« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: Troszyn tonie w zaroślach i chwastach (zdjęcia)

Fot. czytelnikSkrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Od około 2-3 lat jedno z osiedli gminy Troszyn jest bardzo zaniedbane i niemal tonie w chwastach. Chodnik, który był inwestycją gminy na kilkanaście tysięcy złotych, nikogo nie interesuje. Mieszkańcy nie radzą sobie z problemem.

Osoby mieszkające w tej okolicy do tej pory robili co mogli, by pozbyć się zarośli na chodniku, jednak w tym roku to już przesada. Większość działek leżących przy tym chodniku nie jest zamieszkała lub ich właściciele wyjechali za granicę.

Dbanie o chodnik leży w interesie właściciela działki, ale w przypadku, gdy tego właściciela nie ma, to chyba w interesie władz jest dbanie o wygląd gminy. Za co urząd pobiera podatki? Dlaczego boisko, które jest jedynie do dyspozycji miejscowego klubu, koszone jest regularnie, a nie ma komu zadbać o chodnik którym chcieliby spacerować mieszkańcy. Na osiedlu mieszka wiele dzieci, każde z nich zmuszone jest w połowie chodnika zejść na ulice, aby przejść dalej. Nie muszę chyba tłumaczyć jakie to niesie zagrożenie, zwłaszcza, że przez osiedle jeżdżą ciężarówki. Liczę na to, iż władze gminy pomyślą i wezmą się do roboty. Przypominam, że za kilka tygodni odbyć ma się u nas kolejny Zjazd Szlachecki, na którym z pewnością pojawią się goście zaproszeni przez mieszkańców. Proszę, oszczędźcie im wstydu.

Od redakcji:
Pytanie o stan gminnej zieleni wysłaliśmy do Urzędu Gminy w Troszynie. Czekamy na odpowiedź.

Zobacz zdjęcia:
Zaniedbana gmina Troszyn (28.07.2017)

Wyświetleń: 3725
 
10:03, 05.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Acan
13:47, 05.08.2017 r.
Osoba, która napisała tą skargę prawdopodobnie nie mieszka w Troszynie, a jeżeli mieszka, to od niedawna i ma nadzieję, że ktoś tam cokolwiek zrobi. Otóż nikt nic nie będzie z tym robił, bo jak wiadomo, "szlachta nie pracuje".
I tyle w temacie.
Aga
15:46, 05.08.2017 r.
Do Acana: Jak to rozumieć?
19:39, 05.08.2017 r.
Nie tylko Trosyn pozarastany Ale i droga z Opęchhowa do Kraczkowa. Nie długo nie miną się dwa auta. Widać jeszcze czas do wyborów . Brawo Panie wujcie.
Mieszkaniec
20:55, 05.08.2017 r.
Wujt jedynie dba o swoje osiedle, nic innego go nie interesuje. To juz podobno jego ostatnia kadencja wiec ma wyłożone na to co sie z jego gmina dzieje. Swoja droga najlepsze jest to ze wujt i ludzie pracujacy w urzędzie przyjeżdżają tym osiedlem i jakos zero zainteresowania. Dobrze ze wkoncu ktos zajął się to sprawa i udostepnil zdjecia i artykul. Panie Edwinie, pobudka, jeszcze troche czasu "panowania" gmina zostalo. Niech Pan cos po sobie pozostawi- tylko nie zarośla!
Xxx
21:21, 05.08.2017 r.
Dobrze że ktoś poruszył ten temat bo tak jest naprawde u nas w troszynie na osiedlu koło stadionu tez sa zaniedbane chodniki zarosniete pobocza i niewidoczne wjazdy na rado. Tylko koło gminy jest porzadek a tak to niema ludzi do tego. A temat fontann tez daje duźo do myslenia jak byly nowe to az sie chcialo tam isc a teraz to tam połowa natryskow niedziała oswietlenie tez w srodku jest brud.
ssss
22:55, 05.08.2017 r.
Nowa Wieś też wygląda jak kupa ,dzięki temu handlarze pod kościołem mają gdzie wódę i papierochy chować ,wstyd proboszczu i wójcie ,wstyd
......
08:49, 07.08.2017 r.
Jaka redakcja takie jej artykuły i komentujący. Tak przy okazji niech redakcja MO załączy fotki otoczenia " zadbanej"ul.Insurekcyjnej przy,której ma siedzibę dla porównania. Gmina buduje chodniki ,a ich utrzymanie należy do właścicieli posesji i tyle w temacie.
do Mirka
09:51, 07.08.2017 r.
Robi pan potworne błędy. Nie da się czytać. Fakt , chodniki ze zdjęć wyglądają fatalnie, ale nie zgodzę się że Wójt nie dba o gminę, uważam że jest dobrym gospodarzem.
a
20:33, 09.08.2017 r.
Tak
e
20:47, 09.08.2017 r.
tak
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne