« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ruszyły prace budowlane przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych (zdjęcia)

Pracownicy firmy Budimex, która zajmuje się budową Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, już weszła na plac budowy. Obecnie trwają prace ziemne i rozbiórkowe. Roboty muszą iść sprawnie, bowiem miasto oficjalnego otwarcia chce dokonać już na jesieni przyszłego roku.

W listopadzie przyszłego roku wypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta wspaniała i symboliczna data byłaby idealna, aby w Ostrołęce otworzyć muzeum poświęcone tym, którzy walczyli i przelewali krew o wolność ojczyzny.

Obecnie na terenie całego kompleksu trwają prace ziemne i rozbiórkowe. Pracownicy wyburzają mury okalające dawny areszt. Niestety, zniszczono także murale, które powstały na ścianach, bo koncepcja architektoniczna zakłada inne rozmieszczenie elementów całego kompleksu.

Były areszt śledczy zostanie gruntownie przebudowany i całkowicie zmieni swoje oblicze, cały kompleks zamieni się w nowoczesne pod względem technologicznym miejsce połączone z tradycją i pamięcią o tych, którzy byli przed nami, którzy walczyli o wolny kraj i niejednokrotnie poświęcali w imię idei swoje życie. Obok muzeum, nad ulicą Traugutta powstanie też kładka.

Koszt budowy ostrołęckiego obiektu pokryje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które na ten cel przeznaczyło 35 mln zł. W marcu ubiegłego roku, podczas wizyty ministra Piotra Glińskiego, podpisano umowę o współpracy i budowie muzeum. 14 lipca br. podpisano umowę z firmą wykonawczą, która podjęła się przebudowy obiektu.

Prace mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Samorząd planuje oficjalne otwarcie w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zobacz zdjęcia:
Trwa budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych (31.07.2017)

Wyświetleń: 4214
 
13:01, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Zenek
13:11, 02.08.2017 r.
Juz nie moge sie doczekac otwarcia...
Gosia
13:19, 02.08.2017 r.
Ile mozna sluchac o zolnierzach wykletych. Braki z historii ma miasto. Mostu, drog wyremontowac nie moga ale szastaja na muzeum nic nie znaczace.
Dolek
13:26, 02.08.2017 r.
Ja myślę, że Kotowski i cała ta rada miasta buduje one " muzeum " już tylko siłą politycznego rozpędu bo obecny marazm i nieudolność w zarządzaniu miastem widać aż nadto. Lepiej weźcie się za mosty na Narwi bo nie długo to tylko promy nam pozostaną.
Do Gosi
13:30, 02.08.2017 r.
Droga Gosiu.
Mostu nima,ale planujemy przeprawę gondolową ,mianowicie taką na kształt Wenecji
Mamy nadzieje iż bedzie konkurencja i atrakcja na miarę XXI wieku.
Nie bedzie infrastruktury kolejowej ponieważ pan G emeryt oraz byly kolejarz potrzebuje "tylko" skwerku na os Stacja na spacertly z pieskiem
Wiec polaczen pociagow z Oki do Wawy i Bialego nie bedzie.
W Oka panuje jak w piosence: "Jaki tu spokoj nanana... , nic się nie dzieje nanana."
Ostroleka niestety nie ma perspektyw.
Fakt Pis rzadzi tu i w rzadzie .
Nadzieja okazala sie zludna ze cos sie wreszcie ruszy...
Do Gosi
13:37, 02.08.2017 r.
Droga Gosiu.
Mostu nima,ale planujemy przeprawę gondolową ,mianowicie taką na kształt Wenecji
Mamy nadzieje iż bedzie konkurencja i atrakcja na miarę XXI wieku.
Nie bedzie infrastruktury kolejowej ponieważ pan G emeryt oraz byly kolejarz potrzebuje "tylko" skwerku na os Stacja na spacertly z pieskiem
Wiec polaczen pociagow z Oki do Wawy i Bialego nie bedzie.
W Oka panuje jak w piosence: "Jaki tu spokoj nanana... , nic się nie dzieje nanana."
Ostroleka niestety nie ma perspektyw.
Fakt Pis rzadzi tu i w rzadzie .
Nadzieja okazala sie zludna ze cos sie wreszcie ruszy...
Ludzie stad wyjezdzaja w kazdym wieku...
Tylko 3 zaklady pracy i male firemki...
Infrastruktura to nie marazm to tragedia..
Brak mostu,infrastruktury, zycia kulturano-rozrywkowego przez duze K i R.
Brak jakichkolwiek koncertow ,gdzie ościenne miasta ba wsie mają.
Beda za rok przed wyborami..
Muzeum pytam po co????
Skoro takie samo jest w Warszawie.
Bedzie tak jak muzeum Forty.
Pusto glucho i ciemno.
Wybuduja zmusza wszystkie dzieci ze wszystkich szkol pojsc .
I pojda i na tym sie skonczy.
Dziekuje za uwage.
Marek
14:48, 02.08.2017 r.
MKK , które jest właścicielem Fortów odnosi sukces za sukcesem. Do Mauzoleum w tygodniu przychodzi kilka osób, ale podczas uroczystości i mszy są całe tłumy, walą drzwiami i oknami. Co prawda przez fosę nikt jeszcze nie przepłynął jak to często bywało za komuny gdy pan Brakoniecki puszczał ciekawy film w kinie letnim ( kto to jeszcze pamięta? ), ale kto wie co moze się zdażyć gdy wreszcie ktoś coś wielkiego wymyśli... Nigdy nie mów nigdy. Tak samo bedzie z Muzeum Wyklętych. Będziemy mieli muzeum o światowym formacie i znaczeniu i wtedy niedowiarki spadna wam łuski z oczu i sie przekonacie, że miliony przeznaczone na budowę i rewitalizacje przełożą sie na miliony zwiedzających. Będzie jak w Gnieźnie w Muzeum Początków Państwa Polskiego gdzie pani sprzedająca bilety cały dzień nie ma czasu herbaty wypić, tylu zwiedzających osobiście chce się przekonać jak było na początku , bo jak jest na końcu każdy widzi. My Kurpie nie jesteśmy gorsi od Wielkopolan . Nas stać na duzo więcej ! Mamy pieniądze i gest oraz wiarę przekazywaną od pra kurpia w łapciach ze słomy lub łyka - niepotrzebne skreślić.
Trzeba wierzyć bo wiara cuda czyni i my to wiemy. Oni również. I tak trzymać. Tak trzymać.
ostrołęczanin
15:29, 02.08.2017 r.
Chory kraj chore miasto chorzy ludzie... martyrologia ,wieczne życie przeszłością i patriotyzm na pokaz aby pokazać się w mediach i dorwać do koryta z mamoną..A most w ruinie, za chwilę w ruinę pójdzie drugi o jakości dróg lepiej nie wspominać bo niektóre przypominają czasy jak by się dopiero wojna skończyła.. Tragedia, zaścianek i wstecznictwo..ile jeszcze lat ten kraj będzie cofał się do tyłu zamiast jechać razem z cywilizowaną Europą..?
nacjonal.
15:56, 02.08.2017 r.
Państwo pl.jest zbyt łaskawe dla żydokomuny i jej spadkobierców.Jedyną dla nich ''dolegliwością''czy też karą jest bardzo delikatne zgłębianie ich sumień w postaci odebrania''zasłużonych''apanaży,zmiany nazw ulic i budowy MŻW,ot i wszystko.
Trudno to nazwać dolegliwością w porównaniu z tym co w powojennej PL UB-owscy
zbrodniarze i zdrajcy z biało-czerwonymi opaskami wyczyniali z pl.patriotami.

Mimo wszystko totalniactwo i tego nie docenia a PAD wetując ustawy dał im otwarcie do zrozumienia,że są nadal równiejsi od pospólstwa oczekującego radykalnej przebudowy sądownictwa.
PAD nie reprezentuje naszego interesu.,stał się sprzymierzeńcem czerwonej kasty a
zatem nie jest prezydentem tych,którzy go wybrali i mu zaufali.
...prezydent bul-komorusczyzny.
Muza
16:04, 02.08.2017 r.
Co to za belkot powyzej ?
Pażdzioch
16:14, 02.08.2017 r.
do Muza. nacjonal. jako troll pisu musi pisać co mu podsuną z centrali najlepiej omijać jak przysłowiowe g....o :laughing: :laughing:
Beti
16:41, 02.08.2017 r.
Do wykletych bede chodzila kladka,w strone plazy przez pasy dla pieszych.
Fifa
17:31, 02.08.2017 r.
Mam nadzieję że obecne władze Ostrołęki zostaną kiedyś pociągnięte do odpowiedzialności za szkody jakie wyrządzają w tym mieście!
Ci "Żołnierze Wyklęci" wychodzą już wszystkim bokiem.
brexit
18:16, 02.08.2017 r.
ostrołęczanin @ 15:29, 02.08.2017
IP: *.*.165.174

" Tragedia, zaścianek i wstecznictwo..ile jeszcze lat ten kraj będzie cofał się do tyłu zamiast jechać razem z cywilizowaną Europą..?"

Widac ,że nigdzie w tak zwanej "cywilizowanej" Europie nie byłeś.A tak w ogóle to cofać się można do tyłu tylko.Ta Twoja cywilizowana Europa chyli się ku upadkowi.
Nawet pojęia nie masz , że większość zwyczajnych ludzi ,którzy przyjeżdżają do Polski z tak zwanej cywilizowanej Europy doznaje szoku.Dociera do nich w jakich zdegenerowanych społeczeństwach żyją , w których nie ma wolności słowa i wszystko stoi na głowie.Ja ponad 15 lat mieszkam na zachodzie Europy najpierw Francja , teraz UK.Coraz więcej moich znajomych , rodowitych Francuzów czy Anglików bierze pod uwagę przeprowadzkę do Polski.Wiesz ile przezostatnie dwa lata wyjechało z Niemiec rodowitych Niemcców , bardzo dobrze wykształconych ?
Górna strefa klasy średniej.Najpierw uciekają Ci ,którzy mogą finansowo sobie na to pozwolić.Poczytaj sobie w gazetach ,ze w Polsce zwiększyła się lawinowo sprzedaż mieszkań.To głównie Niemcy i Ukraińcy.Ta Twoja Europa się sypie kolego.Jej za 40 lat już nie będzie.A polska przetrwa , dzięki takim ludziom jak Ostrołęczanie.Ldziom , którzy mają wpojone odpowiednie wartości , nie skażonych lewacką patologią.
Domus
18:47, 02.08.2017 r.
Nareszcie powstaje ta niezwykle wazna i potrzebna placowka dla lokalnej spolecznosci. Nie moge juz sie doczekac.
Do breksit
19:57, 02.08.2017 r.
Nie pierd ....l
Głupot chyba sie naćpałeś
Przeniosą sie na stałe do Polski
Smiechu warte
Kupuja mieszkania na wynajem bo mają kasę
Dur...iu
Pażdzioch
20:14, 02.08.2017 r.
tak Anglicy i Francuzi ciągną pielgrzymkami do Polski i będą za 300 euro miesięcznie brutto budować w pocie czoła IV Pisrzeszę :laughing: :laughing: :laughing:
Heniek
22:17, 02.08.2017 r.
Jak ja was lubię moi ziomale... :laughing: :laughing: wszystko i wszystkich oplujecie... :laughing: :laughing:.. a ja ciekaw co Wy osiągneliście do tej pory.... :laughing: :laughing: :laughing: Nic nikomu nie pasuje...żal mi was rodacy....
Oraleanale
22:18, 02.08.2017 r.
brexit jest pojbeany. Kompletnie zryty mózg. Nie ma sensu dyskutować z tym betonem :wink:
M
22:27, 02.08.2017 r.
Ostrołęka ma już wszystko co tylko dusza zapragnie muzeum wyklęte to wisienka na torcie ,Most to pryszcz
Narodowiec
23:30, 02.08.2017 r.
Nie chcą lewaki żyć naszą martyrologią? - niech się zajmą swoim życiem! Raczej niech protestują przeciw wydatkom pieniędzy polskiego podatnika na żydowskie muzea i ich martyrologie, Trochę to wygląda tak, że złodziej krzyczy łapaj złodzieja.
Firma fest
05:51, 03.08.2017 r.
Jest OK - jedna taczka i byle jaki płot z desek !!!!
Ewa
07:07, 03.08.2017 r.
Może czas wziąć się za remont ulic
Anka PiSanka
07:44, 03.08.2017 r.
Do ostrołęczanin @ 15:29

Cyt. "Tragedia, zaścianek i wstecznictwo..ile jeszcze lat ten kraj będzie cofał się do tyłu zamiast jechać razem z cywilizowaną Europą..?"


Dzień dobry!

"Cywilizowana Europa" to: obsrane przez "uchodźców" place, trawniki i chodniki i ogólny syf, galopująca przestępczość, gwałty, wymuszenia, wybuchające bomby w centrach większych "cywilizowanych" miast, getta arabskie, podrzynane gardeł niewiernym, tysiące muslimów modlących się na ulicach, samochody pancerne i żołnierze z bronią długą we Francji, "alerty bombowe" w większych miastach "cywilizowanej Europy", zakazy używania nazwy "Boże narodzenie", czy "mama", tata", wszędobylscy, nachalni pederaści, lesbijki i inni zboczeńcy... Ponadto: eutanazja, aborcja na żądanie, rozpad rodzin, nihilizm moralny, odrzucanie Boga... To ja już wolę swój "zaścianek i wstecznictwo" oraz "cofanie się do tyłu"...
A chłopaczkom-lewaczkom życzę wyjazdu do tej ich wymarzonej "cywilizowanej Europy" - ja zostaję, ale nie "w tym kraju", lecz w Polsce - mojej Ojczyźnie...

Pozdrawiam...
Dolek
08:42, 03.08.2017 r.
Nic nigdy nie jest wyłącznie białe ani czarne. Europa musi być zjednoczona w sposób rozumny i z zachowaniem granic zdrowego rozsądku. Jest wiele rzeczy złych ale jest wiele dobrych. Jako pojedyncze państwa nie mamy możliwości zaistnieć wobec takich gigantów jak Indie, Chiny USA czy Rosja. Tak, należy kontrolować i ograniczać dostęp do Europejskiego rynku i terytorium osobom nieporządanym ale nie można ciągle pluć na coś co daje też wiele dobrego. Wszystko zależy od mądrych wyborów dokonywanych przez nas,- Europejczyków, bo ja jestem Polakiem ale również Europejczykiem. Wiele zależy od nas samych i pamiętajmy o tym podczas wszelkich wyborów, bo mamy wtedy szansę pokierować się własnym rozumem a nie tym co nam inni każą robić.
Darek
10:45, 03.08.2017 r.
To jest muzeum na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym muzeum? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo.
kaktus
11:31, 03.08.2017 r.
Nie ma takiej możliwości, żeby każdy był zadowolony - zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy, których argumenty, będą mniej lub bardziej przekonujące, ale jedno, dla nikogo nie powinno ulegać wątpliwości, że podzielona Europa nie ma szans w starciu z takimi potęgami światowymi jak USA, Rosja, Chiny, Indie, tak więc jedynym sposobem, n ie jest rozbijanie europejskiej jedności, ale szukanie jej, jak najlepszej formy - izolacja i odwracanie się od UE, pozbawia nas możliwości wpływania na cokolwiek, a więc stalibyśmy się bezwolnym narzędziem w rękach UE, nie mającym wpływu na cokolwiek.

Nie jesteśmy Wielką Brytanią i musimy się liczyć z naszym położeniem geopolitycznym, w stosunku do którego, musimy przyjmować odpowiednie postawy, a nie pobrzękiwać szabelką, bo stajemy się, zwyczajnie śmieszni, jak w tej anegdocie, w której facet na pocie powiesił tabliczkę z napisem "Uwaga zły pies", a po wejściu okazywało się, że jest to miniaturka Yorka
- Panie, czyś Pan oszalał, York, zły pies?
- Panie, tabliczkę powiesiłem po to, żeby go nikt, przez nieuwagę, nie nadepnął.

Jeśli UE, zastosuje sankcje w oparciu o paragraf 7, a już pojawiają się głosy, że mają sposób na zneutralizowanie Węgier, to pozostaniemy jedynie biernym obserwatorem, z karami, które mogą sięgnąć wysokości unijnych pieniędzy dla Polski.
kaktus
12:27, 03.08.2017 r.
brexicik, dzieciaku specjalnej troski, możesz nam tu wyPiSywać, gdzie to Ty nie byłeś, czego nie widziałeś i z kim nie rozmawiałeś, ale moim zdaniem, najdalej gdzie byleś, to jest Łęg Przedmiejski, bo nawet nie Starościński, bowiem z tak ciasnym umysłem, albo wręcz jego brakiem, gdybyś był gdzieś dalej, to wyPiSywałbyś takich bredni - Francuzi i Brytyjczycy chcą emigrować do Polski - Tobie się już wszystko pochrzaniło, bo, póki co, to jest dokładnie odwrotnie, z czego jeszcze niedawno, czyli za rządów PO + PSL, czyniłeś narodową tragedię, ale po przejęciu rządów, przez Twój zakon, jakoś tematu nie poruszasz, za to bredzisz coś o imigracji do Polski - Pan to jesteś głąb, Pan daleko zajdziesz.
kaktus
12:33, 03.08.2017 r.
Tępy ciulu, państwo Polskie, temu, którego Twoja wierchuszka, uznała za niezdolnego do zajmowania jakichkolwiek państwowych posad i którego wyrzuciła z partii, zafundowało Coin, czyli swego rodzaju medal, którzy przysługuje wysokiej szarży, a więc serialu p.t. "Misiewicz", mamy ciąg dalszy, co Ty na to - bo jeszcze wczoraj sobie, Panem Misiewiczem, wycierałeś gębę, uznając go za pomyłkę PiSu.
Anka PiSanka
12:56, 03.08.2017 r.
Do kaktus @ 12:33,

Dzień dobry!

Misiaczku, proszę cię o nieużywanie słów wulgarnych i powstrzymanie swoich chorych emocji. (Pogoda sprzyja - wypij piwo w plenerze, idź na spacer dziką plażą, posłuchaj o czym śpiewa wiatr w nadnarwiańskich trzcinach, poobserwuj tarło godowe ryb w modrej Narwi... Zobaczysz, od razu zrobi ci się lepiej i lżej na serduchu i na duszy)

Pozdrawiam... Życzę miłego, odprężającego spaceru... :smile:
Anka PiSanka
13:04, 03.08.2017 r.
cd. ""Kto się nie zgadza z polityką imigracyjną może opuścić Niemcy"


W szczytowym momencie kryzysu migracyjnego, w październiku 2015 roku, około 800 mieszkańców zgromadziło się w urzędzie miasta Kassel/Lohfelden, aby zaprotestować przeciwko jednostronnej decyzji samorządu lokalnego, który zadecydował o utworzeniu w mieście schronisk dla uchodźców.Prezydent Kassel, Walter Lübcke, odpowiedział osobom, które nie zgadzają się z polityką imigracyjną otwartych drzwi rządu, że "mają prawo opuścić Niemcy w dowolnym momencie."


To podejście odzwierciedlono w eseju, opublikowanym w październiku 2016 roku przez gazetę "Der Freitag", (opublikowanym także przez Huffington Post Deutschland, która później usunęła ten materiał - red.). W artykule tym 18-letni syryjski migrant, Aras Bacho, wezwał Niemców, rozzłoszczonych przez kryzys migracyjny, aby opuścili kraj. Napisał on: "My, uchodźcy (...) mamy dosyć rozgniewanych obywateli (Wutbürger). Obrażają nas i agitują, jak szaleni. (...) Takie podżeganie zawsze pochodzi ze strony bezrobotnych rasistów (Wutbürgern), którzy spędzają swój cały czas w internecie i czekają, aż pojawi się gdzieś artykuł o uchodźcach. Wtedy zaczynają się ich bezwstydne komentarze".
Anka PiSanka
13:09, 03.08.2017 r.
Niemcy przeprowadzają się na Węgry


W maju czasopismo "Focus" doniosło, że Niemcy przeprowadzają się na Węgry. Agent nieruchomościami z miasta w pobliżu jeziora Balaton, popularnego celu podróży turystycznych w zachodnich Węgrzech, powiedział, że 80 proc. Niemców, którzy tam się przeprowadzają, podaje kryzys migracyjny za główny powód swojego pragnienia wyjazdu z kraju.


Wielu Niemców zaobserwowało trend ku "odwrotnej integracji" - gdzie oczekuje się od niemieckich rodzin, że to one przystosują się do zwyczajów migrantów."Nie byłam w stanie porozmawiać po niemiecku"14 października, monachijska gazeta "Tageszeitung" opublikowała list od "Anny" matki dwojga dzieci, która pisała o swojej decyzji dotyczącej wyprowadzki jej rodziny z miasta, ponieważ migranci uczynili jej życie tam praktycznie niemożliwym.W liście, zaadresowanym do burmistrza Monachium, Dietera Reitera, napisała:"Piszę dziś do Pana coś w rodzaju listu pożegnalnego, wyjaśniającego, dlaczego ja i moja rodzina opuszczamy miasto, chociaż pewnie nikogo to nie obchodzi. (…) W poniedziałek rano poszłam na śniadanie kobiet z sąsiedztwa, sponsorowane przez miasto Monachium. Spotkałam tam 6-8 kobiet, niektóre z nich były z dziećmi. Wszystkie kobiety miały na głowach chusty i żadna nie mówiła po niemiecku. (…) Nie byłam w stanie porozmawiać po niemiecku z żadną z kobiet uczestniczących w śniadaniu, a właśnie to miało na celu promowanie integracji. Nikt jednak nie był zainteresowany. Organizatorzy nie nalegali na mówienie po niemiecku, a kobiety, prawdopodobnie przynależące do tej samej arabsko-tureckiej grupy, po prostu chciały wykorzystać salę”.


najbardziej "spodobał" mi się fragment "18-letni syryjski migrant, Aras Bacho, wezwał Niemców, rozzłoszczonych przez kryzys migracyjny, aby opuścili kraj [Niemcy]".

Do trzeźwo myślących Polaków. Chcecie mieć taką sytuację w Polsce jak w Niemczech? Jeżeli chcecie, to w najbliższych wyborach parlamentarnych zagłosujcie na Platformę Obywatelską - ona w mig zasiedli Polskę "uchodźcami syryjskimi" podobnymi do tych z Niemiec..
magic
13:12, 03.08.2017 r.
Tępa dzido, ale nie do Polski, w dodatku w poszukiwaniu demokracji.
Anka PiSanka
13:19, 03.08.2017 r.
Do magic @ 13:12,

Dzień dobry!

Niuniuś, nie podniecaj się tak bardzo, bo popuścisz w porcięta...

Pozdrawiam... :smile:
magic
13:34, 03.08.2017 r.
Tępa dzido, Ty masz jakiś fetysz w obsrywaniu bielizny.
Dolek
13:39, 03.08.2017 r.
Najlepszym świadectwem świadomości politycznej społeczeństw w Europie Zachodniej są ostatnie wyniki wyborów we Francji i poparcie dla Angeli Merkel w Niemczech więc PisAnka nie pisz głupot.
magic
13:48, 03.08.2017 r.
Upominanie, tępej dzidy, żeby nie PiSala głupot, jest próbą naruszenia jej prawa do swobodnej wypowiedzi, bo gdyby przestala PiSać głupoty, to musiałaby zaprzestać jakiegokolwiek PiSania.
lelek
14:11, 03.08.2017 r.
Tępa dzida - trafne określenie, cierpi widocznie na nadwrażliwośc jelita grubego, stąd ten jej fetysz z obsrywaniem bielizny - tępa dzido, a nie słyszalaś o "Pampersach" dla dorosłych?
tępiciel lemingów
19:36, 03.08.2017 r.
Dolek, a kto broni Francuzom i Niemcom wyboru? Niech i nam nikt nie broni wybierać. W Polsce jest Polska, a nie Unia.

A co Wam się Polacy w głowach poprzewracało? Jakieś wzdychanie za Ocean, od dziś macie nienawidzić całą Amerykę i tego zgniłego kapitalistę Trumpa. Kochać to możecie wuja Timmermansa, wuja Tuska i ciotkę Merkel oraz Brukselę tak jak kiedyś kochaliście ZSRR. A co zapomnieliście jak to się robi? Powinniście być wdzięczni za to, że wam Unia komunizm obaliła i bezrobocie załatwiła, przynajmniej możecie teraz leżeć i odpoczywać. Możecie nawet dostąpić zaszczytu pracy za granicą na zmywaku w Niemczech, zawsze to ciepło i wilgotność odpowiednia, a jak nie odpowiada to na świeże powietrze na budowę. Jakieś fochy i głupie wybory, wybieracie doktora Kasczora zamiast oświeconego Schetynę, który dla was gotów jest nawet nocą na cmentarzu debatować i nie zauważacie że macie jeszcze lepszego geniusza Petru. Oj Polaczki, bo jak się Bruksela zdenerwuje, to Wam majtki skroi i sukienki dla chłopców też, zawsze to taniej i bardziej wesoło. Zapomnijcie też o Panu Tadeuszu i o Dziadach. Dziadów to my sami z Was zrobimy, a panów macie w Brukseli. Dzieci zachciało wam się robić? Nie macie nic lepszego do roboty? A na manifestację nie łaska? Trzeba drzeć mordy i opluwać ten znienawidzony PiS. No i jeszcze na wczasy nad Bałtyk się zachciewa, po co? Żeby elitom w odpoczynku przeszkadzać? Pod gruszę Polaczki, pod gruszę.
Anka PiSanka
23:08, 03.08.2017 r.
Do magic @ 13:34, lelek @ 14:11,

Dobry wieczór, słodkie urwisy!

Drogie chłopaczyska-lewaczyska! Każden z nas ma jakieś przypadłości - ja również. Postawiliśta słuszną diagnozę: lubię babrać się w ludzkich ekskrementach. Fascynuję się proktologią i zaburzeniami trawienia. Stąd te moje permanentne wtręty o "brudzeniu bielizny". Wybaczta mi, słodkie urwisy, tę moją słabość...

Pa... Śpijta spokojnie i smacznie a nie naróbta w porcięta... :smile:

Pozdrawiam - wasza tępa dzida - Anka PiSanka...
kaktus
10:00, 04.08.2017 r.
Tępy ciulu, a kto nam zabrania wybierać - wymień chociaż jednego takiego.

Jak robisz "kopiuj - wklej", jakichś kompletnych bredni, to albo ujmij to w cudzysłów, albo przynajmniej popraw błędy, od których, aż się roi - co do treści, nie będę się wypowiadał, bo szkoda mojego czasu na czyjeś fobie - współczesna medycyna już sobie z tym radzi, trzeba się jedynie, do tego przyznać i poddać się terapii.
kaktus
10:03, 04.08.2017 r.
P.S.
Wiem, że to "głos wołającego na puszczy", ale spróbuj chociaż raz, chociaż przez krótką chwilę, pomyśleć, że Unia Europejska to "my", a nie "oni".
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne