działały właśnie OFE, czyli, bez najmniejszego powodu, pośredniczyły w rolowaniu deficytu, operując obligacjami, przez co uszczupliły pieniądze na emerytury o nie mniej niż 14 mld złotych, które, gdyby nie było OFE, trafiłby do ZUS i o tyle więcej, byłoby na emerytury Polaków.
tępiciel lemingów
16:29, 11.08.2017 r.
Ale poprzedniej zmianie wyszła piana, zaklinają rzeczywistość jak mogą.
kaktus
18:17, 11.08.2017 r.
Tępy ciulu, Ty już masz zwidy, najpierw widziałeś norki, a teraz pianę - a, Afrodyty w tej pianie nie widziałeś, bo może Ty masz jakieś erotyczne, senne marzenia?
Heniek
20:24, 11.08.2017 r.
jak masz uregulowane faktury to dostaniesz zwrot VAT do 25 dni, jak nie to do 60 dni. I tak US robi, chyba że kradniesz to masz problem. Ludzie jak o czymś piszecie, to miejcie pojęcie........ :wink:
tępiciel lemingów
22:32, 11.08.2017 r.
Norka - fachowiec od przejazdów kolejowych i fachowiec od podatków ma jak zwykle pianę na ustach z wściekłości, bo nie może zaklinać rzeczywistości. Ciągle jego argumenty są błędne.
Anka PiSanka
23:15, 11.08.2017 r.
Do Heniek @ 20:24,

Drogi Heńku! Tępych tłuków antypisowskich nie przekonasz żadnymi argumentami. Oni zawsze ziedzą swoje... Min. jeden tłuczek twierdzi, że czeka od nowego roku na zwrot VATu.Do lisek @ 12:53,

Lisku chytrusku, dej mi nadzieję, że nadal mnie lubisz. Nie pastw się nade mną. Nie pozostawiaj mnie z rozdartem sercem. Czekam na twój gest pojednania...

Pozdrawiam...
Rebeliant Remek
09:04, 12.08.2017 r.
I co z tego? Jakiś powód do dumy? No może tak skoro wspomniano o towarzyszu Bierucie😀
Anka PiSanka
10:15, 12.08.2017 r.
Do Rebeliant Remek @ 09:04

Ach, mój chłopaku-słodziaku, nie zżymaj się na mnie - głupiutką, infantylną gąskę. Wybacz - nie miałam złych intencji. Być może, przez te afrykańskie upały, klepię teraz koszały-opały...

Pozdrawiam... Buźka... :smile:
kaktus
11:20, 12.08.2017 r.
Tępy ciulu, nie trzeba być fachowcem, wystarczy potrafić korzystać z internetowej wyszukiwarki, żeby się publicznie nie kompromitować, co stało się Twoją specjalnością.

Dobra rada, całkowicie za darmo, jeśli stale widzisz pianę, to udaj się do specjalisty, bowiem może to być oznaka śmiertelnej choroby, zwanej wścieklizną - a, wodowstrętu nie masz?
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne