« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Recepty na pigułkę "dzień po" za darmo, ale nie w Ostrołęce

Inicjatywa "Lekarze Kobietom" bardzo szybko rozszerza się. W ponad stu miejscowościach można już za darmo dostać receptę na antykoncepcję awaryjną. Wśród nich są takie miasta jak: Maków Mazowiecki, Łomża, Przasnysz czy Ciechanów. Mieszkanki Ostrołęki nadal nie mają takiej możliwości.

Ogólnopolska inicjatywa "Lekarze Kobietom" powstała w odpowiedzi na przywrócenie recept na antykoncepcję awaryjną. Nowela weszła w życie 23 lipca 2017 roku. Co tydzień na mapie "Lekarze Kobietom" przybywa nowych miejscowości, w których medycy za darmo lub za symboliczną złotówkę przepisują potrzebującym pacjentkom recepty na pigułkę "dzień po".

- W odpowiedzi na politykę ministra zdrowia skrzyknęli się polscy lekarze. Postanowili pomóc kobietom w uzyskaniu (tanio i szybko) recepty na pigułkę. Inicjatorką akcji "Lekarze Kobietom" jest Aleksandra Krasowska, lekarka psychiatra - czytamy na stronie portalu oko.press.

Najwięcej lekarzy zgłosiło się w Warszawie, ale do stolicy dołączyły też takie miasta jak: Łomża, Maków Mazowiecki, Przasnysz czy Ciechanów. Na liście nadal nie ma Ostrołęki, w związku z czym mieszkanki miasta, potrzebujące recepty na antykoncepcję awaryjną w sposób szybki i bezproblemowy, muszą zgłaszać się do sąsiednich miejscowości.

Lista miast, w których za darmo można dostać receptę na antykoncepcję awaryjną znajduje się na stronie lekarzekobietom.pl. Jest ona aktualizowana co tydzień.

Więcej na ten temat:
Już w 110 miejscowościach można za darmo dostać receptę na antykoncepcję awaryjną

Wyświetleń: 6736
 
15:55, 22.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne