« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: Troszyn tonie w zaroślach i chwastach (zdjęcia)

Fot. czytelnikSkrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Od około 2-3 lat jedno z osiedli gminy Troszyn jest bardzo zaniedbane i niemal tonie w chwastach. Chodnik, który był inwestycją gminy na kilkanaście tysięcy złotych, nikogo nie interesuje. Mieszkańcy nie radzą sobie z problemem.

Osoby mieszkające w tej okolicy do tej pory robili co mogli, by pozbyć się zarośli na chodniku, jednak w tym roku to już przesada. Większość działek leżących przy tym chodniku nie jest zamieszkała lub ich właściciele wyjechali za granicę.

Dbanie o chodnik leży w interesie właściciela działki, ale w przypadku, gdy tego właściciela nie ma, to chyba w interesie władz jest dbanie o wygląd gminy. Za co urząd pobiera podatki? Dlaczego boisko, które jest jedynie do dyspozycji miejscowego klubu, koszone jest regularnie, a nie ma komu zadbać o chodnik którym chcieliby spacerować mieszkańcy. Na osiedlu mieszka wiele dzieci, każde z nich zmuszone jest w połowie chodnika zejść na ulice, aby przejść dalej. Nie muszę chyba tłumaczyć jakie to niesie zagrożenie, zwłaszcza, że przez osiedle jeżdżą ciężarówki. Liczę na to, iż władze gminy pomyślą i wezmą się do roboty. Przypominam, że za kilka tygodni odbyć ma się u nas kolejny Zjazd Szlachecki, na którym z pewnością pojawią się goście zaproszeni przez mieszkańców. Proszę, oszczędźcie im wstydu.

Od redakcji:
Pytanie o stan gminnej zieleni wysłaliśmy do Urzędu Gminy w Troszynie. Czekamy na odpowiedź.

Zobacz zdjęcia:
Zaniedbana gmina Troszyn (28.07.2017)

Wyświetleń: 3725
 
10:03, 05.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne