« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nowe fakty w sprawie wypadku autocysterny. Bilans strat wyniósł 200 tys. zł (zdjęcia)

Podczas wczorajszego wypadku autocysterny, który miał miejsce w Wólce Brzezińskiej ucierpiał 26-letni kierowca. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Bilans strat to łącznie 200 tys. zł. Cysterna z przyczepą została uszkodzona, wyciekło pięć tysięcy litrów paliwa.

Wczoraj opublikowaliśmy oficjalny komunikat policji w tej sprawie.

- Ciągnik siodłowy marki mercedes, którym kierował 26-letni mężczyzna, przewoził około 30 tys. litrów oleju napędowego. Kierowca jadąc od strony drogi odcinka drogi krajowej Ostrów Mazowiecka-Różan w kierunku Ostrołęki, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Ciężarówka zjechała do przydrożnego rowu, a cysterna przewróciła się na bok i zatrzymała w poprzek drogi. Ze zbiorników zaczęło wyciekać paliwo. W miejscu zdarzenia wciąż trwają prace, w związku z czym występują utrudnienia w ruchu - poinformował nas mł. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Dziś, informację o działaniach podała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

- W przyczepie, w wyniku rozerwania płaszcza doszło do rozszczelnienia jednej z komór co spowodowało, że paliwo wyciekało na drogę i do rowu, a w autocysternie były tylko punktowe uszkodzenia z małymi wyciekami. Poszkodowany kierowca znajdował się poza pojazdem, był przytomny, uskarżał się na niewielkie bóle i został przewieziony do szpitala w celu dalszych badań. Z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrołęki została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego oraz jednostka OSP Goworowo. Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na ograniczeniu rozlewiska oleju napędowego poprzez usypanie wału z piasku i sorbentu. Następnie, zabezpieczono wycieki oleju z uszkodzonej przyczepy i autocysterny poprzez podstawienie pojemników zastępczych pod rozszczelnione zbiorniki przyczepy i pojazdu autocysterny. Po dotarciu na miejsce samochodów autocystern zastępczych rozpoczęto bezpośrednie przepompowywanie do nich oleju napędowego z uszkodzonych zbiorników, które uległy uszkodzeniu za pomocą pompy beczkowej i pompy do paliw TUP służących do przepompowywania substancji ropopochodnych. Zalegające w przydrożnym rowie paliwo zostało zebrane do zbiorników zastępczych za pomocą pompy beczkowej, wiader i łopat. Po opróżnieniu i odholowaniu przyczepy z powierzchni drogi usunięto pozostałości oleju za pomocą sorbentu, a następnie jezdnia polana została dyspergentem i zmyta wodą - podsumowuje akcję mł. bryg. Robert Chodkowski, oficer prasowy KM PSP Ostrołęka

W wyniku tego zdarzenia wyciekło ponad 5 tys. litrów oleju napędowego, zniszczeniu uległa autocysterna z przyczepą. Straty oszacowano na kwotę ponad 200 tyś zł. Działania strażaków trwały prawie dziewięć godzin i zostały zakończone o godzinie 2.23. W działaniach brało udział pięć zastępów straży (cztery JRG PSP Ostrołęka oraz jeden zastęp OSP Goworowo) i 15 strażaków.

Do zdarzenia doszło przed godz. 18.00 w Wólce Brzezińskiej koło Goworowa (w pobliżu piekarni).

O szczegółach pisaliśmy w artykule "Wypadek cysterny koło Goworowa. Rozlane paliwo! (aktualizacja)".

Zobacz zdjęcia:
Wypadek cysterny z paliwem koło Goworowa (10.08.2017)

Wyświetleń: 17355
 
12:37, 11.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne