« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: mieszkańcy skarżą się na głośne odstraszacze ptaków

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Mamy bardzo duży problem z tzw. odstraszaczami na ptaki, które i tak nie spełniają swojego zadania. Spółdzielnia montuje na dachu bloku głośniki z odgłosami drapieżników, nie pytając okolicznych mieszkańców.

Konkretnie chodzi o blok numer 6 przy ulicy Oskara Kolberga na osiedlu Parkowe. To właśnie na tym bloku jest zamontowane urządzenie.

Przecież od godz. 22.00 do 6.00 rano jest cisza nocna, a urządzenie włącza się dużo wcześniej, np. w niedzielę 9 lipca o godz. 4.20. To jest bardzo uciążliwy odgłos, tym bardziej wczesnym rankiem. Co na to Straż Miejska? Kto daje pozwolenie na instalowanie takich budzików? Jakie zdanie mają mieszkańcy tego bloku oraz okolicznych budynków?

Inna mieszkanka osiedla Parkowe pisze:
Kto i w jakim celu puszcza od ponad roku, przez cały dzień, w 30-minutowych odstępach czasowych, nagranie skrzeczących ptaków. Jest to bardzo irytujące i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Nie wiem czy to ma odstraszyć kruki i wrony w parku? Z moich obserwacji wynika, że nic to nie daje, a odgłosy tego nagrania tylko budzą mnie i moją rodzinę o godz 5.00 rano. Czy nie można tego wyciszyć?

Odpowiada Jacek Pokora z Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego:
W odpowiedzi na skargę mieszkańca osiedla Parkowa w sprawie uciążliwości zamontowanego na budynku nr 6 przy ul. Oskara Kolberga odstraszacza ptaków informuję, że na podstawie ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali (tekst jednolity Dz.U. z 2015r poz. 1892) nieruchomość położona w Ostrołęce przy ul. Oskara Kolberga 6 jest własnością wspólnoty mieszkaniowej, którą wspólnota przekazała w administrowanie do Ostrołęckiego TBS Sp. z o.o. Wspólnota mieszkaniowa na rocznym zebraniu sprawozdawczym z zarządzania nieruchomością podjęła uchwałę nr 6/2016 z dnia 17 marca 2016 r. o zamontowaniu na budynku urządzenia odstraszającego obsiadające budynek ptaki (gołębie). Ptaki obsiadające budynek powodują zabrudzenia swoimi odchodami parapetów, balkonów, gzymsów, elewacji. Zgodnie z uchwałą wspólnoty mieszkaniowej na budynku został zamontowany odstraszacz ptaków. Urządzenia takie są ogólnie dostępne w sprzedaży, ich montaż nie jest zabroniony, a miejsce lokalizacji, warunki zamontowania czy sposób użytkowania nie jest regulowany szczegółowymi przepisami. Ostrołęckie TBS. Sp. z o.o. w związku z otrzymaną skargą poinformowało wspólnotę mieszkaniową nieruchomości przy ul. Oskara Kolberga 6 o otrzymanym zażaleniu mieszkańca osiedla Parkowe na temat uciążliwości powodowanych przez to urządzenie, z prośbą o zmniejszenie głośności sygnałów na najmniej uciążliwą.

Wyświetleń: 4509
 
10:10, 27.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Dolek
10:27, 27.08.2017 r.
Niestety droga pani ale ptaki mają to do siebie, że nie czekają, aż się pani wyśpi tylko wstają o brzasku razem ze Słońcem. Wtedy też najbardziej brudzą bo usilnie szukają pożywienia.
Wieslaw
10:30, 27.08.2017 r.
Porządek to nich z tymi kotami zrobią
Do wieslaw
10:44, 27.08.2017 r.
Gdyby nie koty, miałbyś już szczury nie tylko w piwnicy ale i w mieszkaniu,zobacz co się dzieje w pobliskim śmietniku
krzys
11:17, 27.08.2017 r.
Tym co im ptaki przeszkadzają mogą emigrować np w kosmos,tam ptaków jako też i innej zwierzyny nie będzie, oprócz emigrantów oczywiście. :wink:
ona
12:20, 27.08.2017 r.
Ptaki przeszkadzają,koty przeszkadzają.Wyprowadzcie się na pustynię,tam poza upałem już nic wam nie przeszkodzi.Apropo głupiej skargi-gdzie pani widziała KRUKI w parku??Cos przeszkadza,ale nawet nie wiadomo co to.Jak czarne to zaraz kruk:))Jaki ten naród głupi,a te skargi coraz śmieszniejsze.Dla takich tylko pustynia.
szczery
12:39, 27.08.2017 r.
Administracja TBS ma gdzieś lokatorów. Najpierw to trzeba zrobić porządek z tymi dziadkami co dokarmiają ptaki pod oknami. Codziennie o 7 rano na Kolberga 4 dokarmia się te latające szczury pod oknami bloku.Od administracji usłyszałem ze nie można nic zrobić ,,bo starsze państwo może dostać zawału serca i najlepiej by było jak bym sam zmienił lokal". Sprawdzali monitoring, pytali się reszty mieszkańców i o wszystkim wiedzą jednak starsi ludzie są nietykalni. Jaki jest sens odstraszać ptaki jak codziennie mają śniadanie o 7 rano a z bloków obok np 5 obiady i kolacje. :) w taki sposób ten głośnik może grać na okrągło . Pozdrawiam administrację
Skutek
13:08, 27.08.2017 r.
Polska cebula ;) skarżą się na głośne odstraszacze. Zdejmą je. A po tem skarżą się na ptaki które robią kupę. Hahah
Krogulec
15:21, 27.08.2017 r.
Po prostu musicie Nie Dokarmiać żadnych ptaków. Nie dacie im karmy , nie będą przylatywać. Ten sam problem mieliśmy z pewnym panem na ulicy Buczka ,który dokarmiał gołębie. Wszystko wokół było zafajdane ptasimi odchodami. Kiedy zmusiliśmy go do nie dokarmiania ptaków, problem praktycznie przestał istnieć.
Mieszkaniec o siedla
18:57, 27.08.2017 r.
Mieszkam na tym osiedlu. 30 lat i widzę jak jedna dewotka taka wysoka z chetnika 7 gotuje niby dla chłopa a wszystko wypir_la pod lipy ,wrony nawet wiedzą o której godzinie będzie obiad,nie wspomnę o starszych ludziach którzy kupują tani chleb moczą jeszcze żeby sobie dziobów nie potępiły ,następna grupa to ci inteligenci co jedząc obiad przy otwartym oknie resztki bezczelnie lądują pod oknami,można by tak długo a leniwe ptaszki to wykorzystują. ( patologia)
Kobieta
20:28, 27.08.2017 r.
Na Jaracza to nawet adoptują kotki, bo tak bardzo "kochają i szanują' zwierzęta. A gołębie dokarmiają nad rzeką, tylko że one obsrywają parapety bloków. Do piwnicy nie można wejść, bo smród zwala z nóg. Spółdzielnię to nic nie obchodzi.
-
22:14, 27.08.2017 r.
Mmmmmk
ach
09:59, 28.08.2017 r.
Niestety niektórzy są tak "dobrzy" dla zwierząt, że nie dokarmiają ich pod swoim blokiem tylko pod inny podkładają zupy albo sałatki jarzynowe, nie patrząc na to, czy to nadaje się dla zwierząt i robiąc burdel pod obcym blokiem. Ale potem nie ma kto już tego sprzątać.
Na Centrum
11:25, 28.08.2017 r.
Na Skierkowskiego też jedna Starsza Pani dokarmia ptactwo, a później samochody upaprane, a i hałas niesamowity, tak jak któryś z przedmówców zauważył szczególnie rano. A tej Pani chyba uwagi ludzie boją się zwrócić. Może ktoś się orientuje czy straż miejska powinna interweniować w związku z dokarmianiem ptaków, co jednocześnie stanowi zaśmiecanie terenu.
szczery
12:26, 28.08.2017 r.
Zaśmiecanie to nic w porównaniu do tego jakie choroby są od gołębi i ich odchodów.
Lokatorka
20:48, 28.08.2017 r.
Do wszystkich komentujacych zapraszam na osiedle Parkowa i na ul.Parkowa,Kolberga
i pobliskie ulice posluchajcie sobie jak to brzmi i na pewno nie chelibyscie byc budzeni takim skowytem bo inaczej tego nazwac nie mozna.
mieszkanka
20:54, 28.08.2017 r.
Ptaki obsiadające budynek powodują zabrudzenia swoimi odchodami parapetów, balkonów, gzymsów, elewacji.

Prosze Pana Jacka Pokore o sprawdzenie czy to wogle daje jakis efekt obserwujac okoliczne bloki rowniez Kolberga 6 to nic nie daje a jestem ciekawa czy lokatorom to nie przeszkadza??
a kto pytal lokatorow innych spoldzielni??
m
09:04, 29.08.2017 r.
Jak park wygląda, ławki i chodniki obsr***ne, wstyd. W innych miastach też mają ptaki a parki wyglądają ładnie i aż chce się spacerować. U nas śmierdzi od tych odchodów, zwłaszcza po deszczu. Jeszcze na dodatek zabrali jedyną trasę spacerową na rzeką z widokiem na zielony prawy brzeg Narwi. Koło galerii bursztynowej zamiast zrobić jakiś skwerek to stawiają kolejne sklepy. A chodników przy Stacha Konwy nadal nie ma, żeby czasami za łatwo rowerzystom nie było wyjechać za miasto. Przez tyle lat nikt tego nie zrobił.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne