« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pielgrzymi z Ostrołęki na Jasnej Górze (wideo)

Fot. kadr z nagraniaPielgrzymi z diecezji łomżyńskiej, w tym również mieszkańcy naszego miasta i okolicznych miejscowości dotarli wczoraj do Częstochowy. Po trzynastu dniach trudnej wędrówki zostali powitani u stóp Jasnej Góry. W niespełna dwa tygodnie pokonali ponad 400 km. Dziś mogą już wrócić do domów.

Pątnicy wyruszyli w trasę 1 sierpnia z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Po trzynastu dniach ogromnego trudu i wysiłku fizycznego dotarli na Częstochowy. Tam przed wałami jasnogórskimi wzięli udział w oficjalnej prezentacji pielgrzymki, a także we mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu.

Z Ostrołęki od kilku lat wyrusza tylko jedna grupa pątników czerwono-zielona. W poprzednich edycjach pielgrzymki były liczniejsze i z naszego miasta wyruszały dwie oddzielne grupy.

W tym roku Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę (PPŁ) rozpoczęła wędrówkę z pięciu miejscowości: 1 sierpnia z Łomży, Zambrowa i z Ostrołęki, 2 sierpnia z Ostrowi Mazowieckiej i 3 sierpnia z Wyszkowa.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo z powitania pątników na Jasnej Górze, które pojawiło się w niedzielę 13 sierpnia na facebookowym profilu PPŁ.

Wyświetleń: 6741
 
14:00, 14.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne