« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 4 sierpnia 2021 r., imieniny Dominika, Protazego, Jana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pijany ostrołęczanin jechał zygzakiem. Zatrzymał go inny kierowca

Dwa lata więzienia grożą pijanemu kierowcy, który postanowił wybrać się w podróż fordem bez ważnego badania technicznego. Nietrzeźwego mężczyznę samodzielnie zatrzymał 29-letni ostrołęczanin i na miejsce wezwał policję. Pijany kierowca stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Około godz. 1.00 29-letni mężczyzna jadąc od strony wsi Borawe w kierunku Ostrołęki zauważył osobowego forda, którego kierowca miał problemy w utrzymaniu toru jazdy.

- Ostrołęczanin jechał za kierowcą, którego podejrzewał o to, że jest nietrzeźwy. Z każdym kilometrem kierowcy forda coraz trudniej było opanować pojazd. 29-latek uniemożliwił fordowi dalszą jazdę, a na miejsce wezwał policję - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Za kierownicą forda siedział około 34-letni ostrołęczanin. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Pijanemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Podczas kontroli okazało się, że ford, którym kierował, nie posiada ważnych badań technicznych.

- Ostrołęcka policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca naszego miasta. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze - mówi rzecznik Żerański.

Ostrołęczanin kierujący fordem odpowie przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

To drugi w ciągu tygodnia przypadek zatrzymania pijanego kierowcy dzięki sygnałom mieszkańców. Wczoraj informowaliśmy o młodym mężczyźnie, który wsiadł za kierownicę mając niemal cztery (!) promile alkoholu w organizmie.

Wyświetleń: 7851
 
11:52, 29.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne