« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Remont przejazdu kolejowego na ul. Słowackiego. Utrudnienia

Dziś rano, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami został całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego przejazd kolejowy na osiedlu Stacja przy ulicy Słowackiego. Na czas remontu wyznaczone zostały objazdy. Remont potrwa łącznie dziesięć dni.

- Firma Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. w Gdańsku, która jest wykonawcą robót torowych informuje, że zgodnie z zatwierdzonym przez Urząd Miasta w Ostrołęce projektem czasowej organizacji ruchu przystępuje do remontu nawierzchni w przejeździe kolejowym kat. A na linii nr 029 Tłuszcz-Ostrołęka, w miejscowości Ostrołęka km 74,991 w ul. Słowackiego - podaje ostrołęcki ratusz.

Przejazd będzie zamknięty przez całą dobę do dnia 17 sierpnia 2017 do godz. 20.00. Roboty będą wykonywane w obrębie pasa kolejowego. Z uwagi na remont przejazdu kolejowego Miejski Zakład Komunikacji wprowadził zmiany w kursowaniu niektórych linii. Linie nr 7 i 24 będą w tym okresie kursowały tylko do dworca PKP. Linie nr 5 i 25 będą kursowały objazdem: ul. Przemysłowa - ul. Ławska - ul. Krucza (wyjazd na ul. Słowackiego w Rzekuniu w pobliżu kapliczki, powrót w kolejności odwrotnej).

- Apelujemy do kierujących o cierpliwość i ostrożność w trakcie korzystania z wyznaczonych objazdów, aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych i niebezpiecznych sytuacji. Trasy objazdowe zostały wcześniej ustalone i zatwierdzone przez Urząd Miasta w Ostrołęce. Utrudnienia związane z objazdami potrwają 10 dni - informuje mł. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Wyświetleń: 6093
 
10:25, 07.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Dolek
18:44, 07.08.2017 r.
Rozjeżdżają drogi gminne na Ławach.
anty
21:14, 07.08.2017 r.
"Drogi objazdowe poza miastem zostały zatwierdzone przez Urząd Miasta". Prawem kaduka czy konstytucja Adriana? Jak można decydować za wójta czy starostę? Czy kot myśli, że wojewodą został?
Ale remont będzie porządny, na metr w dół wszystko wymieniają. Bocznicę do Benzolu też robią.
tępiciel lemingów
21:38, 07.08.2017 r.
Dolek, do tej pory gminni rozjeżdżali drogi miejskie przy przejeździe kolejowym i sam przejazd.

anty,
"Trasy objazdowe zostały wcześniej ustalone i zatwierdzone przez Urząd Miasta w Ostrołęce."

Przecież remont odbywa się na terenie miasta, więc co ma do tego wójt czy starosta? Jak może wójt czy starosta decydować o sprawach remontu na terenie miasta? Czy wójt lub starosta myśli, że wojewodą został?
Kris
21:46, 07.08.2017 r.
Remont super , od Gierwat aż do tego przejazdu kolejowo drogowego łącznie z samym przejazdem nowe podtorze , nowe podkłady , nowe szyny i to spawane wiec nie bedzie juz tego klikania kol pociągów na laczeniach szyn 8,5km dobrze wyremontowanego toru fajnie i oby tak dalej.
Kris
22:17, 07.08.2017 r.
Masakra nawet teraz pracują robotnicy na tym remoncie.
akk
22:26, 07.08.2017 r.
Na Składowej ruch jak w Warszawie, a piesi nie mają jak przejść, krzaczory na jezdni, pobocza zarośnięte :angry:
do "anty"
07:56, 08.08.2017 r.
cytaty : "Bocznicę do Benzolu też robią"

Ciekawe gdzie ją robią, na prywatnych działkach?
Dolek
08:37, 08.08.2017 r.
Tępiciel - na twoje głupie uwagi chciałbym ci tylko powiedieć, że pojazdy o dużej masie powinny jeździć po drogach do tego przystosowanych a w obecnej chwili ciężarówki
omijając wyznaczone objazdy rozjedżają drogi gminne na Ławach o nośności 7 ton.
kaktus
09:30, 08.08.2017 r.
Tępy ciulu, Ty jak zwykle dajesz poPiS swojej głupoty - przeczytaj wpis jeszcze raz, tym razem starając się go zrozumieć, ale, żeby Ci się resztki mózgu nie zlasowały, pomogę Ci - kwestia dotyczyła wyznaczania objazdów, na terenach nie należących do miasta.
tępiciel lemingów
10:12, 08.08.2017 r.
Dolek, czy objazdy zostały wyznaczone drogami o nośności do 7 ton? Nie rozumiem co jest takiego niezrozumiałego w moim wpisie. Jeśli stwierdziłeś fakt łamania prawa przez kierowców, to zgłoś to gdzie trzeba.

Co da Twój wpis?:
"Rozjeżdżają drogi gminne na Ławach."

Co do wyznaczania objazdów na terenach nie należących do miasta, to jest od tego ten, na czyim terenie jest remont dotychczasowej drogi.
Po prostu, za przejazdem jest Rzekuń, więc miasto wyznaczyło inne drogi z miasta do Rzekunia, bo przejazd będzie nieprzejezdny. Czy coś jest jeszcze niezrozumiałego w tym temacie? Starosta czy wójt mają wyznaczać objazdy? To chyba dobrze, że miasto dało inną możliwość dojazdu do miasta mieszkańcom powiatu?
x
10:46, 08.08.2017 r.
Pytam się policmanów - kiedy staną w Susku Nowym i będą mierzyć przygłupom prędkość, gwarantuję że przez dobę pracy możecie nazbierać do budżetu kilkaset tysięcy zł.
Idioci którzy objeżdżają ten remont zapie-przają tylko gwizd przez wieś
Dolek
10:47, 08.08.2017 r.
Byłem swogo czasu zwolennikiem wspólnego i harmonijnego rozwoju razem z naszym sąsiadem - miastem Ostrołęka. Można było mówić nawet o współfinansowaniu inwestycji ważnych dla naszych mieszkańców. Ale sposób w jaki zostaliśmy potraktowani przy zaborze ziemi leżącej na terenie Rzekunia zniweczył te plany. Co niektórzy usilnie tłumaczą , że to " normalne " , że zwykłe złodziejstwo usankcjonowane prawnie to nie złodziejstwo, po prostu powstaje nowe prawo , Prawo i Sprawiedliwośc ale dla wybranych. Powtarzam jescze raz - to zwykłe złodziejstwo i nic tego nie zmieni. Nawiasem mówiąc widać teraz po co jest ta " reforma sądownictwa " . Po prostu Złodzieje.
kaktus
13:55, 08.08.2017 r.
Tępy ciulu, niech zrozumiem, czyli gdyby gmina Rzekuń, remontowała ulicę Ostrowską, to jej władze, mogłyby, bez konsultacji z władzami Ostrołęki, wyznaczyć objazdy jej ulicami - dobrze Cię zrozumiałem?
tępiciel lemingów
14:22, 08.08.2017 r.
x, policjanci będą mierzyć prędkość w Susku wtedy, gdy im to ktoś zgłosi.


Dolek, właściciel gruntu w określonych warunkach ma prawo przejść do innego samorządu, to nie jest żadne złodziejstwo, zabranianie tego to ograniczanie wolności.

Władze samorządu nie mają prawa anektować gruntu innego samorzadu. To właściciel tego gruntu pisze wniosek o przełączenie do innego samorządu. Bez tego nie można rozpocząć procedury zmiany granic samorządu.

Dlaczego chcesz ograniczać prawa właścicieli gruntów do wyboru samorządu?

Co do trasy objazdu, to masz komunikat policji: "Trasy objazdowe zostały wcześniej ustalone i zatwierdzone przez Urząd Miasta w Ostrołęce."

Nic tam nie ma o staroście czy wójcie. Czy starosta czy wójt mają jakieś zastrzeżenia do tras objazdu? Jeśli droga na trasie objazdu jest taka sama czy to na terenie miasta czy gminy, to co za różnica?

Dobrze, że miasto wyznaczyło objazdy do Rzekunia, tak, by mozna było powrócić na trasę.
x
14:36, 08.08.2017 r.
do powyżej
Będą dbali o bezpieczeństwo w Susku Nowym dopiero aż im ktoś zgłosi śmiertelny wypadek drogowy z winy nadmiernie zdziczałego przygłupa który spowoduje śmierć chociażby dziecka idącego do sklepu?
To oni nie mają patroli i spostrzegawczości na nich, oni powinni wiedzieć gdzie jest niebezpiecznie?
tępiciel lemingów
19:06, 08.08.2017 r.
x, może powiadom policję o łamaniu prawa, nie czekaj na śmiertelny wypadek.

Policja nie jest wszędzie, jest tam, gdzie ktoś zgłosi łamanie prawa.
x
19:22, 08.08.2017 r.
" wszyscy wszystko wiedzą " - i nic...
tępiciel lemingów
19:44, 08.08.2017 r.
x, a policję powiadomiłeś o wariatach drogowych? Czekasz na śmiertelny wypadek? Prawie wszyscy wszystko wiedzą i nikt nie zgłosi gdzie trzeba.
x
19:56, 08.08.2017 r.
Te złote myśli również i panowie z tak szacownej instytucji zapewne czytają...
tępiciel lemingów
20:15, 08.08.2017 r.
x, tak, nie mają nic do roboty i czytają Twoje wypociny.

Zadzwoń gdzie trzeba i powiedz im ten tekst:

"Pytam się policmanów - kiedy staną w Susku Nowym i będą mierzyć przygłupom prędkość, gwarantuję że przez dobę pracy możecie nazbierać do budżetu kilkaset tysięcy zł.
Idioci którzy objeżdżają ten remont zapie-przają tylko gwizd przez wieś"

Nie czekaj na śmiertelny wypadek.
x
21:56, 08.08.2017 r.
Pozdrawiam...
tępiciel lemingów
22:19, 08.08.2017 r.
x, zadzwoniłeś z powiadomieniem o łamaniu prawa czy czekasz na śmiertelny wypadek?
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne