« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 7 grudnia 2022 r., imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ruszyły prace budowlane przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych (zdjęcia)

Pracownicy firmy Budimex, która zajmuje się budową Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, już weszła na plac budowy. Obecnie trwają prace ziemne i rozbiórkowe. Roboty muszą iść sprawnie, bowiem miasto oficjalnego otwarcia chce dokonać już na jesieni przyszłego roku.

W listopadzie przyszłego roku wypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta wspaniała i symboliczna data byłaby idealna, aby w Ostrołęce otworzyć muzeum poświęcone tym, którzy walczyli i przelewali krew o wolność ojczyzny.

Obecnie na terenie całego kompleksu trwają prace ziemne i rozbiórkowe. Pracownicy wyburzają mury okalające dawny areszt. Niestety, zniszczono także murale, które powstały na ścianach, bo koncepcja architektoniczna zakłada inne rozmieszczenie elementów całego kompleksu.

Były areszt śledczy zostanie gruntownie przebudowany i całkowicie zmieni swoje oblicze, cały kompleks zamieni się w nowoczesne pod względem technologicznym miejsce połączone z tradycją i pamięcią o tych, którzy byli przed nami, którzy walczyli o wolny kraj i niejednokrotnie poświęcali w imię idei swoje życie. Obok muzeum, nad ulicą Traugutta powstanie też kładka.

Koszt budowy ostrołęckiego obiektu pokryje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które na ten cel przeznaczyło 35 mln zł. W marcu ubiegłego roku, podczas wizyty ministra Piotra Glińskiego, podpisano umowę o współpracy i budowie muzeum. 14 lipca br. podpisano umowę z firmą wykonawczą, która podjęła się przebudowy obiektu.

Prace mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Samorząd planuje oficjalne otwarcie w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zobacz zdjęcia:
Trwa budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych (31.07.2017)

Wyświetleń: 4214
 
13:01, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne