« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Mieszkaniec powiatu gnał 110 km/h w terenie zabudowanym

Na długo zapamięta świąteczny wyjazd na drogi powiatu ostrowskiego 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna w okolicach Wąsewa gnał skodą w terenie zabudowanym aż 110 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za kółko nie wsiądzie przez trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 sierpnia br. w Przedświciu (gm. Wąsewo). Funkcjonariusze ostrowskiej policji na lokalnej drodze sprawdzali czy kierowcy przestrzegają dopuszczalnej prędkości.

- W godzinach porannych policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowej skody. 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy - powiedziała w rozmowie z serwisem OstrowMaz24.pl st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Zgodnie z obowiązującymi od ponad roku przepisami, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy. Policja zaznacza, że dla popełniających rażące wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu nie będzie taryfy ulgowej.

Wyświetleń: 3889
 
11:27, 16.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne