« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pijany ostrołęczanin jechał zygzakiem. Zatrzymał go inny kierowca

Dwa lata więzienia grożą pijanemu kierowcy, który postanowił wybrać się w podróż fordem bez ważnego badania technicznego. Nietrzeźwego mężczyznę samodzielnie zatrzymał 29-letni ostrołęczanin i na miejsce wezwał policję. Pijany kierowca stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Około godz. 1.00 29-letni mężczyzna jadąc od strony wsi Borawe w kierunku Ostrołęki zauważył osobowego forda, którego kierowca miał problemy w utrzymaniu toru jazdy.

- Ostrołęczanin jechał za kierowcą, którego podejrzewał o to, że jest nietrzeźwy. Z każdym kilometrem kierowcy forda coraz trudniej było opanować pojazd. 29-latek uniemożliwił fordowi dalszą jazdę, a na miejsce wezwał policję - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Za kierownicą forda siedział około 34-letni ostrołęczanin. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Pijanemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Podczas kontroli okazało się, że ford, którym kierował, nie posiada ważnych badań technicznych.

- Ostrołęcka policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca naszego miasta. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze - mówi rzecznik Żerański.

Ostrołęczanin kierujący fordem odpowie przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

To drugi w ciągu tygodnia przypadek zatrzymania pijanego kierowcy dzięki sygnałom mieszkańców. Wczoraj informowaliśmy o młodym mężczyźnie, który wsiadł za kierownicę mając niemal cztery (!) promile alkoholu w organizmie.

Wyświetleń: 7851
 
11:52, 29.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne