« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ruszyły prace budowlane przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych (zdjęcia)

Pracownicy firmy Budimex, która zajmuje się budową Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, już weszła na plac budowy. Obecnie trwają prace ziemne i rozbiórkowe. Roboty muszą iść sprawnie, bowiem miasto oficjalnego otwarcia chce dokonać już na jesieni przyszłego roku.

W listopadzie przyszłego roku wypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta wspaniała i symboliczna data byłaby idealna, aby w Ostrołęce otworzyć muzeum poświęcone tym, którzy walczyli i przelewali krew o wolność ojczyzny.

Obecnie na terenie całego kompleksu trwają prace ziemne i rozbiórkowe. Pracownicy wyburzają mury okalające dawny areszt. Niestety, zniszczono także murale, które powstały na ścianach, bo koncepcja architektoniczna zakłada inne rozmieszczenie elementów całego kompleksu.

Były areszt śledczy zostanie gruntownie przebudowany i całkowicie zmieni swoje oblicze, cały kompleks zamieni się w nowoczesne pod względem technologicznym miejsce połączone z tradycją i pamięcią o tych, którzy byli przed nami, którzy walczyli o wolny kraj i niejednokrotnie poświęcali w imię idei swoje życie. Obok muzeum, nad ulicą Traugutta powstanie też kładka.

Koszt budowy ostrołęckiego obiektu pokryje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które na ten cel przeznaczyło 35 mln zł. W marcu ubiegłego roku, podczas wizyty ministra Piotra Glińskiego, podpisano umowę o współpracy i budowie muzeum. 14 lipca br. podpisano umowę z firmą wykonawczą, która podjęła się przebudowy obiektu.

Prace mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Samorząd planuje oficjalne otwarcie w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zobacz zdjęcia:
Trwa budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych (31.07.2017)

Wyświetleń: 4214
 
13:01, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne