« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: mieszkańcy skarżą się na głośne odstraszacze ptaków

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Mamy bardzo duży problem z tzw. odstraszaczami na ptaki, które i tak nie spełniają swojego zadania. Spółdzielnia montuje na dachu bloku głośniki z odgłosami drapieżników, nie pytając okolicznych mieszkańców.

Konkretnie chodzi o blok numer 6 przy ulicy Oskara Kolberga na osiedlu Parkowe. To właśnie na tym bloku jest zamontowane urządzenie.

Przecież od godz. 22.00 do 6.00 rano jest cisza nocna, a urządzenie włącza się dużo wcześniej, np. w niedzielę 9 lipca o godz. 4.20. To jest bardzo uciążliwy odgłos, tym bardziej wczesnym rankiem. Co na to Straż Miejska? Kto daje pozwolenie na instalowanie takich budzików? Jakie zdanie mają mieszkańcy tego bloku oraz okolicznych budynków?

Inna mieszkanka osiedla Parkowe pisze:
Kto i w jakim celu puszcza od ponad roku, przez cały dzień, w 30-minutowych odstępach czasowych, nagranie skrzeczących ptaków. Jest to bardzo irytujące i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Nie wiem czy to ma odstraszyć kruki i wrony w parku? Z moich obserwacji wynika, że nic to nie daje, a odgłosy tego nagrania tylko budzą mnie i moją rodzinę o godz 5.00 rano. Czy nie można tego wyciszyć?

Odpowiada Jacek Pokora z Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego:
W odpowiedzi na skargę mieszkańca osiedla Parkowa w sprawie uciążliwości zamontowanego na budynku nr 6 przy ul. Oskara Kolberga odstraszacza ptaków informuję, że na podstawie ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali (tekst jednolity Dz.U. z 2015r poz. 1892) nieruchomość położona w Ostrołęce przy ul. Oskara Kolberga 6 jest własnością wspólnoty mieszkaniowej, którą wspólnota przekazała w administrowanie do Ostrołęckiego TBS Sp. z o.o. Wspólnota mieszkaniowa na rocznym zebraniu sprawozdawczym z zarządzania nieruchomością podjęła uchwałę nr 6/2016 z dnia 17 marca 2016 r. o zamontowaniu na budynku urządzenia odstraszającego obsiadające budynek ptaki (gołębie). Ptaki obsiadające budynek powodują zabrudzenia swoimi odchodami parapetów, balkonów, gzymsów, elewacji. Zgodnie z uchwałą wspólnoty mieszkaniowej na budynku został zamontowany odstraszacz ptaków. Urządzenia takie są ogólnie dostępne w sprzedaży, ich montaż nie jest zabroniony, a miejsce lokalizacji, warunki zamontowania czy sposób użytkowania nie jest regulowany szczegółowymi przepisami. Ostrołęckie TBS. Sp. z o.o. w związku z otrzymaną skargą poinformowało wspólnotę mieszkaniową nieruchomości przy ul. Oskara Kolberga 6 o otrzymanym zażaleniu mieszkańca osiedla Parkowe na temat uciążliwości powodowanych przez to urządzenie, z prośbą o zmniejszenie głośności sygnałów na najmniej uciążliwą.

Wyświetleń: 4509
 
10:10, 27.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne