« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Rajd młodego kierowcy po chodniku. Miał prawie cztery promile!

Niemal cztery promile alkoholu miał w swoim organizmie młody, zaledwie 22-letni kierowca, który został zatrzymany dzięki zgłoszeniu anonimowej osoby. Mężczyzna jechał oplem zygzakiem m.in. po chodniku. Policjanci zastali go w aucie, gdy uciął sobie drzemkę.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek. Około godz. 9.00 dyżurny ostrołęckiej policji otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy, który zygzakiem jeździ po chodniku dla pieszych.

- Mężczyzna zatrzymał się przed jednym ze sklepów spożywczych na terenie Ostrołęki. Gdy policjanci przybyli na miejsce, pojazdu już nie było. Pijanego kierowcę znaleźli kilka ulic dalej. Osobowy opel stał na poboczu, a za kierownicą spał mężczyzna. Obudzony przez funkcjonariuszy 22-letni mieszkaniec Płocka miał problemy z utrzymaniem równowagi. Czuć było od niego alkohol - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Badanie alkomatem wykazało ponad 3,9 promila zakazanej substancji. Młody mieszkaniec Płocka stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

- Opisywane zdarzenia jest kolejnym przykładem tego jak duży wkład w poprawę bezpieczeństwa mają sami mieszkańcy. Powiadomienie służb w przypadku podejrzewania kierowcy o bycie w stanie nietrzeźwości często może uratować niewinne osoby przed skutkami jazdy nieodpowiedzialnego człowieka. Reagujmy w każdym przypadku, kiedy mamy podejrzenie o tego rodzaju sytuacjach - mówi asp. Żerański.

Wyświetleń: 9655
 
11:05, 28.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne