« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Andrzej Kania pożegnał się z Energetyką Kaliską

Andrzej KaniaByły ostrołęcki poseł Andrzej Kania od ubiegłego roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu firmy Energetyka Kaliska - Usługi Techniczne. Nowe stanowisko piastował przez 12 minionych miesięcy. Jednak firma nie powołała go w struktury zarządu na kolejną kadencję.

Stanowisko wiceprezesa zarządu w państwowej spółce Energetyka Kaliska - Usługi Techniczne, firmie działającej w Grupie Energa, objął 1 lipca ubiegłego roku.

- Uznano, że moje bardzo duże doświadczenie na rynku gospodarczym, wysokie umiejętności komunikacyjne i analityczne, doświadczenie w kierowaniu zespołami i zarządzaniu projektami, a także umiejętność współpracy w zespole, będą przydatne w tej spółce - podkreślał jeszcze w ubiegłym roku Andrzej Kania.

Spółka nie zdecydowała się na powołanie go w struktury zarządu na kolejną kadencję.

- Andrzej Kania pełnił funkcję w zarządzie Energetyka Kaliska - Usługi Techniczne od 1 lipca 2016 do 6 lipca 2017 r., czyli do końca trzyletniej kadencji. Na nową kadencję, rozpoczynającą się 6 lipca 2017 i kończącą się 6 lipca 2020, nie został powołany do zarządu - poinformowała nas Lidia Serbin-Zuba, rzecznik prasowy Energa-Operator S.A.

Obecny zarząd firmy tworzą Zbigniew Wdowczyk na stanowisku prezesa i Jakub Kamyk jako wiceprezes.

Andrzej Kania ukończył m.in. studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Przedsiębiorstwem na Jednolitym Rynku Europejskim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku Zarządzania Wartością Firmy (także SGH) oraz studia podyplomowe o tematyce ogólnomenedżerskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Był jednym z założycieli struktur PO w Ostrołęce. W 2015 roku pożegnał się z Platformą Obywatelską i wstąpił do Klubu Parlamentarnego Zjednoczonej Prawicy.

Wyświetleń: 6381
 
13:04, 08.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne