« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ruszyły prace przy budowie przeprawy zastępczej (zdjęcia)

Rozpoczęły się roboty związane z budową mostu zastępczego przez rzekę Narew. W czwartek w miejskim ratuszu trwały konsultacje z udziałem wojska, przedstawicieli samorządu oraz wykonawcy budowy. Dziś ruszyły przygotowania do budowy podjazdów.

Wybudowaniem dojazdów i przyczółków zajmie się ostrołęcka firma Ostrada za ponad 10,5 mln zł. Stalową konstrukcję na rzece wybuduje specjalistyczna jednostka wojskowa.

W ramach inwestycji prowadzone będą roboty budowlane dotyczące budowy tymczasowego objazdu drogowego - dojazd od strony ul. Warszawskiej i ronda Księcia Siemowita oraz dojazd od strony ul. Szpitalnej przez ul. Spacerową wraz z montażem fundamentów i izbic dla filarów w postaci pali z rur stalowych pod tymczasową przeprawę mostową

- Ustrój nośny mostu stanowić będą konstrukcje DMS-65. Jest to składany most drogowy z jazdą dołem, gdzie szerokość jezdni wynosi 4,2 m, co stanowi jeden pas ruchu. Z tego właśnie powodu zastosowane będą dwie konstrukcje równoległe. Dźwigary główne obiektu mają układ kratownicy o równoległych pasach łączonych ze sobą przegubowo - informuje urząd miasta.

W trakcie prowadzonych prac może nastąpić tymczasowa reorganizacja ruchu, szczególnie w okolicy samej budowy oraz na ulicy Spacerowej. Jak informuje ratusz, w początkowej fazie budowy, ruch na tej ulicy będzie nadal możliwy. Tylko w razie potrzeby, pracownicy wykonawcy będą kierować ruchem ręcznie.

- Gdy wojsko przystąpi do montażu konstrukcji stalowej mostu, co jest planowane na październik tego roku, ulica Spacerowa może być zamknięta. Do tego czasu obowiązują nadal pozwolenia na przejazd pojazdów ciężarowych o tonażu do 30 ton przez most im. A. Madalińskiego wydane przez prezydenta Ostrołęki. Ruch samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - m.in. ruch tranzytowy - jest, jak dotychczas, prowadzony poza granicami miasta - czytamy w informacji ratusza.

Dopiero, gdy przeprawa zastępcza będzie gotowa i oddana do użytku, rozpoczną się prace związane z remontem i przebudową starego mostu, w ciągu drogi krajowej nr 61.

Więcej na ten temat:
Tymczasowy most wybuduje ostrołęcka firma.

Zobacz zdjęcia:
Prace przy budowie mostu zastępczego (18.08.2017)

Wyświetleń: 19792
 
10:34, 18.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne