« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Andrzej Kania pożegnał się z Energetyką Kaliską

Andrzej KaniaByły ostrołęcki poseł Andrzej Kania od ubiegłego roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu firmy Energetyka Kaliska - Usługi Techniczne. Nowe stanowisko piastował przez 12 minionych miesięcy. Jednak firma nie powołała go w struktury zarządu na kolejną kadencję.

Stanowisko wiceprezesa zarządu w państwowej spółce Energetyka Kaliska - Usługi Techniczne, firmie działającej w Grupie Energa, objął 1 lipca ubiegłego roku.

- Uznano, że moje bardzo duże doświadczenie na rynku gospodarczym, wysokie umiejętności komunikacyjne i analityczne, doświadczenie w kierowaniu zespołami i zarządzaniu projektami, a także umiejętność współpracy w zespole, będą przydatne w tej spółce - podkreślał jeszcze w ubiegłym roku Andrzej Kania.

Spółka nie zdecydowała się na powołanie go w struktury zarządu na kolejną kadencję.

- Andrzej Kania pełnił funkcję w zarządzie Energetyka Kaliska - Usługi Techniczne od 1 lipca 2016 do 6 lipca 2017 r., czyli do końca trzyletniej kadencji. Na nową kadencję, rozpoczynającą się 6 lipca 2017 i kończącą się 6 lipca 2020, nie został powołany do zarządu - poinformowała nas Lidia Serbin-Zuba, rzecznik prasowy Energa-Operator S.A.

Obecny zarząd firmy tworzą Zbigniew Wdowczyk na stanowisku prezesa i Jakub Kamyk jako wiceprezes.

Andrzej Kania ukończył m.in. studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Przedsiębiorstwem na Jednolitym Rynku Europejskim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku Zarządzania Wartością Firmy (także SGH) oraz studia podyplomowe o tematyce ogólnomenedżerskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Był jednym z założycieli struktur PO w Ostrołęce. W 2015 roku pożegnał się z Platformą Obywatelską i wstąpił do Klubu Parlamentarnego Zjednoczonej Prawicy.

Wyświetleń: 6381
 
13:04, 08.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

kaktus
13:20, 08.08.2017 r.
"Karuzela, karuzela, karuzela marzeń
Karuzela, karuzela, karuzela zdarzeń
Kręci się, kręci się, kręci wysoko
Wiruje, wiruje, wiruje w obłokach
W dole tłum, gęsty tłum, czeka i patrzy
I nadzieję w sercu ma, że coś więcej zobaczy".

No to co, Panie Andrzeju, czyżby, przez ten rok, piastowania stanowiska, PiS nie poznał się na wybitnych kwalifikacja, o których tak Pan nas zapewniał?

A, może jest to początek PiSowskich czystek w stosunku do Gowinowych przydu pasów, za takie niezdecydowanie Gowina i brak wiernopoddańczych hołdów, dla Yaro?

Późno, to późno, ale Gowin chyba zaczyna przeglądać na oczy, tylko co on może - usiąść w kąciku i rzewnie zapłakać.
biznesmen
14:15, 08.08.2017 r.
Andrzeju, wiem, ze dasz radę na nowe wyzwanie, które za chwile Cię czeka 😊. Pozdrawiam 😊
Anka PiSanka
14:15, 08.08.2017 r.
Dzień dobry Państwu! Witam Państwa, jak zwykle: cieplutko, serdecznie i mile!

Cyt. "Uznano, że moje bardzo duże doświadczenie na rynku gospodarczym, wysokie umiejętności komunikacyjne i analityczne, doświadczenie w kierowaniu zespołami i zarządzaniu projektami, a także umiejętność współpracy w zespole, będą przydatne w tej spółce - podkreślał jeszcze w ubiegłym roku Andrzej Kania".


Moi kochani!

Pan Andrzej Kania, nie jest, niestety, bohaterem moich snów. Ma bardzo wiele brzydkich wad i ułomności, (których jednako przez chrześcijańskie miłosierdzie nie będę wymieniała). Jednak, jak każdy człowiek, pan Andrzej, posiada też wiele, wiele zacnych zalet, (które przez chrześcijańską miłość bliźniego, z nieskrywaną radością, pozwolę sobie wymienić). Są to takie zanikające już w naszym zepsutym świecie zalety jak: skromność, takt, powściągliwość w autopromocji, prostota, dyskrecja, umiar w lansowaniu swojej osoby czy zwykła, ludzka bezpretensjonalność... Ach, tych zacnych zalet pan Andrzej posiada tyle w sobie, że mógłby obdzielić nimi z pół tuzina innych osób a i tak, wiele ich pozostałoby jemu...

Pozdrawiam Państwa cieplusio, życząc Państwu, nieodmiennie gorąc,o dobrej, twórczej pracy i miłego popołudnia...
Biznesmen
14:27, 08.08.2017 r.
Z tego co wiadomo, przed Andrzejem nowe, No miejsce niż kaliskie, wyzwanie. A tak swoją droga, oprócz zalet a pewnie i trochę wad, Andrzej Kania jest mężem pięknej Kobiety. To jego niesamowita wartość dodana. Pozdrawiam Państwa Kaniow bardzo serdecznie 😊
Witek
15:08, 08.08.2017 r.
Wreszcie będzie Minister z ziemi ostrołęckiej ! Brawo !
tępiciel lemingów
17:18, 08.08.2017 r.
Jedno co zrobił dobrze, to jest to, że kopnął Platformę. Nic na razie dla naszego rejonu nie zrobił.
wo
18:28, 08.08.2017 r.
A ja pamiętam jak głosował przeciwko ostrołęckiej obwodnicy!!!
18:50, 08.08.2017 r.
Tylko szczury uciekaja z tonacego okretu.
tępiciel lemingów
20:00, 08.08.2017 r.
Tyto, fakty wskazują na to, że tylko szczury zostały na tonącym okręcie.
Rebeliant Remek
23:55, 08.08.2017 r.
Jeszcze tępy durniu może się okazać, że ta pisowska niełaska nie jest tak do końca bez powodu. Szykuj się durna rumiana maso na zmianę prezydenta w mieście.
tępiciel lemingów
05:07, 09.08.2017 r.
A prezydent w posły.
kl
06:11, 09.08.2017 r.
To jak to Andrzej jest? Czy Gowin czegoś nie przypilnował, czy Gowina zamierzają posunąć? A te twoje kursowe ,,przygotowanie,, wezmą pod uwagę przy dalszych twoich ,,awansach,,.Obecnie właściciel hurtowni cukierków może być dyrektorem szpitala a katecheta rządzić miastem.Gowin coś już Ci upatrzył.Andrzeju będzie dobrze!!
brexit
07:49, 09.08.2017 r.
tępiciel lemingów @ 17:18, 08.08.2017
IP: *.*.155.133

"Jedno co zrobił dobrze, to jest to, że kopnął Platformę. Nic na razie dla naszego rejonu nie zrobił."

Jak to nie ? Wyprowadził się

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
brexit
08:06, 09.08.2017 r.
Poniżej fragment artykułu z portalu ee...ostrołęka.

"Jak dowiedziało się radio TOK FM, premier Donald Tusk ma osobiście wykreślić z list parlamentarnych PO wszystkich którzy mają nie zasługiwać na start w barwach tej partii.

TOK FM informuje, że z marzeniami o starcie muszą pożegnać się m.in. Mirosław Drzewiecki i Zbigniew Chlebowski. Niepewny jest los Roberta Węgrzyna i Bogdana Klicha.

Na listach nie będzie nikogo kto "kompromituje Platformę, kto przynosi jej wstyd" - podało radio.

Łatwo jednak dojść do wniosku, że lista takich osób jest znacznie dłuższa niż cztery wyżej wymienione nazwiska. Nam najbardziej leży na sercu los ostrołęckiego posła Platformy Obywatelskiej - Andrzeja Kani.

Pod koniec stycznia informowaliśmy o zebraniu zarządu mazowieckiej PO. Podczas spotkania podjęto pierwsze ustalenia w sprawie list wyborczych na Mazowszu. Trzon mazowieckich list mieli stanowić dotychczasowi posłowie. Siedlecką listę miał prawdopodobnie otwierać Czesław Mroczek, a na kolejnych miejscach mieli znaleźć się posłowie Andrzej Kania i Jacek Kozaczyński.

Ale czy tak będzie? Poseł Andrzej Kania nie przyniósł podczas tej kadencji chluby swojej partii.

Pierwszą dużą wpadkę ostrołęcki poseł PO zaliczył w październiku 2008 r. Tak opisywał tę sprawę dziennik Fakt w tekście pod tytułem „Poseł kł amca”: W Sejmie trwają głosowania nad ustawami zdrowotnymi, szykują się bardzo ważne dla wszystkich Polaków zmiany. Gdzie jest w tym czasie poseł Andrzej Kania z PO? Właśnie opuścił pokład samolotu, który wylądował na warszawskim Okęciu. Pan poseł, oficjalnie chory, dopiero co wrócił z wakacji na bajecznej Teneryfie. Ta „przygoda” parlamentarzysty z Ostrołęki została opisana przez większość ogólnopolskich mediów.

W marcu 2009 r. nasz poseł znów stał się gwiazdą Faktu. Chodziło o specjalną preferencyjną pożyczkę, zaciągniętą w Sejmie. Co prawda Andrzej Kania był jednym z wielu posłów, którzy z tej pożyczki skorzystali, ale jako jedyny... zaprosił dziennikarzy żeby pokazać im, że pożyczka była mu naprawdę potrzebna. Opowiedział, że wyremontował za nią dach domu. Dumny Kania pozował wtedy fotoreporterowi Faktu na drabinie... w eleganckim płaszczu.

Kolejny raz Kania trafił do mediów jeszcze w tym samym miesiącu. Opisywana przez prasę sprawa przetargu, była chyba najpoważniejszą z tych, które przypominamy. Najpoważniejszą, bo porównywaną przez niektórych z głośną sprawą senatora PO Tomasza Misiaka. Okazało się mianowicie, że - jak pisał wtedy Super Express - firma najbliższej rodziny posła Andrzeja Kani zdobyła kontrakty na sprzątanie wagonów pociągów dwóch spółek PKP: Przewozy Regionalne i Koleje Mazowieckie. Kontrakty opiewały na duże sumy, a poseł zasiadał w... sejmowej Komisji Infrastruktury i podkomisji stałej ds. transportu kolejowego."
brexit
08:07, 09.08.2017 r.
cd.

"Czy informacje radia TOK FM okażą się prawdą i na listach do parlamentu nie znajdą się skompromitowani politycy PO? Przekonamy się. Przekonamy się również, czy przypomniane historie z Andrzejem Kanią w roli głównej okażą się na tyle obciążające, aby uznać go za kogoś, kto "kompromituje Platformę, kto przynosi jej wstyd", czy nie. "
bylyradny
08:18, 09.08.2017 r.
Myśle, ze pan Kania nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w polityce. Widzi co się dzieje z zarządzaniem naszym miastem a on ma doświadczenie. Razem z nim byłem radnym i oceniam jego możliwości w tym obszarze bardzo wysoko. Biorąc pod uwagę, ze PiS nie ma szans wygrać najbliższych wyborów prezydenckich, pan Andrzej to jeden z najpoważniejszych kandydatów na Urzad prezydenta Ostrołęki, oczywiście, o ile będzie chciał. Mój głos ma pewny. Panie Andrzeju do roboty, wygra pan te wybory !
Ewa
08:29, 09.08.2017 r.
Chociaż mieszkam poza Ostroleka i sama nie zagłosuje, ale moja ostrolecka rodzina, jeśli będzie kandydował na prezydenta pan Kania, na bank wesprze pana Andrzeja.
tępiciel lemingów
10:22, 09.08.2017 r.
Ciekawe co będzie, gdy zostanie prezydentem miasta? Czy będzie chorobowe spędzał na Teneryfie i czy rodzinna firma przejmie sprzątanie w całym mieście? Historia lubi się powtarzać.
Biznesmen
10:43, 09.08.2017 r.
Andrzeju, rób swoją politykę. Widzisz, ze pieski już szczekają, co prawda kundelki ale już się boja. Kotowski, wedle mojej oceny, nie ma szans na kolejna kadencje a Arturkiem nie wygrają bo co to Arturek 😊 ?
Anka PiSanka
11:02, 09.08.2017 r.
Do tępiciel lemingów @ 10:22,

Dzień dobry!

Szanowny tępicielu lemingów! Nieładnie PiSzesz. Nie rozumiem, PO cóż ten nieuzasadniony sarkazm POmieszany z odrobinką kpiny. Zapewniam cię, iż gdyby jakimś cudem, (jako ortodoksyjna katoliczka - wierzę w cuda), pan Kania został prezydentem Miasta Stołecznego Ostrołęka, to dla naszego pięknego Miasta, znacznie lepiej byłoby, aby jak najwięcej czasu pan Kania spędzał na chorobowym, (nawet na Teneryfie czy innych Seszelach), niżby miał bezproduktywnie grzać fotel prezydencki w ratuszu. Co do "rodzinnej firmy przejmującej sprzątanie całego miasta", to również nie rozumiem nieprzystojnego przytyku. Jestem pewna, że gdyby tak się stało jak PiSzesz, w naszej fontannie, POdobnie jak za rządów wrednego PiSu, walałyby się co prawda różne odpady, lecz nie byłyby to na przykład opony POsPOlitej marki "Kormoran Olsztyn", lecz "Michelin", czy "Good Year", nie pływałyby kamasze z "Radoskóru", lecz z "Venezji" czy "Sergio Rossi", nie walałyby się POkruszone cegły wyprodukowane jeszcze w z manufakturze wojciechowickiej, lecz odłamki z marmurów włoskich, a cała fontanna okryłaby się sławą nie mniejszą, niż słynna rzymska di Trevi...

POzdrawiam...
Ze wsi
11:05, 09.08.2017 r.
Z tego co mi wiadomo, Pan Poseł zna swoją wartość i nie będzie przejmował się pieskami... Pięknie i bliżej domu. Pozdrawiamy 🙂.
Z miasta
12:25, 09.08.2017 r.
Do ze wsi:
po pierwsze , pan AK nie zna swojej wartości, jest ona znacznie niższa , niż mu sie wydaje;
po drugie , nie jest od dawna posłem.
Dolek
12:39, 09.08.2017 r.
Jak można nazwać władzę , która decyduje o tym co masz czytać, jakie wiadomości masz oglądać w telewizji, jakie lektury ma czytać młodzież, którzy sędziowie są dobrzy a którzy źli, która część społeczeństwa jest lepszym sortem a która gorszym, w co masz wierzyć, którzy " bohaterowie " zasługują na pamięc a którzy nie, kto jest zdrajcą a kto nie. No jak byście określili taką władzę .... ?
wyborca
13:01, 09.08.2017 r.
Cieszę się, ze pan Andrzej Kania wrócił do Ostrołęki bo tu jest jego miejsce. Ludzie rozsądni widzą co dzieje się w mieście. Czas najwyższy na "dobrą zmianę" właśnie u nas. Wraz z panem Kleczkowski są w stanie tak to poukładać, żeby było normalnie. Panowie Kania i Kleczkowski, chociaż szwagrowie, stawiam na Was. Na wasza uczciwość i profesjonalizm. Niejednokrotnie pokazaliście klasę, tak wiec w przyszłym roku na jesieni stawiam swoją osobę jako wolontariusz wyborczy do waszej dyspozycji. Jak mawia jeden dyrektor - Alleluja i do przodu, czas na dobra zmianę i w naszej kochanej Ostrołęce. Pozdrawiam Panow serdecznie i już dzisiaj trzymam kciuki 😊
tępiciel lemingów
14:28, 09.08.2017 r.
Widzę pieski merdają licząc na gnat.

Co spółka Szwagier&Szwagier załatwiła dla miasta za poprzedniego rządu? Ludzie rozsądni widzieli co się działo.
brexit
16:43, 09.08.2017 r.
Andrzej Kania to fatalny kandydat na prezydenta Ostrołęki.Te jego głosowania po linii partyjnej zeszkodą dla regionu , z którego się do sejmu dostał i interesy którego powinien reprezentować to fatalna rekomendacja.
Dodatkowo zmiana barw partyjnych w momencie gdy było wiadomo ,że PO wybory w 2015 roku przegra.
A szwagier ?
Radny Kleczkowski sprawnie prowadzi kampanię na fb.Niestety do dziś nie wyjaśnione są jego związki z portalem m-o, którego był założycielem , a potem pobierał wynagrodzenie za pracę dla tego portalu.Nie udało mi się dowiedzieć , kto jest właścicielem domeny m-o.
Kilka razy naportalu m-o zwracałem się z tym pytaniem do radnego Kleczkowskiego.
Ale jak do tej pory cisza.
brexit
16:49, 09.08.2017 r.
Dolek @ 12:39, 09.08.2017
IP: *.*.238.194

"Jak można nazwać władzę , która decyduje o tym co masz czytać, jakie wiadomości masz oglądać w telewizji, jakie lektury ma czytać młodzież, którzy sędziowie są dobrzy a którzy źli, która część społeczeństwa jest lepszym sortem a która gorszym, w co masz wierzyć, którzy " bohaterowie " zasługują na pamięc a którzy nie, kto jest zdrajcą a kto nie. No jak byście określili taką władzę .... ?"

Niewiem czy zdajesz sobie sprawę , ale to co napisałeś tyczy się KAŻDEJ władzy.
Bez wyjątku.
tępiciel lemingów
20:12, 09.08.2017 r.
Dolek, gorzej, gdy opozycja decyduje o tym co masz czytać, jakie wiadomości masz oglądać w telewizji, jakie lektury ma czytać młodzież, którzy sędziowie są dobrzy, a którzy źli, która część społeczeństwa jest lepszym sortem, a która gorszym, w co masz wierzyć, którzy "bohaterowie " zasługują na pamięć, a którzy nie, kto jest zdrajcą, a kto nie. No i jeszcze blokuje najważniejsze organa władzy urządzając pucz, bo opozycji nie dają władzy.
23:02, 09.08.2017 r.
Dobrze ze w Zakopanem go jeszcze nie było.... i nie dyrektorzyl przy plantacji bawełny w czile.. Tak jak Nowak w Ukrainie.. Te nasze..... E.
ktoś
23:11, 09.08.2017 r.
ŻENADA I PORAŻKA.NIEDŁUGO UCIEKNIE OD GOWINA.
Jacek
23:34, 09.08.2017 r.
Andrzeju, obyś wygrał te wybory. Jedyny rozsądny kandydat dla Ostrołęki.
Przasnysz pięknie odbudowałeś, teraz czas na Ostrołękę. Widać, że bez Twojej ręki miasto usycha. Zrób wszystko co w Przasnyszu, gdzie ludzie Cię pragną i z utęsknieniem czekają na twój powrót. Biznesmen, mąż, dziadek pięknych wnuków. Ideał !
brexit
04:01, 10.08.2017 r.
Jacek @ 23:34, 09.08.2017

Ale Jacku liznąłeś rowa.Wazeliniarz z Ciebie pierwszej klasy.

A może niech poseł Kania kandyduje na prezydenta Łomży.Za dobrze im coś idzie ostatnio
kl
06:13, 10.08.2017 r.
To ty ,,brexit,, jesteś za tym aby dalej rządzili Ostrołęką katecheci?
tępiciel lemingów
06:46, 10.08.2017 r.
kl, lepsi tacy niż ten, który przez 8 lat rządów własnej partii nic dla miasta i regionu nie załatwił. Chyba Przasnysz odbudowywał, a nasze miasto usychało.
IIIII
07:20, 10.08.2017 r.
Hahaha... Nie rozśmieszajcie mnie. Niech wraca do Interluxu :P
Rebeliant Remek
07:25, 10.08.2017 r.
A co przez lata prezydentury, fuch samorządowych i poselskich załatwił tępy durniu twoj rumiany hrabia rodem z Podlaskiej wsi Uśnik?
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne