« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wieniec z Łęgu Przedmiejskiego nagrodzony na dożynkach Mazowsza (zdjęcia)

Fot. CK-BiS w LelisieKolejna edycja Dożynek Województwa Mazowieckiego odbyła się w miejscowości Sierakowo w powiecie przasnyskim. Na tegorocznym święcie plonów Mazowsza, powiat ostrołęcki reprezentowała gmina Lelis z wieńcem wykonanym przez mieszkańców Łęgu Przedmiejskiego.

Wspaniałe dzieło wygrało w konkursie na najpiękniejszy wieniec podczas dożynek w Lelisie. Misterną i kunsztowną pracę doceniono także podczas wojewódzkiego święta plonów, bowiem wieniec z Łęgu Przedmiejskiego zajął tam trzecie miejsce.

- Spośród ponad 40 zaprezentowanych wieńców dożynkowych, nasza gmina reprezentująca powiat ostrołęcki, wywalczyła trzecie miejsce. Reprezentowała nas delegacja z Łęgu Przedmiejskiego, których wieniec wygrał konkurs na dożynkach w Lelisie. Jak na Kurpi przystało, prezentowaliśmy nie tylko wieniec, ale również namiastkę kultury kurpiowskiej. Nasze panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łęgu Przedmiejskim pięknie śpiewały i tańczyły na scenie - informuje Bartosz Podolak, dyrektor CK-BiS w Lelisie.

Dożynki wojewódzkie odbyły się w niedzielę 27 sierpnia br.

Zobacz zdjęcia na stronie FB CK-BiS w Lelisie.

Wyświetleń: 2583
 
09:17, 29.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne