« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ostrołęce grozi zapaść społeczno-gospodarcza?

Blisko połowie z 255 średnich miast w Polsce grozi marginalizacja i zjawiska kryzysowe. Tak wynika z analiz Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Wśród nich znajduje się Ostrołęka. O sprawie informuje Serwis Samorządowy PAP.

Polska Akademia Nauk w zestawieniu ujęła 122 miasta średnie. Przy każdym z nich wpisano województwo, liczbę mieszkańców i wynik nasilenia problemów społeczno-gospodarczych. Miasta zostały podzielone na grupy, według typologii:
- silna utrata funkcji, mocno niekorzystna sytuacja społeczno-gospodarcza,
- silna utrata funkcji, niekorzystna sytuacja społeczno-gospodarcza,
- utrata funkcji, mocno niekorzystna sytuacja społeczno-gospodarcza,
- utrata funkcji, niekorzystna sytuacja społeczno-gospodarcza.

Ostrołęka znalazła się na 34 pozycji, co oznacza - według typologii - silną utratę funkcji i niekorzystną sytuację społeczno-gospodarczą. Dla porównania, sąsiednie miasta nie wypadły lepiej. W tej samej grupie Łomża uplasowała się na 44 miejscu, a Ostrów Mazowiecka na 37.

Z tabelą można zapoznać się na stronie Serwis Samorządowy PAP.

Wyświetleń: 14391
 
09:54, 28.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Arystokrata szos
09:58, 28.08.2017 r.
Dzię-ku-je-my naszemu najjaśniejszemu panującemu władcy za to że staliśmy się zaściankiem i skansenem Polski B....
GOŚĆ
10:10, 28.08.2017 r.
Do tego prowadzą rządy PiS i panoszącego się ludzkiego Pana tak moje mordeczki .
Rebeliant Remek
10:13, 28.08.2017 r.
Tępy, gdzie jesteś? 😀😀😀
tępy powie...
10:22, 28.08.2017 r.
Tępy wykorzysta sprawdzającą się formułkę w tępym społeczeństwie:
Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy* ...

(* zamienić na Ostrołęczanie)
ostrołęczanin
10:26, 28.08.2017 r.
Tako rządzą pisowskie nawiedzone oszołomy..z byłego miasta wojewódzkiego uczyniły sioło i największą wiochę na mazowszu, w której życie zamiera po godzinie 18 i z której młodzież ucieka gdzie tylko może bo na wsi żyć się dłużej nie da. A pisowskie oszołomy tylko msze święte, pomniki i muzea..Rób pan tak dalej panie z dużą głową, z której niedługo słoma uszami wyjdzie.Jak tak dalej pójdzie za kilka lat Ostrołękę w rozwoju prześcigną Myszyniec i Różan..
...
10:28, 28.08.2017 r.
Tabela jak tabela... Małe miasta, mało przemysłu, mało pieniędzy, duże problemy społeczne...
Łukasz
10:32, 28.08.2017 r.
Co uni tam wiedzom. Jak się weźniem z Edkiem, to wnet zbudujem most, elektrownie i w ogóle ho ho.
Arystokrata szos
10:39, 28.08.2017 r.
Już nie mogę się doczekać głupot i bredni Tępego.... Dawaj, dawaj... 😂😂😂
Ha ha ha
10:40, 28.08.2017 r.
Co się dziwić - jak oni nawet nie potrafią zarządzać mydłem na basenie :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Dolek
10:42, 28.08.2017 r.
A kto za rządów PO-PSL rzucał kłody pod nogi naszym miejskim władzom ? Wiecie, że takie kłody są bardzo ciężkie i jak się je rzuci to one potrafią się toczyć przez wiele lat. Toczą się tak od lat już od lat 10 -ciu i nasze władze miasta przez to niewiele mogły zrobić. Nawet dojście do władzy PiS-u nie zatrzymało tych pni bo one się dalej toczą i niszczą każdą gospodarczą inicjatywę Włodarzy Miasta z panem Kotowskim na czele. Dobrze, ze chociaż udało się zainicjować budowę niezwykle potrzebnej i długo oczekiwanej inwestycji jaką jest Muzeum Wyklętych. Na plus władz miasta można zaliczyć też bardzo udaną akcję zmiany nazw ulic, co za sobą powinno przyciągnąć wielu inwestorów do naszego grodu - Ostrołęki .
wo
11:03, 28.08.2017 r.
"Ostrołęce grozi zapaść społeczno-gospodarcza" a Europie grozi zapaść kulturowo-wyznaniowa, zamieszki i dziura budżetowa spowodowana zasiłkami dla mulatych, zdziczałych nierobów i gwałcicieli...
Dobra zmiana
11:12, 28.08.2017 r.
Przypomnę, że od 2 lat rządzi PIS i to rząd decyduje gdzie trafiają środki z budżetu, a na dodatek to sejm, senat i prezydent PIS wprowadzają nowe ustawy, nowe opłaty i wysokość tych opłat dla Polaków. W mieście od ponad 15 lat rządzi PIS, wyborcy to jest wasza dobra zmiana, macie na co zasłużyliście, nawet Was mi nie żal. Ciemnocie są potrzebne parkingi przy kościołach, bohaterowie wykleci i miesięcznice. Gratuluje panu prezydentowi Kotowskiemu, że ze swoją rządzącą ekipą PIS tak was krótko trzyma w ryzach mieszkańcy, a wy im przyklaskujecie. Dla mnie mistrzostwo świata tak ogłupić ludzi. Brawo PIS doić ciemnotę, aż do bólu.
do oszołomów i multikulti
11:21, 28.08.2017 r.
Zobaczycie już nie bawem olsztyniaki, białostoczaki i warszawka będzie uciekać przed multikulti do Ostrołęki.
Tam będą mordy, gwałty, niszczenie kościołów i kapłanów zwolenników kodu , po, psl.
już pojawiają się w dużych ośrodkach i węszą, robią rozpoznanie i pojedyncze ataki, na razie pobicia i noże, a potem...
Tak więc mordy w kubeł i lepiej siedźcie cicho. Nie zawsze postęp i rozwój idzie
z bezpieczeństwem większości obywatel. :angry:
Patriota
11:28, 28.08.2017 r.
Wydaje mi się że portal moja ostrolenka został kupiony przez siły pana Sorosa skoro pisze takie artykuły oczerniajace nasz rząd .Ja wrucilem z Niemiec i nie żałuję w Ostrołęce robi się lepiej z pracownikami i zarobkami widzę to po sobie i inni mi teraz to muwio bezrobocia tu niema Ludzie nie dajcie robić sobie wody w muzgu Gdyby nie PIS mieli byśmy pseudo uchodźców na głowie zniszczyli by nasz kraj
Marta
12:01, 28.08.2017 r.
Ej, Patriota
po pierwsze zakup sobie słownik ortograficzny, bo błędy aż biją po oczach.
paula
12:02, 28.08.2017 r.
"przez 8 ostatnich lat, Poli i Polacy....", "a za rządów PO-PSL....", "uchodźcy..." no i nieśmiertelna "wina Tuska". To już nawet nudne nie jest, to jest żałosne.
Do Patriota: z ciebie taki patriota, jak z koziej d**** trąba! Patriota szanuje swój język ojczysty, i nie wypisuje takich bzdur jak: muzg, wrucilem, muwio(!), itp.
Elo
12:12, 28.08.2017 r.
Ostroleka byla i bedzie dziurą. Zeby nie elektrownia i stora to miasto by zginelo smiercia naturalna. Wiekszosc mlodych ludzi wyjezdza z tego miasta
Justka
12:15, 28.08.2017 r.
Oj tam oj tam. Nie ma co narzekac, wazne, ze wladza odpowiednio wydaje publiczne pieniadze. Nie cieszycie z muzeum, kosciolow, pomnikow Kaczynskiego? A moze przeszkadza Wam, ze starówka umarla i niedlugo bedzie tam tylko wiatr hulal? Wladza dobrze wie czego mieszkancom najbardziej potrzeba. Wiec dziekujmy tym na gorze, ze tak dobrze o nas dbaja i wcale nie maja nas w d....
Otwarte oczy
12:17, 28.08.2017 r.
Albo budżetówka albo nic. W Ostrołęce nie ma przyszłości, te firmy co płacą 15oo nie dadzą nawet żyć. Będzie miasteczko powiatowe Proboszcz, Burmistrz i szeryf ;-)
do "Patriota"
12:18, 28.08.2017 r.
Dzięki takim oszołomom jak ty miastem rządzą katecheci, a właściwie KLER za pomocą katechetów. W naszym grajdole jest tak jak napisał "Ostrołęczanin" - w O-ce tylko "msze święte, pomniki i muzea".
kaktus
12:20, 28.08.2017 r.
Kłody pod nogami, mogą przeszkadzać wyłącznie tym, którzy idą do przodu, dla tych którzy stoją w miejscu albo się cofają, nie są one żadną przeszkodą.

Co się tyczy, ewentualnych gwałtów powodowanych przez uchodźców - trzech katolików, uwięziło w mieszkaniu dziewczynę, która brutalnie gwałcili przez kilka dni, do tego stopnia, że dziewczyna po wydostaniu się, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.
Mika
12:48, 28.08.2017 r.
I jaki z tego wniosek? Niechyba uchodźcy sobie gwalca bo nasi tez to robią?
kaktus
12:50, 28.08.2017 r.
Nie tak dawno, jeden polski katolik i jeden ukraiński prawosławny, uwięziło i przez całą noc gwałciło, obywatelkę Mołdawii - rano dziewczyna, nie mogąc znieść tych gwałtów, wyskoczyła z okna na czwartym piętrze i w wyniku obrażeń zmarła.
kaktus
12:55, 28.08.2017 r.
Mika, nie, ale utożsamianie uchodźców wyłącznie z mordami, rabunkami, napadami i gwałtami, to jest efekt polityki rządu - w obozie uchodźców we Włoszech została wyselekcjonowana grupa 100 osób, wyłącznie kobiety i dzieci - w akcji brał udział Caritas i służby specjalne Polski, które wszystkie te osoby sprawdziły, a mimo to rząd odmówił ich przyjęcia.

Posługujecie się stereotypami i kalkami, które wpaja w Was PiS, bo Kaczyński wie, że łatwiej rządzi się zastraszonym społeczeństwem.

Polska, jest obecnie jedynym krajem, który nie przyjął żadnego uchodźcy ze strefy wojny w Syrii - Ci ludzie uciekają przed wojną.
ketuks
13:01, 28.08.2017 r.
Ostrołęka znalazła się w zacnym gronie ponad 100 upadłych miast po 89 roku, wraz z upadkiem socjalizmu, likwidacją województwa i zamknięciem wielkich państwowych zakładów pracy w mieście brak perspektyw, nie ma dobrze płatnej pracy a ta która jest reglamentuje się ją pod stołem. Ostrołęka będzie się sukcesywnie wyludniać, sprawy nie załatwi 500+ nawet nie da rady wypełnić luki Ukraińcami których będzie ubywać jeszcze szybciej. To raport ONZ do 2050 roku. Podziękujcie oszołomom i warchołom.
ketuks
13:05, 28.08.2017 r.
teraz niejeden warchoł który rozmontowywał socjalizm, walczył jak lew o wolny rynek, po cichu pobiera 500+ albo jego potomni. A idź sobie znajdź pieniądze na wolnym rynku jak ci mało a nie pobierasz zapomogę socjalną.
humanos
13:08, 28.08.2017 r.
Po co te narzekania? Władza się ciągle stara, a tu sami malkontenci.
Mamy Muzeum, które jest sławne na całą Polskę.
Mamy Galerię, której zazdroszczą nam wszystkie wosy i codziennie jest ich tam tłumy.
Władza się nie oszczędza i pracuje za dwóch. Dam tu przykład radnego-ciecia, który pracuje też jako prezes. I nawet sama Rada nie pozwoliła go zwolnić z tego prezesowania, żeby dać przykład dla innych leniuchów.
W mieście stawia się na ekologię i widać efekty. Od lat 70-tych brzegi Narwi zarastają fajną florą a ostatnio to samo się dzieje nawet na rondach. Nie jest wam przyjemnie tak żyć w otoczeniu przyrody?
I jeszcze będzie elektrownia potężna i most nam wojsko postawi. Nie wspomnę o starym mieście, które niedługo będzie przypominać to z przed Wojny. Może nawet wpiszą nas na listę UNESCO?
Ostatnie ulice zmieniły nazwy i teraz ślad po komunie zniknął na dobre z naszego miasta. Nie narzekajcie, tylko wy też weźcie się do roboty dla dobra ogółu.
kaktus
13:14, 28.08.2017 r.
Ludzie, nie posługujcie się sarkazmem, bowiem ta władza, takiego środka wyrazu nie zna i uważa, że są to wpisy poparcia dla niej.
encepence
13:17, 28.08.2017 r.
ostrołęka JUZ JEST w zapaści spoleczno-gospodarczej.
Iwo
13:26, 28.08.2017 r.
Łoooj KAKTUS strzeliłeś w sedno popieram 100%.
C-key
13:38, 28.08.2017 r.
Panie Kotowski! Radni (PISowscy)! Jojczyliście, że POPSL wam kłody pod nogi przez z górką 10 lat, że zdrajcy, że wiatr w oczy, że wina Tuska. OD prawie 2 lat macie Adriana, Broszkę, Prezia, Sejm, Senat, BOR, MON i co tylko jeszcze chcecie!!! A w mieście martwica jak była tak jest! Most w maju miał być robiony i CO ZNOWU WYSZŁO ŻE NIE WYSZŁO? To na kogo teraz zwalicie???????
kaktus
13:50, 28.08.2017 r.
C-key - jak widzisz, nadal na rządy PO + PSL - w tej kwestii, nic się nie zmieniło.
Wystarczy poczytać oszołomów na forum, poczynając od faszystki, poprzez Tępego ciula i dzieciaka specjalnej troski o nicku brexit, aż po i d i o t ę nacjonal.a i resztę PiSwoskiej czeredki, która tu czasami zagląda.

Skąd to, ano stąd:
Cyt.:
"Polki i Polacy, przez 8 lat rządów PO + PSL..." - to na pewno znasz, a oni, nie dość, że znają to w dodatku w to wierzą.
tępiciel lemingów
14:07, 28.08.2017 r.
A co Wy myśleliście, że brak wsparcia od rządu PO i PSL rozejdzie się po kościach?

Obwodnica i nowy most - stop
Elektrownia - stop
Remont torów do miasta - stop
Schetynówka - stop
Dotacje unijne - stop

Dobrze, że już nie rządzą.

Trzeba wielu lat, by to nadrobić.
kaktus
14:15, 28.08.2017 r.
W wielkim "szacunku" dla kobiet, Tępy ciul był uprzejmy nazwać je "inseminowanymi", co tyczy się również do jego matki i, ewentualnie matek jego dzieci - one wszystkie, poczęły w wyniku „inseminowania” - Tępy ciulu, długo nie pozwolę, ani Tobie, ani innym uczestnikom forum, zapomnieć o Twoim haniebnym wPisie – owocu inseminacji.

Pod każdym swoim wPisem, możesz się spodziewać mojego, który będzie to przypominał, bowiem potraktowałeś kobiety, jak krowy, lochy czy rozpłodowe kobyły - to jest wyraz Twojej głębokiej pogardy dla ludzi, to jest Twoja hańba, która wyklucza Cię z grona osób zdolnych do dyskusji, przynajmniej z mojego grona takich osób - u mnie masz szlaban, na jakiekolwiek, nawet, namiastki dyskusji, za to, pod każdym wpisem, będzie widniała ta informacja, żeby uświadomić innym, co z Ciebie za bydle.
To świadczy również o Twoim braku zdolności do odczuwania uczuć wyższych, skoro akt miłosny, nazywasz "inseminacją" - gdybyś był w zasięgu mojego wzroku, to naplułbym Ci w pysk.

Być może to, w co niestety wątpię, nauczy Cię, jakiejś fundamentalnej odpowiedzialności za słowo, bowiem miarka się przebrała.

Autor wPiSu - Tepy ciul - data wpisu 23.08.2017r., godzina wpisu 20:39 - temat, pod którym dokonał wPisu:

Cyt.: "Recepty na pigułkę "dzień po" za darmo, ale nie w Ostrołęce".

Link: http:// www.moja-ostroleka.pl/ art/1503410116/recepty-na-pigulke-dzien-po-za-darmo-ale-nie

-w-ostrolece

Cytat całego wpisu, żeby nie było głupiego gadania, że ktoś, coś wyrwał z jakiegoś kontekstu, a więc każdy może sobie sprawdzić - w linku, wystarczy usunąć spacje po //: i po pl

Cyt.:
"I dobrze, kto tu mówi o nasieniu? Ludzie, sami sobie szkodzicie. Kobiety, dlaczego dajecie się inseminować, a potem podsuwają Wam tabletki "dzień po". Nie lepiej zapobiegać?"

Wcześniej, w wątku nikt nie wspominał o "inseminacji", a więc to jest autorski pomysł Tępego ciula, czyli zwykłego chama i skończonego bydlaka - należy jedynie współczuć kobietom w jego rodzinie, a szczególnie matce, że wychowała takie coś.

Mam nadzieję, że Twoja kobieta wie, że piszesz na MO, pod tym idiotycznym nickiem i nigdy więcej "inseminować" Ci się nie pozwoli.
Obiektywnie
14:20, 28.08.2017 r.
"Gó*no wiem tyle samo rozumiem ale się wypowiem"
Tak można skomentować 95% komentarzy, wszyscy widzą tylko winę obecnej władzy, ale o tych którzy dopuścili do prywaryzacj polskich zakładów już nie pamiętamy, łatwiej jest budować niż poprawiać po kimś, owszem władzę Ostrołęki pomijają niektóre potrzeby mieszkańców ale coś robią, a Wy potraficie tylko krytykować w internecie i masturbować sie jak rodzice wyszli do pracy.....
tępiciel lemingów
14:20, 28.08.2017 r.
kaktus, nie zrozumiałeś mojego wpisu. Co wiesz o swiadomym rodzicielstwie? Dlaczego się na nie oburzasz? Mam nadzieję, że Twoja kobieta nigdy więcej "inseminować" by potem usuwać, Ci się nie pozwoli.
tępiciel lemingów
14:24, 28.08.2017 r.
@tępiciel lemingów, kogo wybrać? Chorych ze wściekłości frustratów, co nic mądrego tu nie piszą? Wyborcy właśnie zasadzili kopa takim antykatechetom.

Cienka jest nasza opozycja, same porażki ponieśli za poprzedniego rządu i za tego się nie podniosą.
kaktus
14:27, 28.08.2017 r.
Obiektywnie - jak mamy nie pamiętać, skoro trzy największe zakłady w Ostrołęce, wliczając w to zakłady mięsne, które były państwowe, zostały sprywatyzowane, bo gdyby nie to, to dawno by upadły - powtarzasz w biezdurno tę mantrę, którą włożyli Ci do głowy, Twoi kapłani z PiSu - dla porównania masz zakłady celulozowo papiernicze we Włocławku, które z powodu braku inwestora upadły, a dzisiaj w ich ruinach hula wiatr i tak stało się z innymi, które nie znalazły prywatnego inwestora, bowiem w rękach "państwa" były nierentowne - kto miałby do nich dokładać, Ty?
Dobra zmiana
14:32, 28.08.2017 r.
A tępiciel lemingów @ znów bezrobotny? :laughing: Dobra zmiana o nim zapomniała?
kaktus
14:33, 28.08.2017 r.
Jakim, "chorym ze wściekłości frustratem", trzeba być, żeby mieć tyle pogardy dla kobiet - wyższą formę wściekłości, buractwa i chamstwa trudno sobie wyobrazić - to nie jest polemika, tylko stwierdzenie faktu.

Kobiety, pamiętajcie, jaką pogardę dla Was wyraził, zaślepiony nienawiścią do wszystkiego, co reprezentuje inną niż on "religię", wyznawca PiSu.
Gzyl
15:27, 28.08.2017 r.
Biskup Ignacy Krasicki
fragment Monachomachii

W mieście, którego nazwiska nie powiem,
Nic to albowiem do rzeczy nie przyda,
Miasto W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,
W godnem siedlisku i chłopa, i Żyda,
W mieście (gród, ziemstwo trzymało albowiem
Stare zamczysko, pustoty ohyda)
Były trzy karczmy, bram cztery ułomki,
Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.
Głupota W tej zawołanej ziemiańskiej stolicy
Wielebne głupstwo od wieków siedziało;
Pod starożytnem schronieniem świątnicy
Prawych czcicielów swoich utuczało.
Zbiegał się wierny lud, a w okolicy
Wszystko odgłosem uwielbienia brzmiało.
Święta prostoto! Ach, któż cię wychwali!
Wiekuj szczęśliwie!… Ale mówmy daléj!
ale jaja
15:28, 28.08.2017 r.
Będzie dopiero jak w kazamatach. Nie dojedziesz tu i nie dopłyniesz. Jedyna droga to lot na miotle do naszego miasta z "gufnem" w dziobie.
15:31, 28.08.2017 r.
Tak jakbym ja napisał, że do tego DOPROWADZIŁY 8 LETNIE RZĄDY PO-PSL. Piep.rzycie, że głowa boli. Kumoterstwo wielkich biznesmenów niszczy te miasta i to jest właśnie to.
kaktus
15:52, 28.08.2017 r.
Akbar, jakie komoterstwo - co ma kumoterstwo do braku rozwoju miasta?
Co ma kumoterstwo, do tego, że tej władzy nic nie wychodzi, poza świętowaniem w kościołach - to nie jest żadne kumoterstwo, tylko brak zdolności do zarządzania.

Władze miasta, potrafią się potknąć na "problemie", na którym nikt inny by się nie potknął - przez 8 lat, tłumaczono nam, jaki to rząd jest zły dla Ostrołęki, ale nikt nie był w stanie powiedzieć, na czym to polega, bo "ciemnemu ludowi", nie trzeba niczego tłumaczyć, im wystarczy powiedzieć - władze miasta nie robiły nic, żeby dochodzić do sytuacji konsensualnych z ówczesnym rządem, nie zauważając, że na pierwszym planie, powinno być zawsze dobro miasta i jego mieszkańców, a nie barwy partyjne nim zarządzających, mało tego, od dwóch lat mammy rządy PiSu i nadal tłumaczy się "ciemnemu ludowi", że dalszy brak rozwoju miasta, to te 8 lat rządów PO + PSL.
w co tu wierzyć
15:52, 28.08.2017 r.
Dzisiejsze wiadomości z netu:
1. Policja zatrzymała 53-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego w Pomorskiem, którego podejrzewa o gwałt na niepełnosprawnej kobiecie. Jego ofiara ma 27 lat.
2. Wyciągnął 88-latkę z łóżka i brutalnie pobił. W szoku byli nawet policjanci, itp.
A podobno tych strasznych uchodźców jeszcze u nas nie ma!!!!!! :smile:
Obiektywnie
16:21, 28.08.2017 r.
Kaktus.... Dziwne właśnie że ktoś kupił zakład który ponoć nie przynosi zysków, władzy było na ręke coś sprzedać i się nachapać niż inwestować na przyszłość, także bzdury to Ty powtarzasz
kaktus
16:33, 28.08.2017 r.
Tak, bo gros zysków to jest sposób zarządzania - lwia część prywatyzowanych zakładów, była na skraju bankructwa, więc kto miał je dokapitalizować i z czyich pieniędzy?

Mieliśmy przecież stocznie, do których, jako obywatele, dopłacaliśmy przez 20 lat i mamy kopalnie, do których dokładamy - jak myślisz, skąd są brane te pieniądze?

Przecież zakłady mięsne upadły, a więc co jest dla Ciebie dziwne, że dzisiaj funkcjonują? - wolałbyś, żeby pozostały bankrutem?
Wiking
16:51, 28.08.2017 r.
Zanim powstanie przeprawa to stary most się zawali razem z tą kładą dla pieszych. Miasto już zarasta zielskiem. Ale wśród tego gąszczu i ruin wyrasta wspaniałe muzeum dla elit tego upadłego miasta.
kaktus
16:54, 28.08.2017 r.
Cyt.:
"władzy było na ręke coś sprzedać i się nachapać niż inwestować na przyszłość"

Kolego, ile Ty masz lat? Pamiętasz sytuację finansową Polski po 1989 roku, jeśli nie, to poczytaj sobie o niej w internecie - czy Ty w ogóle rozumiesz znaczenie słowa "inwestować"?

Znasz przysłowie, że "z pustego to i Salomon nie naleje?"
tępiciel lemingów
17:19, 28.08.2017 r.
To jest przyczyna niegłosowania na poprzedni rząd przez mieszkańców miasta i okolic. Poprzedni rząd wspierał metropolie. Niskie notowania okolicznych miast też na to wskazują.
tępiciel lemingów
17:23, 28.08.2017 r.
w co tu wierzyć, jeszcze nam tu uchodźców potrzeba. Najpierw należy zwalczyć obecną przestępczość. Może z tego powodu uchodźcy nie chcą do nas przybywać.
tępiciel lemingów
18:09, 28.08.2017 r.
kaktus, pogardę dla kobiet pokazują tacy jak Ty, którzy bulwersują się na takie słowa:

Ludzie, sami sobie szkodzicie. Kobiety, dlaczego dajecie się inseminować, a potem podsuwają Wam tabletki "dzień po". Nie lepiej zapobiegać?

Kobiety, zapamiętajcie pogardę takiego osobnika, który nie zważa na to, że kobieta nie wyraża zgody na zapłodnienie, a ten jej mówi, że jest tabletka "dzień po".
PEWNA PANI
18:18, 28.08.2017 r.
A JA MIESZKAM W SZKOCJI I MAM WAS WSZYSTKICH W ... te wasze kurpiowskie problemy z doopy... się nie podoba, to się wyjezdza, miasto bezrobocia i emerytow po kosciolach, Biedronka na Biedronce, kebaby dla wiesniakow i tania odzież. Uciekajcie!
19:43, 28.08.2017 r.
kaktus spójrz na to apolitycznie. Wejdzie tu ktokolwiek i będzie tak samo. W Łomży był komunista i było identycznie. Każdy ma gdzieś te miasta nie przez politykę itp. ale przez to, że dla młodych nie ma tu jakichkolwiek szans. To co się dzieje to jest kompletna paranoja. W miastach tych większość ''biznesmenów'' się zna. O pracę dla młodych ciężko nawet po znajomościach. A jak już dostaną to będzie to za najniższą nie ważne czy po studiach czy po zawodówce. Na PiS szczekasz? Żeby nie PiS to młodzi robili by za miskę ryżu!!!
ziom
20:27, 28.08.2017 r.
Dlaczego nie mówimy o tym co nas boli otwarcie
Budować ściany wokół siebie marna sztuka
Wrażliwe słowo, czuły dotyk wystarczą
Czasami tylko tego pragnę, tego szukam

Na miły Bóg
Życie nie tylko po to jest by brać
Życie nie po to by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać

Problemy twoje , moje, nasze boje, polityka
A przecież każdy włos jak nasze lata policzony
Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzucie kamień, niech rzuci
Daleko raj gdy na człowieka się zamykam

Na miły Bóg...
nacjonal.
20:51, 28.08.2017 r.
Jako,że partia rządząca bierze się ostatnio za gospodarczą patologię pozostawioną po złodziejskiej partii miłości,tytuł jak i sam artykuł powinien nawiązywać do kompletnej zapaści postkomunistycznych wpływów na życie społeczno-polityczne Polaków.
Nareszcie służby skarbowo-celne wzięły się naprawdę do roboty uszczelniając system podatkowy,który w przeszłości nie był w kręgu zainteresowania partii ryżego.
Partia ryżego o charakterze mafijnym była raczej zainteresowana tworzeniem afer
opiewające na miliardy zł.ze szkodą dla skarbu państwa,handelkiem kamienicami i resztkami majątku narodowego.
Niekorzystna sytuacja społeczno-gospodarcza miast i tych wymienionych w artykule nie powstała za PiS-u a za złodziejskiej Partii Obciachu,która zaczyna być już
wdeptywana w ziemię za swoje niecne łajdactwa i tyle w temacie.
krzys
21:42, 28.08.2017 r.
Nacjonal głąbie,partia rządząca właśnie szuka pieniędzy w twojej kieszeni, ostatni pomysł to podatek oczywiście nowy od pojazdów starszych niż 10 lat ma wynosić ok 500 zł/rok, czyli uderzy w najmniej zamożnych , ot dobra zmiana tylko dla kogo?
Ostroleczanin
21:43, 28.08.2017 r.
Ludzie uciekajta
Do krzys
22:14, 28.08.2017 r.
Po podnioslonpodatek VAT z 22 do 23 procent. Ile to w skali roku? Mam policzyć? Sprzedaż Panstwowego Ciech za lekko ponad 500mln zł, rok później Ciech osiąga wynik operacyjny ponad 600mln zł netto..., kopalnie za PO nierentowne, teraz spółki kopalniane osiągają mln zysk netto, mam wymieniać dalej?
tępiciel lemingów
22:27, 28.08.2017 r.
krzys,

"Kontrola 125 tys. cystern

Mateusz Morawiecki, nawiązując do danych o wykonaniu budżetu za siedem miesięcy 2017 roku oraz o założeniach budżetu na 2018 rok podkreślał, że "nie byłoby możliwe przedstawienie tak dobrych wiadomości, gdyby nie praca służb celno-skarbowych".

Informował, że tylko od kwietnia roku 2017 skontrolowano 125 tys. cystern i "udaremnionych zostało ok. 2 tys. (przypadków - PAP) przemytu paliwa, ok. 50 tys. różnego rodzaju transportów z przemytem papierosów i blisko 2 tys. transportów z przemytem alkoholu". "To przykład danych liczbowych, dzięki którym mamy takie sukcesy w budżecie, w ściągalności podatków, uszczelnieniu całej granicy" - podkreślał.

W tym roku będzie także możliwe uszczelnienie podatku VAT na około 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje 500 plus - dodał."

W kogo uderzy dobra zmiana?
do IP: *.*.232.196
22:33, 28.08.2017 r.
Następny kłamca fanatyk :laughing:

66 miliardów złotych włożyło państwo w ciągu 10 lat w sektor górniczy. Mimo to kopalnie odnotowują straty, sprzedaż węgla spada, właściciele spółek zatrudniają za dużo osób, a sektorem rządzą związki zawodowe - wynika z opublikowanego właśnie raportu NIK. Ale rząd nie widzi problemu.

Polska energetyka, podobnie jak Telewizja Polska, przebiera nogami w oczekiwaniu na deszcz pieniędzy, który ma na nią spaść z tytułu zmiany prawa przez rząd PiS.

Informacje o tym, że w celu uszczelnienia systemu kablówki będą przekazywać Poczcie Polskiej dane klientów, wywołują ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Tymczasem to, że rząd chce nałożyć na 14,5 mln gospodarstw domowych nową daninę na węgiel, przechodzi bez echa. A pierwsze informacje o gigantycznej zrzutce na prąd pojawiły się już w marcu ubiegłego roku.
nacjonal.
23:04, 28.08.2017 r.
Kto ci lewaku każe być najmniej zamożnym i przy tym mieć samochód?.Moja religia zabrania mi zmieniać partnerki życiowe,ale nie zabrania mi zmieniać samochody,wiec tu idę z postępem i takowy podatek mi nie grozi.

Dodam jeszcze,że m.inn.linie LOT uznane przez partię ryżego jako nierentowne też miały być szkopom spieniężone i co?,jak pogoniliśmy''POryżowisko'',to okazały się rentowne i tak jest z pozostałymi działami gospodarki wyrwane dwa lata temu w ostatniej minucie z liberlewackich,złodziejskich łap.
do Nacjonala
04:53, 29.08.2017 r.
W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić. i
Jeśli pięćdziesiąt milionów ludzi mówi głupstwa, nie przestają one być głupstwami.
- Betrand Russell
hertz
05:59, 29.08.2017 r.
Do ,,akbar,, - w Łomży przez kilka kadencji był lewicowy Prezydent. W tym czasie miasto to w przeciwieństwie do naszego grajdoła dynamicznie się rozwijało.Obecnie zaczynają budować strategiczną trasę co gwarantuje Łomży dalszy rozwój GOSPODARCZY I SPOŁECZNY.U nas w Ostrołęce jest odwrotnie z roku na rok z kadencji na kadencję upadamy.Tuczą się materialnie jedynie rządzący i ich wybrańcy oraz kler.PIS największe pieniądze,,wydaje,,na inwestycje i zadania, których celem jest ogłupianie narodu i zakłamywanie historii najnowszej.Z tej przyczyny zwiększanie z roku na rok dotacji na I P N i ostrołęcki paradoks - budowa za ponad trzydzieści milionów muzeum i brak pieniędzy w budżecie na most.
tępiciel lemingów
06:25, 29.08.2017 r.
hertz, gdyby nas nie pomijano, a w rezultacie z roku na rok, z kadencji na kadencję upadaliśmy, to i u nas byłyby inne władze. Ludziom nie podobają się kandydaci, którym podoba się pomijanie naszego miasta oraz anty chrześcijaństwo i zakłamywanie najnowszej historii.
Rebeliant Remek
06:28, 29.08.2017 r.
Nacjonal grubasie. Już nie rób siebie takiego Rockefellera. Za rok będzie wietrznie w ratuszu i jak wtedy zabraknie ci drobnych od dyniogłowego z Rozóg to inaczej będziesz ćwierkał pod pośredniakiem 😀
Dolek
07:27, 29.08.2017 r.
Wczoraj się uśmiałem po tym jak w TVP-Info podano, że dzięki działaniom służb celnych i wewnętrznej kontroli cystern na Polskich drogach w I-wszym półroczu udaremniono przewóz i obrót nielegalnym paliwem w ilości 140 tyś litrów. Dla nie zorientowanych to jest 5 -ięć cystern samochodowych. Słuchając dotychczasowych widomości w TVP myślałem, że to są jakieś gigantyczne obroty nielegalnym paliwem a okazało się, że w skali kraju to jednak zjawisko marginalne. Trzeba natomiast oddać PiS-owi hołd prawdzie i stwierdzić, że ze strachu wiele szemranych firm zaczęło płacić podatki, VAT i akcyzę od paliw i tu przychody są olbrzymie.
nacjonal.
07:27, 29.08.2017 r.
Polacy widzieli jak POprzednio rządzący układ mafijny zubażał kraj i tuczył się na nim materialnie,dlatego mafijnej sitwie odebrana została władza,która sprzyjała takim hertzom,co to się naumieli''jedynie słusznej''komunistycznej historii skrywającej swe potworne zbrodnie dokonane na Polakach.
hertz wyznaje''prawdę''zadaną przez stalinizm,dlatego MŻW jest namacalnym zaprzepaszczeniem jego''dorobku''historycznego,jak i każdego lewaka.
Dolek
07:41, 29.08.2017 r.
Akurat przeciwnicy budowy Muzeum Żołnierzy Wykiętych nie mają nic wspólnego z żadną polityką. Chodzi o najzwyklejsze , bezsensowne wydawanie pieniędzy na kolejny obiekt , który jak znam życie będzie wymagał pełnego dotowania z budżetu aby go utrzymać a za to zapłacimy z własnej kieszeni wszyscy niezależnie od opcji politycznej. Chcieliście PiS-owcy tego Muzeum Wyklętych to trzeba było zaadoptować część niewykorzystywanego Muzeum na Fortach Bema bo też stoi praktycznie puste bez żadnych zwiedzających i tylko generuje niepotrzebne koszty, a za to też wszyscy płacimy.
nacjonal.
07:45, 29.08.2017 r.
Rebliant,nie mam obaw że w Magistracie zasiądzie wasz totalniacki znajda a po wtóre
zawsze zajmowałem jakiś tam przytulny etacik i nie mój honor korzystać z usług pośredniaka.
nacjonal.
08:15, 29.08.2017 r.
Dołek,nie trzeba ci było uczyć się zakłamanej przez komunistów historii,to i muzeum
Wyklętych byłoby tańsze i mniej lukratywne.
Dziś na państwie pl.spoczywa obowiązek wytrzebienia komunistycznego zakłamania a
to kosztuje.
Dolek
08:25, 29.08.2017 r.
Wiesz kłamco akurat ja w swoim życiu nikomu nie wciskałem nieprawdziwych historii i raczej poznawałem tę prawdziwą z ust mojej rodiziny i znajomych tak, że znałem raczej tą rzeczywistą i prawdziwą. Natomiast ty nie znając i nic nie wiedząc o takich ludziach jak ja przy braku merytorycznych argumentów w sposób beczelny opluwasz ich co jest charakterystyczne dla twojej opcji politycznej. Zwykły, zakłamany prymitywizm.
kaktus
08:59, 29.08.2017 r.
Akbar, kłopot w tym, z tą Twoja wypowiedzią, jest taki, że mnie nie przeszkadza to, że w mieście rządzi PiS, tylko to, jak rządzi, a więc powoływaniem się barwy partyjne, trafiłeś jak kulą w płot - poczytaj sobie np. o Mszczonowie, Nowej Soli, a w kwestii np, obwodnic, poczytaj o Augustowie, Sieradzu i koniecznie o Sochaczewie, gdzie władze same organizowały społeczność lokalną do walki o te obwodnice, a u nas co - banda niedouczonych PiSowskich trolli, która od 10 lat tłumaczy "ciemnemu ludowi", że nic się nie da zrobić, bo zła władza nie pozwala, ale jak zapytać, w jaki sposób, to nastaje znaczące milczenie.

O tym, że w 2006 roku, po wygranych przez PiS w Ostrołęce wyborach samorządowych, w Polsce rządził PiS, Lech Kaczyński był prezydentem, a wiceministrem MSWiA był jeden rumiany poseł z Ostrołęki, już nawet nie chce mi się pisać.
PiSuardessa
09:02, 29.08.2017 r.
@nacjonal

Tak,tak tepia, ostatnio tw Wolfganga wytepili 😂

lista członków PiS którzy należeli do PZPR

1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.

2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.

3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.

4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.

5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.

6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.

10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.

11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki

12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR

13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).

14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.

15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.
PiSuardessa
09:04, 29.08.2017 r.
16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.

17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. ‚Sztandaru Młodych’ i ‚Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.

19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

20. Jan Sulmicki – kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.

21. Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – Członek PZPR od 1986 r.

22. Piotr Cybulski – poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR

23. Aleksander Chłopek – poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.

24. Halina Molka – posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS

25. Stanisław Piotrowicz – W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.

26. Katarzyna Łaniewska– W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.
Tenhult
09:06, 29.08.2017 r.
Moja Ostrołęka to taka lokalna Gagagazeta Wyborcza.
Dzień dobry trole
nacjonal.
09:16, 29.08.2017 r.
Co mi tu podsuwasz?To nie ja a ty powinieneś być zadowolony z partyjniaków umieszczonych na listach PiS.

Dla ciebie dziś to są zdrajcy a dla mnie nawróceni i wskaż mi chociaż jednego z nich kolaborującego na powrót z postkomuchami z szajki totalniackiego kunia,tyle w temacie.
kaktus
09:17, 29.08.2017 r.
Kłopot w tym, że to właśnie te władze nie potrafiły nigdy oddzielić rządzenia miastem od bieżącej polityki - słyszał ktoś z Was, o takim kuriozum, jak dofinansowywanie przez miast, z pieniędzy mieszkańców, wyjazdów na antyrządowe manifestacje???

Przecież to jest, czystej wody, polityka, w którą rządzący, wciągnęli mieszkańców, zarządzanego przez siebie miasta, nie pytając ich o zdanie.

Największym kłopotem nas, mieszkańców, jest to, że rządzący są w pierwszej kolejności członkami partii, a dopiero w kolejnej zarządcami miasta w dodatku nieudolnymi, uzasadniając swą nieudolność, sabotowaniem przez rząd, co jak na dłoni widać przez ostatnie 2 lata, gdzie, praktycznie nic się nie zmieniło, poza realizacją chorego pomysłu z MŻW, które każdego roku, będzie balastem dla budżetu miasta.
kaktus
09:22, 29.08.2017 r.
Tenhult, czytasz Gazetę Wyborczą?
tępiciel lemingów
10:20, 29.08.2017 r.
Gdyby rząd nas nie pomijał, to nie byłoby wyjazdu na manifestacje antyrządowe. Niezrozumiała dla mnie była polityka porzedniego rządu. Jeśli niepodobał im się wybór mieszkańców miasta, to mogli przez kogoś innego dawać wsparcie miastu. A tak to tylko 8 lat umacniali obecne władze miasta.
TW Wolfgang
10:21, 29.08.2017 r.
Tak , to dobrzy ludzie i prawi oraz nawróceni partyjniacy. Kiedyś jak wiał witr Komuny byli w PZPR bo się opłacało i było dobrze. Obecni nawrócili się do PiS-u bo taka jest potrzeba tego czasu aby pozostać przy korycie i też było dobrze. W przyszłości nawrócą się jeszcze na inną Partię i tez zostaną " dobrymi Polakami " bo im będzie dobrze. Najlepszym przykładem takiej PiS-owskiej chorągiewki jest Ryszard Czarnecki, który był już w Unii Polityki Realnej, Zjednoczeniu Chrześcijańsko- Narodowym, Akcji Wyborczej Solidarność, Samoobronie i w PiS-e. Startował też na przewodniczącego PZPN-u i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Typowy pływak Partyjny, dobry w produkcji wazeliniy i kręceniu się wokół koryta.
do tepiciel
10:48, 29.08.2017 r.
Dalej stara śpiewka,
w innych miastach PIS był u władzy a jednak ich rząd nie pomijał.

A nasze władze nic nie robiły, tylko marudzić potrafili, z wielką pomocą ciebie, który co chwilę powtarzał jak mantrę: "Wina rządu, nie nasza".
kaktus
11:37, 29.08.2017 r.
Jeśliby rządzący miastem, przedkładali jego dobro, nad własne posadki i partyjniactwo, to dawno doszliby do wniosku, że w związku ze swoim stosunkiem do rządu, nic nie są w stanie zrobić, a więc co w tej sytuacji powinna zrobić osoba, której leży na sercu, przede wszystkim dobro miasta, a nie koryto, czyli ktoś, kto ma choć resztki honoru? - niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie.
kaktus
11:40, 29.08.2017 r.
Albo zapytam inaczej - wyobraźcie sobie, że jesteście właścicielami firmy, zatrudniającymi menadżera, który konfliktuje się z Waszym największym klientem, w wyniku czego, Wasza firma ponosi finansowe straty - co robicie?

To są bardzo proste pytania i zależności, jednakże trzeba chcieć sobie na nie odpowiedzieć.
tępiciel lemingów
14:07, 29.08.2017 r.
kaktus, wiesz teraz dlaczego nie rządzą miastem Twoi kandydaci.

Rządzący miastem przedkładali dobro miasta nad własnym i dlatego miastem nie rządzili zwolennicy nicnierobiącego dla miasta poprzedniego rządu.

Dobrze, że wyborcy nie wybrali tych, którzy popierali i popierają nicnierobienie "największego klienta".

Jeśli nasze podatki ktoś odprowadza gdzie indziej, to niech tam szuka głosów poparcia.

do tepiciel, u nas władze miasta słusznie "marudziły", że poprzedni rząd pomija nasze miasto. To naprawdę była wina rządu, nie naszych władz.
tank102
15:07, 29.08.2017 r.
Ostrołęka jest najładniejszym miastem i najlepszym, żeby spędzić spokojnie starość i wychować dzieci, dla których Świat jest otwarty.
Na piechotę można obejść całą Ostrołękę, takiej frajdy nie ma żadne byłe miasto wojewódzkie przed reformą . :smile: :smile:
I LOVE Ostrołęka :smile:
15:26, 03.09.2017 r.
Po 9 latach małżeństwa z mężem z trójką dzieci mój mąż zaczął wychodzić z innymi damami i pokazał mi zimną miłość, kilkakrotnie groziło mnie rozwód, kiedy chciałem zapytać go o jego romans z innymi panienkami, Byłem całkowicie zdewastowany I zdezorientowany, dopóki stary przyjaciel mnie nie opowiedział mi o lekarzach miłosnych o imieniu DR Goko, którzy pomagają ludziom w ich związku i ich małżeństwie, wprowadza mnie do tego lekarza, który naprawdę pomaga mi, kiedy skontaktowałem się z nim, dostał mojego męża z powrotem w ciągu 48 godzin, więc zaczął przepraszać, teraz przestał wychodzić z damami, a on jest ze mną na dobre i na prawdę. Skontaktuj się z tym lekarzem miłości w związku z małżeństwem i problemem i znajdź wszelkiego rodzaju problemy, które okazują się trudne do rozwiązania i będzie dla nich trwałym rozwiązaniem. Oto jego adres e-mail ( com)
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne