« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 czerwca 2024 r., imieniny Elizy, Bazylego, Waleriana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Fontanna będzie, ale dopiero w roku wyborczym

Niezbyt szczęśliwie toczą się losy nowoczesnej fontanny, która ma powstać na pasaży przy "Kupcu". Obiekt miał powstać przed poprzednimi wyborami samorządowymi (2014 r.), lecz ratusz nie znalazł wykonawcy. Teraz sprawa powraca i fontanna ma powstać... oczywiście przed wyborami.

Po raz pierwszy miasto zapowiadało budowę fontanny w 2014 r. Miała powstać w ekspresowym tempie, ale wyłoniony wykonawca nie zgodził się na tak krótki termin realizacji. Przed poprzednimi wyborami samorządowymi fontanny nie udało się wybudować.

Podczas ostatniej sesji rady miasta (4 lipca br.) powróciła sprawa budowy fontanny przy Kupcu. Zapytanie w tej sprawie złożył radny Maciej Kleczkowski.
- Wielu mieszkańców Ostrołęki dopytuje się o budowę fontanny na skwerze przy Kupcu. Przypomnę, że miasto niejednokrotnie informowało o planowej budowie fontanny, a także płaciło za aktualizację dokumentacji. W kwietniu 2014 r. na oficjalnej stronie urzędu miasta została zamieszczona informacja: "W upały schłodzi nas fontanna. Miasto ogłosiło przetarg na budowę fontanny plenerowej... Prace przy budowie fontanny powinny zakończyć się przed nadejściem lata", ale do dziś budowa fontanny nie została rozpoczęta" - pisze radny Kleczkowski.

Radny przedstawił także poniesione przez ratusz koszty: wykonanie dokumentacji technicznej - 56,4 tys. zł (sierpień 2011 r.), aktualizacja dokumentacji kosztorysowej - 615,00 zł (styczeń 2014 r.), aktualizacja dokumentacji, warunków technicznych i kosztorysów inwestorskich - 18,5 tys. zł (marzec 2017 r.) i zwrócił się z prośbą o odpowiedź na pytania: Kiedy fontanna zostanie wybudowana? Jeśli nie w tym roku, to po co aktualizowano dwa razy dokumentację? Czy to wszystkie koszty związane ze wspomnianą inwestycją?

- Fontanna będzie wybudowana, aktualizacja którą dokonaliśmy obowiązuje na długi czas. Deszcz pada, więc może wytrzymamy jeszcze trochę, ale poważnie rzecz biorąc w przyszłym roku chcielibyśmy wcześniej zacząć, żeby na sezon letni, przed wakacjami zakończyć budowę. W tej kadencji fontannę wybudujemy - powiedział prezydent Janusz Kotowski.

Jak informował urząd miasta: "fontanna będzie miała średnicę przekraczającą nieco 10 metrów i zajmie powierzchnię 80 metrów kwadratowych. Wszystkie urządzenia zostaną ukryte po płytą fontanny, a jej płaszczyzna zostanie zlicowana ze skwerem".

Wyświetleń: 5998
 
11:48, 03.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne