« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ulica Witosa będzie przebudowana

Fot. Urząd Miasta w OstrołęceMiasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę ulicy Witosa w Ostrołęce. Prace obejma odcinek od ronda im. Z. Niedziałkowskiej do ronda im. H. Hjelma przy parku wodnym. Ulica ma być gotowa w sierpniu przyszłego roku. Całkowity koszt budowy to ponad 5 mln 300 tys. zł.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Ostrada.


- Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka ulicy Witosa od ronda im. Zofii Niedziałkowskiej do ronda im. Holgera Hjelma w Ostrołęce wraz z kanalizacją deszczową. Ulica Witosa stanowić będzie jedną z głównych arterii tranzytowych miasta oraz drogę dojazdową do znajdujących się przy niej budynków mieszkalnych i usługowych - informuje miejski ratusz.

Zakres prac budowlanych będzie obejmował: budowę nawierzchni ulicy, zatok autobusowych, zjazdów publicznych oraz ścieżek rowerowych i chodników wzdłuż ulicy, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kanalizacji sanitarnej, przebudowę wodociągu, przebudowę sieci gazowej, budowę oświetlenia ulicznego i zabezpieczenie istniejących kablowych linii elektroenergetycznych.

Firma wykonawcza ma czas na zakończenie wszelkich robót do 31 sierpnia przyszłego roku. Zaproponowana przez nią cena za przebudowę ulicy wynosi 5 mln 342 tys. 482,40 zł brutto.

Wyświetleń: 5018
 
15:02, 03.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

PiSuardessa
16:48, 03.08.2017 r.
Skoro pracę wykonywać będzie ostrada to już spokojnie na październik przyszłego roku można rezerwować termin napraw gwarancyjnych.
tępiciel lemingów
19:38, 03.08.2017 r.
Ostrada robiła Warszawską, czy była jakaś naprawa gwarancyjna? Obwodnica Załuski się posypała, a Spacerową jeszcze raz układali.
Olaf
22:55, 03.08.2017 r.
Pyszna kiełbasa... przedwyborcza. A po wyborach znowu przez 3 lata zero inwestycji.
Ja
22:57, 03.08.2017 r.
Tepiciel wypowiadasz sie tutaj jak rzecznik ratusza a ludzie chca poprostu jezdzic po porzadnych drogach i nie interesuje ich kto i kiedy zbudowal i za czyich rządów. Beda wytykac fuszerki i nieudolnosc
tępiciel lemingów
05:12, 04.08.2017 r.
Ja, i bardzo dobrze, że wytykamy fuszerki i nieudolność, ale róbmy to udolnie i bez fuszerek. Czy Warszawska, którą robiła Ostrada miała naprawę gwarancyjną? Wypowiadam się jako wyborca obecnych władz. Nie chciałbym władzy, która odbierze drogę tak jak odebrano obwodnicę Załuski. Tam wykonawca powinien jeszcze raz ułożyć asfalt tak jak na Spacerowej.
PiSuardessa
06:23, 04.08.2017 r.
@tepiciel
Tak była naprawa gwarancyjna poboczy, przypominam też o rozpoczęciu prac z dużym opóźnieniem i zablokowanie ronda przy mostach w wigilię!!!
Ostrada wykonywała również ulice mostowa która już po kilku miesiącach wymagała remontu - miasto nie kąpielowe się że zgłoszeniem reklamacyjnym, aż wreszcie naprawilo drogę na własny - nasz koszt. Taka sama sytuacja była z ulicą słowackiego - ostrowska! Nieudolność I szkodliwa władza zleca pracę kolegom z firmy krzak, a później reklamówki z pieniędzmi walaja się po szafach.
tępiciel lemingów
06:29, 04.08.2017 r.
Wolę Ostrade niż tych, co robili obwodnicę Załuski.

Lepiej się jeździ Warszawską, Mostową lub Słowackiego niż po obwodnicy.
.
07:40, 04.08.2017 r.
Ja to wolę, żebyś przytaczał argumenty, a nie subiektywne spostrzeżenia i generalne odwracanie kota ogonem. Faktem jest nadreprezentacja ostrady w zamówieniach na rzecz miasta i jednocześnie niefachowa praca, za którą gdzie indziej mieliby już wilczy bilet.
I skoro uważacie, że obwodnica została wybudowana niefachowo to czemu nic się nie dzieje w kwestii procesu, który rzekomo miał być wytoczony wykonawcy już za kolejnej kadencji?
Przebudowa ulic ?
08:00, 04.08.2017 r.
Dlaczego nie buduje się tych ulic których jest całkowity brak , rujnuje się istniejące i wydaje pieniądze na przebudowę?
Stacha Konwy jest brak, Padlewskiego brak, Słonecznej brak , i t d.
ak
08:41, 04.08.2017 r.
Czy obwodnica nie byłą remontowana przez Ostradę ?
wielebny
09:45, 04.08.2017 r.
Czy Ostrada opanowała cały rynek robót drogowych?
kaktus
09:49, 04.08.2017 r.
Tępy ciulu, czy Twoim zdaniem, zadaniem władz miasta, nie jest naprawianie ulic, budowanych przez ich poprzedników - po co miasto angażuje się w remont mostu, przecież nie oni go budowali.

Czy przez prawie 12 lat rządów PiSu, nie można było położyć nowej nawierzchi na obwodnicy - otóż, nie - nie można było, bo o czym wówczas PiSałyby takie trolle, jak y?

@PiSuardessa, napisała Ci kilka faktów i od razu, rura Ci zmiękła i, swoim zwyczajem, miast argumentów, przytoczyłeś nam swoje wyznanie wiary.

Przypominam, że remont ul. Warszawskiej, Ostrada prowadziła wbrew zakazowi inspektora nadzoru, wpisanym do dziennika budowy, a mimo to, została przez miasto odebrana - czyżbyś o tym zapomniał?
@
09:52, 04.08.2017 r.
Brać się za konkrety - Stacha Konwy szumnie zwana wylotówką od dziesięcioleci to samo dziadostwo. Najłatwiej to pod publiczkę.
Brzydki_zły_i_szczery
18:12, 04.08.2017 r.
Pytanko mam... Kto jest odpowiedzialny za budowę odcinka "obwonicy" od Wojciechowic do rodna Kupiszewskiego? Bo na tym odcinku żadnych większych napraw jeszcze nie było potrzeba, a zimą dziury nie straszą co 50 metrów.
Mural
08:48, 05.08.2017 r.
Trochę Historii: w latach 70-tych wywłaszczono ludzi z tych działek, pod którymi ulica. Za psie, złodziejskie pieniądze. Nawet z 5,5 tysiąca metrów. Teraz to by nieźle musieli zapłacić. Miała być 4 pasmówka, z pasem zieleni pośrodku. Współczuję mieszkańcom i kierowcom, tyle na rozbebeszonej ulicy i poboczach.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne