« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Recepty na pigułkę "dzień po" za darmo, ale nie w Ostrołęce

Inicjatywa "Lekarze Kobietom" bardzo szybko rozszerza się. W ponad stu miejscowościach można już za darmo dostać receptę na antykoncepcję awaryjną. Wśród nich są takie miasta jak: Maków Mazowiecki, Łomża, Przasnysz czy Ciechanów. Mieszkanki Ostrołęki nadal nie mają takiej możliwości.

Ogólnopolska inicjatywa "Lekarze Kobietom" powstała w odpowiedzi na przywrócenie recept na antykoncepcję awaryjną. Nowela weszła w życie 23 lipca 2017 roku. Co tydzień na mapie "Lekarze Kobietom" przybywa nowych miejscowości, w których medycy za darmo lub za symboliczną złotówkę przepisują potrzebującym pacjentkom recepty na pigułkę "dzień po".

- W odpowiedzi na politykę ministra zdrowia skrzyknęli się polscy lekarze. Postanowili pomóc kobietom w uzyskaniu (tanio i szybko) recepty na pigułkę. Inicjatorką akcji "Lekarze Kobietom" jest Aleksandra Krasowska, lekarka psychiatra - czytamy na stronie portalu oko.press.

Najwięcej lekarzy zgłosiło się w Warszawie, ale do stolicy dołączyły też takie miasta jak: Łomża, Maków Mazowiecki, Przasnysz czy Ciechanów. Na liście nadal nie ma Ostrołęki, w związku z czym mieszkanki miasta, potrzebujące recepty na antykoncepcję awaryjną w sposób szybki i bezproblemowy, muszą zgłaszać się do sąsiednich miejscowości.

Lista miast, w których za darmo można dostać receptę na antykoncepcję awaryjną znajduje się na stronie lekarzekobietom.pl. Jest ona aktualizowana co tydzień.

Więcej na ten temat:
Już w 110 miejscowościach można za darmo dostać receptę na antykoncepcję awaryjną

Wyświetleń: 6736
 
15:55, 22.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

kaktus
16:13, 22.08.2017 r.
Brawo, brawo, brawo - oczywiście, nie da Pisołęki, ale dla inicjatywy - okazuje się, że daje się, w sposób całkowicie legalny, walczyć z głupim prawem.

PiS to objaw typowej Paranoi i Schizofrenii, który z jednej strony walczy z aborcją, a z drogiej, poprzez stanowienie głupiego prawa, do tejże się przyczynia.
do kaktus
16:30, 22.08.2017 r.
Skąd wiesz czy jakby kiedyś była dostępna "pigułka dzień po" to dziś pisałbyś te propagandowe komentarze? Taki w 100% zaplanowany byłeś?
Gość
16:41, 22.08.2017 r.
I gdzie demokracja? Narzucanie własnych wymysłów.
kaktus
16:49, 22.08.2017 r.
do "do kaktus" - zapytaj o to może, te kobiety, które z różnych powodów, podejmują dramatyczne decyzje o osunięciu ciąży, zapytaj te maltretowane, niechciane dzieci, których coraz więcej, z domowych "pieleszy" przenosi się wprost "autostradą do nieba" zapytaj te, znajdowane na śmietnikach, one wszystkie odpowiedzą Ci na Twoje wątpliwości.
kaktus
16:54, 22.08.2017 r.
Gość, a gdzie widzisz "narzucanie"?

Przeczytałeś gdzieś, że ktoś kogoś do czegoś zmusza, ktoś komuś coś narzuca, oczywiście poza oświeconym rządzącymi - ta inicjatywa jest w 100% dobrowolna - między innymi na tym polega demokracja.
Gość
16:58, 22.08.2017 r.
Gdzie dobrowolna? Na receptę. A jak lekarz będzie uwielbiał prezesa to .uja dostaniesz
Rebeliant Remek
17:02, 22.08.2017 r.
Każda inicjatywa, każda decyzja, która wprowadza normalność, a nie cofa do świętej inkwizycji jest godna uznania i naśladowania. Brawa dla światłych i odważnych lekarzy.
Dolek
17:12, 22.08.2017 r.
Każdy człowiek powinien mieć wolny wybór co do swojego postępowania ale z tym faktem wiąże się też ogromna odpowiedzialność wobec samego siebie. Moim zdaniem wszelkie środki antykoncepcyjne a zwłaszcza wczesnoporonne powinny być stosowane tylko wyjątkowych sytuacjach kiedy kobieta staje się ofiarą gwałtu lub innych stresujących zdarzeń zagrażających jej zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Takie środki nie mogą stać się codziennym panaceum przed zajściem w niechcianą ciążę gdyż nie pozostają obojętne dla zdrowia kobiet. W sprawach damsko-męskich można się pokierować metodami naturalnymi, które są całkowicie nieszkodliwe, przy okazji edukują wpółpartnerów co do naturalnych rytmów biologicznych człowieka. Parę dni wstrzemięźliwości jeszcze nikomu nie zaszkodziło a wręcz uczy odpowiedzialnosci przy obopólnym pożyciu i postępowaniu. Takie jest moje zdanie na ten temat.
tępiciel lemingów
17:16, 22.08.2017 r.
Normalność to zabijanie niewinnych ludzi? Lepiej zapobiegać niechcianej ciąży niż zabijać nienarodzonych ludzi. Światli i odważni lekarze lepiej propagowaliby antykoncepcję, zamiast zabijania. Co to za lekarz, który zabija, który cofa do czasów świętej inkwizycji, wtedy też zabijano niewinnych.
Rebeliant Remek
17:30, 22.08.2017 r.
W takim razie tępy ludożerco przestań robić prezesowi.
Malgo
17:41, 22.08.2017 r.
Wszystkim niedouczonym zalecam dokładniejsze zapoznanie się z tematem a nie powielanie bzdur typu: "leki wczesnoporonne"! Pigułka o której mowa to pigułka opozniajaca owulacje, co znaczy dokładnie tyle że jest to tabletka antykoncepcyjna po stosunku. Jeśli w trakcie stosunku owulacja już była to taka pigułka nie zadziała i nie będzie miała żadnego, powtarzam żadnego wpływu na już powstały zarodek, co i tak jest słowem na wyrost bo zarodek powstaje po kilku dniach..a Ci co tak martwią się o kobiece zdrowie niech lepiej zatroszcza się o własne rezygnując z papierosów, alkoholu, niezdrowego jedzenia czy innych używek, które " nie są obojętne dla ich zdrowia"
xx
18:10, 22.08.2017 r.
A GDZIE WTEDY SĄ TATUSIOWIE TYCH NIE PLANOWANYCH I NIE CHCIANYCH DZIECI?! . JAK KOBIETA JEST W CIĄŻY TO FACET SIĘ ZMYWA.
A TYLKO KOBIETA ZA WSZYSTKO JEST WINNA I OSĄDZANA .
Lexon
18:10, 22.08.2017 r.
Malgo te tabletki ni sa do ciaglego stosowania i rozwalaja rytm homonalny kobiety. Na dluzsza mete sa szkodliwe i nie nadaja sie jako srodek antykoncepcyjny. Warto o tym poczytac i pamietac.
kaktus
18:16, 22.08.2017 r.
Tępy ciulu, Twoje indolencja, jest porażająca - poczytaj najpierw, do edukuj się, bo robienie z siebie, przez Ciebie i d i o t y, przestaje już chyba być zabawne, a staje się coraz bardziej uciążliwe - przeczytaj wpis Malgo z 17:41.
tta
18:21, 22.08.2017 r.
A skąd autor tego artykułu wie? Był sam po tabletkę? Bo tak się składa, że w Ostrołęce też wypisują i nie biorą za to kasy. Tylko się z tym nie obnoszą, bo zaraz by te pisiory ich dojechały. Poza tym lekarz za wypisanie recepty nie może brać pieniędzy, to niezgodne z prawem, więc coś mi tu zalatuje prowokacją
kaktus
18:22, 22.08.2017 r.
Lexon, a kto je tak traktuje - jak już o tym czytałeś, to poczytaj również o tym, ile sztuk tych tabletek, zakupiły Polski, wówczas, kiedy jeszcze nie była potrzebna recepta i ile trzeba by ich zjeść, żeby stały się szkodliwe - skoro namawiasz innych do lektury, to sam również przyjmij ode mnie tę radę.

Picie i palenie, przez ciężarne kobiety, też jest szkodliwe, a jakoś nikt tego nie próbuje zrobić na receptę - zacznijcie traktować kobiety, jak istoty rozumne.
18:36, 22.08.2017 r.
kaktus ty lewacki PARANOIDZIE. Masz nawalone pod sufitem!
kaktus
18:55, 22.08.2017 r.
Akbar, Twój e-mail to: alex3wielki1987 - i, Ty mówisz, że ktoś ma nawalone pod sufitem?

Wielki, to Ty może i jesteś, ale... d u r eń.
tępiciel lemingów
19:07, 22.08.2017 r.
"- Zawarty w tabletce "po" hormon może zahamować owulację, jeśli tabletka została przyjęta jeszcze przed jajeczkowaniem. Dodatkowo hormony, niezależnie od tego, kiedy została przyjęta tabletka, wywołują zmiany w błonie śluzowej macicy, utrudniając implantację zarodka. Escapelle nie zadziała, jeśli doszło już do zagnieżdżenia zarodka. Przy czym warto zaznaczyć, że tabletka "po" nie ma w takim przypadku działania poronnego - tłumaczy doktor Barbara Grzechocińska, ginekolog endokrynolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tabletki z levonorgestrelem nie będą skuteczne, jeśli proces implantacji zarodka już się rozpoczął. Kiedy levonorgestrel zostanie przyjęty zbyt późno, nie zadziała poronnie. Wręcz przeciwnie – podtrzyma ciążę."

A jednak jest zarodek, który umiera.
tępiciel lemingów
19:10, 22.08.2017 r.
Traktuję kobiety jak istoty rozumne, picie, palenie i stosowanie tabletek "dzień po" jest szkodliwe dla ich dziecka.
PiSuardessa
19:21, 22.08.2017 r.
@tepa koparkowa kupo pisowskiego gnoju
Zarodek to nie dziecko, tak jak o tobie nie można powiedzieć że jesteś intelektualista
tępiciel lemingów
19:23, 22.08.2017 r.
Zarodek to niepowtarzalna istota ludzka. Patologia się odezwała.
kaktus
19:26, 22.08.2017 r.
Tępy ciulu, no właśnie o to chodzi, żeby tabletka została przyjęta, jak najszybciej, czego uzyskiwanie recepty, chyba nie przyspiesza, a więc najpierw się zastanów, a później cytuj ludzi, którzy mówią dokładnie to co, wszyscy znający się na rzeczy - tabletka zażyta do 24 godzin, daje efekt, który nie powoduje zagnieżdżenia się zarodka, a co robią PiSlamiści, powodują, że jej zażycie w tym czasie, staje się praktycznie niemożliwe.

Co do drugiego wpisu - jakieś wnioski?
kaktus
19:31, 22.08.2017 r.
Tępy ciulu, czegoż można było się po Tobie spodziewać, jak nie manipulacji, wcześniejszy teks z artykułu, który przekopiowałeś:
Cyt.:
" Jeśli tabletka zażyta zostanie w pierwszej dobie od stosunku, jej skuteczność wyniesie 99%."

Czy wszystkie PiSiory, uważają resztę za "ciemny lud", któremu można wcisnąć dowolna bzdurę, kontrargumenty przedstawiać, jak argumenty, uważając, że reszta pozbawiona jest rozumu i internetu?
tępiciel lemingów
19:33, 22.08.2017 r.
O to właśnie chodzi, by zarodek umarł po zażyciu tabletki "dzień po"? To samo może dać palenie i picie przez kobietę. Lepiej stosować antykoncepcję.
tępiciel lemingów
19:35, 22.08.2017 r.
" Jeśli tabletka zażyta zostanie w pierwszej dobie od stosunku, jej skuteczność wyniesie 99%." Skuteczność zabicia zarodka. Lepiej propagować antykoncepcję.

Ciemnemu ludowi chcesz wcisnąć dowolną bzdurę?
Narodowiec
19:41, 22.08.2017 r.
Wg lewaków kobieta jest wolna gdy może dowolnie zabijać własne dzieci

Czy w israelu tak jest? Tam jest kara śmierci za aborcję.
]
Ale co innego goim...
kaktus
19:53, 22.08.2017 r.
Tępy ciulu, ręce mi opadają - kolejne zdanie z artykułu, z którego zrobiłeś kopiuj/wklej:

Cyt.:
"Pigułki "po" mają zapobiegać ciąży po odbyciu niezabezpieczonego stosunku."

"Zapobiegać ciąży", nadal uważasz innych, za PiSowski "ciemny lud".
tępiciel lemingów
20:02, 22.08.2017 r.
Pigułki "dzień po" zapobiegają ciąży poprzez zabicie zarodka. To tak jakby zabić zarodki powstałe przy metodzie in Vitro. W Polsce jest ochrona zarodków.

Zapobieganie ciąży, czyli antykoncepcja to jest niedopuszczenie do powstania zarodka, czyli istoty ludzkiej.

Ręce i cycki mi opadają. Co za ciemnota w XXI wieku. "Ciemny lud" antyPiSowski.
kaktus
20:05, 22.08.2017 r.
Cyt.:
"zapobiegają ciąży poprzez zabicie zarodka."

Gdzieś Ty to wyczytał?
Aleksandra
20:13, 22.08.2017 r.
ufff wczoraj załatwiłam sobie 3 recepty w Łomży u różnych lekarzy. To tak na zaś żeby mieć.
tępiciel lemingów
20:13, 22.08.2017 r.
"Dodatkowo hormony, niezależnie od tego, kiedy została przyjęta tabletka, wywołują zmiany w błonie śluzowej macicy, utrudniając implantację zarodka."

Czyli doszło już do powstania zarodka, który przy pomocy pigułki "dzień po" został zabity.

Coś jeszcze "ciemnemu ludowi" wyjaśnić?
kaktus
20:39, 22.08.2017 r.
Cyt.:
"- Zawarty w tabletce "po" hormon może zahamować owulację, jeśli tabletka została przyjęta jeszcze przed jajeczkowaniem."

Jeśli nie ma owulacji, to z czego miałby się wziąć ten zarodek?

Poza tym, skoro, jak Twierdzisz, jest zarodek, który jest chroniony przez prawo, to dlaczego te tabletki, nie zostały zakazane?
tępiciel lemingów
20:57, 22.08.2017 r.
A widzisz, trochę "ciemny lud" kuma.

Ja piszę o tym, jeśli doszło do zapłodnienia.

Też nie wiem, dlaczego te tabletki nie zostały zakazane.
kaktus
21:12, 22.08.2017 r.
Cyt.:
"Ja piszę o tym, jeśli doszło do zapłodnienia."

Czyli o tym, czego nie da się, a ni potwierdzić, ani zaprzeczyć.

Czyli co, już nie lubisz Pisu?

Tak, przy okazji, nie ma w Polsce prawa, chroniącego zarodki znajdujące się w kobiecie, bowiem takie prawo, byłoby nie egzekwowalne, to chyba oczywiste, a to prawo, które obowiązuje, chroni jedynie zarodki zamrożone do in vitro - ucz się chłopie ucz, bo ja wiecznie żył nie będę i czasami zmień kolejność swego działania - najpierw myśl, ewentualnie sprawdź, a dopiero później pisz, bo dzięki swej tępocie, dajesz się wpuszczać, tak, że aż czasem mi Cię żal.

Dobra, na dzisiaj tej darmowej edukacji, takiego kołka jak Ty, wystarczy.
tępiciel lemingów
21:23, 22.08.2017 r.
Przecież jest także ochrona zarodka znajdującego się w kobiecie, zabicie go jest możliwe w paru przypadkach.

Ucz się, ucz się chłopie, żył wiecznie nie będę.
Józef
21:27, 22.08.2017 r.
fajnie poczytać wypowiedzi tych ćwierćinteligentów, mają nawalone pod sufitem, są odporni na argumenty i wiedzę, także medyczną, zwyczajni nawiedzeni, nie można się już dziwić czemu Pis wygrywa na tym terenie
Rebeliant Remek
21:28, 22.08.2017 r.
Tępy durniu. Przyłapała cię matka na waleniu konia? Wiesz, że może cię posądzić o ludobójstwo? 😀😀😀
tępiciel lemingów
21:34, 22.08.2017 r.
A ta patologia co tu robi? Remek, Twój plemnik to nie zarodek, matka nic Ci zrobić nie może.
Marta
21:38, 22.08.2017 r.
Do Józefa
W pełni się zgadzam.
tępiciel lemingów
21:45, 22.08.2017 r.
Nawiedzeni zarodkobójcy są odporni na argumenty i wiedzę, mają nawalone pod sufitem, namawiają do zabicia własnego dziecka, zamiast zapobiegać jego poczęciu.
WIESŁAW
22:10, 22.08.2017 r.
W razie czego - mam spory zapas . Jeśli obce dziewczę w swoje łoże włożę - to nie cudzołożę .
Agnieszka
23:19, 22.08.2017 r.
Do kaktus
To ty jesteś tępym ciulem. Nie obrażaj innych. Chyba nie masz pomysłu na życie bo non stop udzielasz się na forum i to pisząc takie bzdury. Wstyd!!!!!
Rebeliant Remek
06:36, 23.08.2017 r.
Tępy ludoplemnikobójco. Ile milionów dziś zamordowałeś. Podaj licznik. I nie zapomnij pochować! Bo spuścić w kanał to grzech!
PiSuardessa
08:58, 23.08.2017 r.
Pisowski okupantem nakazuje kobietom rodzic dzieci, a jednocześnie obniża finansowanie intensywnej terapii noworodka o 60%.
Pisdzielcom przypominam że kij ma dwa końce i może wydarzyć się taka sytuacja w przyszlosci, że skrajnie lewicowy rząd zakarze rozmnażania się pisowcom, będzie ich przymusowo sterylizowal, a urodzone dzieci odbierał i wysyłał do obozów reedukacyjnych.
Malo prawdopodobne? Ja kiedyś też nie sądziłem że takie rzeczy, które dzieją się obecnie w Polsce mogą się w ogóle wydarzyć
ketuks
09:17, 23.08.2017 r.
a po co w Ostrołęce pigułka dzień po? w tak katolickim landzie z ogromnym poparciem dla klęczącej władzy miłość uprawiaja tylko po bożemu w celach prokreacyjnych w żadnym wypadku dla przyjemności :laughing:
Sluchajta
09:55, 23.08.2017 r.
Pigułka dzień po jest tylko i wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, każda normalna kobieta nie stosuje jej regularnie, bo jak wiadomo są różne metody antykoncepcji. Nie rozumiem dlaczego w Ostrołęce jest z tym problem. Myślę, że każdy odpowiada za swoje zdrowie, równie dobrze można sobie zaszkodzić innymi lekami bez recepty, które w nadmiarze są szkodliwe.
Dolek
10:14, 23.08.2017 r.
Szybki styl życia, stres, kariera zawodowa, późny wiek, strach przed zajściem w ciążę i branie w tym celu środków farmakologicznych i ...potem problem , że partnerzy mają problemy z poczęciem potomstwa. Ot takie moje przemyślenia ku obopólnemu zastanowieniu.
do DOLEK
10:15, 23.08.2017 r.
właśnie dzięki naturalnym metodom antykoncepcji jestem w kolejnej ciąży,zupełnie planowanej i nie wyczekiwanej z niecierpliwością, nie chciałam jeszcze kolejnego dziecka a jak widać naturalne metody zawiodły. Następnym razem nie zawaham się sięgnąć po tabletki antykoncepcyjne, spiralę albo zastrzyk, w ostateczności po tabletkę wczesnoporonną.Metody sztuczne, zapobiegania ciąży nie dają 100% gwarancji, a tym bardziej naturalne.
do DOLEK
10:17, 23.08.2017 r.
właśnie dzięki naturalnym metodom antykoncepcji jestem w kolejnej ciąży,zupełnie nie planowanej i nie wyczekiwanej z niecierpliwością, nie chciałam jeszcze kolejnego dziecka a jak widać naturalne metody zawiodły. Następnym razem nie zawaham się sięgnąć po tabletki antykoncepcyjne, spiralę albo zastrzyk, w ostateczności po tabletkę wczesnoporonną.Metody sztuczne, zapobiegania ciąży nie dają 100% gwarancji, a tym bardziej naturalne.
Dolek
10:28, 23.08.2017 r.
Coś ci powiem. Moja żona nigdy nie była zwolenniczką , żadnych środków antykoncepcyjnych, preferowała naturalne metody kontroli poczęć. Na tym tle dochodziło pomiędzy nami do kłótni bo Ja namawiałem ją na prochy. Nie dała się namówić. Wpadliśmy z kolejnym dzieckiem. To syn i wyrasta z niego bardzo odpowiedzialny i wspaniały człowiek. I co nie wychowam go, a jakże wychowam i dziękuję (nie wiem komu bo z wiarą u mnie krucho ) ale dziękuję za niego. Dam radę i cieszę się, że mam kilkoro dzieci bo ich byt i radość życia jest radością dla rodziców.
Ludzie to chyba jednak nie zwierzęta i podobno mają rozum , którym w pewnych sytuacjach powinni się jednak kierować.
Marta
10:41, 23.08.2017 r.
Zabawne, że najwięcej udzielają się mężczyźni chociaż preparat nie jest przeznaczony dla nich. Ale jak widać każdy temat jest dobry, żeby sobie pod nim wzajemnie naubliżać. Cóż, polacy-katolicy.
W kwestii pigułki- jestem w posiadaniu specyfiku już od dawna. Kupiony w razie sytuacji awaryjnej. Nigdy nie stosowany.
Wydaje mi się że nikt o zdrowych zmysłach nie traktuje tej pigułki jako rutynowej antykoncepcji z najprostszego powodu- CENA.
Jestem zdania, że powinna być na receptę, aby nie mogły z niej bez kontroli korzystać np. młode dziewczyny. I mam tu na myśli wyłącznie przesłanki zdrowotne. Przecież takiej tabletki nie można zażywać w każdym cyklu lub kilka razy podczas cyklu.
Marta
10:44, 23.08.2017 r.
A swoją drogą, w Ostrołęce i powiecie kościoły pękają w szwach a taki raban o pigułkę, o której katoliczki nawet nie powinny słyszeć. Himalaje hipokryzji.
prawda
11:49, 23.08.2017 r.
w Ostrolece to ze wszystkim tak. Zawsze na koncu poczawszy od Mcdonalnda, kfc konczac na Emiku za kolejne 6 lat :D
wkurzony
14:25, 23.08.2017 r.
Ci co pochwalają "pigułkę "dzień po" za darmo" pewnie nie wiedzą ,że że nic nie jest za darmo - za przyjemności innych oni płacą.
kaktus
15:06, 23.08.2017 r.
Cyt.:
"Przecież jest także ochrona zarodka znajdującego się w kobiecie, zabicie go jest możliwe w paru przypadkach"

Poproszę o stosowny zapis prawny.
kaktus
15:14, 23.08.2017 r.
Obecna sytuacja, doprowadza do takich paradoksów, że kobiety kupują te tabletki na zapas, bo nie chcą się narazić na to, że powodów formalno - pranych, uzyskają ją wówczas, kiedy jej skuteczność, będzie bardzo ograniczona, a po słowach niejakiego Radziwiła, podobno ministra zdrowia, który stwierdził, że takiej pigułki by nie przepisał, paru lekarzy, może pójść jego drogą.
kaktus
15:17, 23.08.2017 r.
PiS wymyślił idiotyczne prawo, które można w banalnie prosty sposób obejść, bowiem jest specjalistą od działań pozornych.
krs
15:38, 23.08.2017 r.
co lewactwo z redaktorów powie zajmijcie stanowisko kwiki
I dobrze
17:20, 23.08.2017 r.
Jakie usuwanie ciąży? Jeszcze nasienie zacznijcie w słoiki zbierać przecież to też życie!!! Paranoja aborcja zła no ok niech im będzie ale tabletka dzień po? Heh najlepiej niech każą kobiety inseminowac :-))
tępiciel lemingów
20:39, 23.08.2017 r.
I dobrze, kto tu mówi o nasieniu? Ludzie, sami sobie szkodzicie. Kobiety, dlaczego dajecie się inseminować, a potem podsuwają Wam tabletki "dzień po". Nie lepiej zapobiegać?
kaktus
09:27, 24.08.2017 r.
Cyt.:
"Kobiety, dlaczego dajecie się inseminować"

Tępy ciulu, a więc znamy wreszcie tajemnicę, poczęcia Twojego, oraz Twoich dzieci, jeśli je posiadasz - najpierw Twoja matka dała się inseminować, a następnie Twoja... no matka/matki Twoich dzieci.

Cyt.:
"a potem podsuwają Wam tabletki "dzień po""

Ty jednak uważasz kobiety, za jakieś kompletne idiotki.

Cyt.:
"Nie lepiej zapobiegać?"

Oczywiście, że lepiej - gdybyś nie łaził w zimie po mrozie, to pewnie byś grypy nie złapał, no ale skoro już złapałeś...
aaa
10:31, 24.08.2017 r.
ciekaw jestem co zrobicie świętoszki jak wasze małoletnie córki pozachodzą w ciążę....
Za granice na skrobankę wywieziecie???
Tacy jesteście mądrzy jak chodzi o czyjś brzuch, czyjeś złamane życie... Dajcie ludziom decydować za swoje życie i ... jak Wy to mówicie.... Niech ich Bóg osądzi???
Q
11:38, 24.08.2017 r.
Kochane panie tabletke dzien po MOZE PRZEPISAC KAZDY LEKARZ nawet stomatolog.
djana
11:48, 24.08.2017 r.
DLACZEGO TEN KRAJ NARZUCA SWOIM OBYWATELOM POGLĄDY RELIGIJNE I MORALNE? DLACZEGO to ze akurat urodziłam się w Polsce naznaczylo mnie na całe życie i MUSZE ŻYC JAK KATOLIK? Wydaje mi się, ze nie musze. Weźcie ludzie się zajmiście własnymi tyłkami i własną moralnościa. To że większa połowa tego kraju to katolicy nie znaczy ze druga połowa musi się dostosowac do WASZEGO OSZOŁOMSTWA. Dlatego drodzy KATOLE: żyjcie jak chcecie i dajcie żyć innym według ich wyboru. Nie chcecie to chroncie swoje córki przed tabletkami po, niech rodzą według wyboru waszego i waszego boga niechciane dzieci, ale nam normalnym ludziom dajcie szanse wyboru o własnym losie i własnej macicy. Nie wciskajcie nam tam swoich katolickich grubych paluszków. NIECH KAŻDY ŻYJE JAK CHCE
Do dolek
12:29, 24.08.2017 r.
wpadaj ze swoją żoną tyle razy ile macie na to ochotę bo macie do tego prawo. I to jest piękne! dolek chce to niech się nie zabezpiecza a jego żona niech rodzi i dwanaścioro dzieci jeśli Bóg tak chce. Na tym polega bycie dorosłym człowiekiem w demokratyczny kraju. Kazdy zyje wedlug wlasnych zasad. Dlatego jeśli Dolek pozwoli ja tez będę żyć po swojemu, używać antykoncepcji, tabletek po i dildosów BO TAKIE MAM PRAWO. :)
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne