« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Dożynki w Przytułach Starych (zdjęcia, wideo)

Na festynie dożynkowym bawili się mieszkańcy Przytuł Starych, a także okolicznych miejscowości i zaproszeni goście. Uczestnicy mogli oglądać prezentacje artystyczne czy wziąć udział w konkursach. Nie zbrakło też wspólnej zabawy przy muzyce disco polo.

Obchody dożynek rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie uczestnicy mogli podziwiać występy artystyczne. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały panie z kół gospodyń wiejskich. Przed publicznością wystąpił też akordeonista Michał Sawicki.

Organizatorzy przygotowali także liczne konkursy z nagrodami. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, kiermaszów oraz grochówki. Oprawą muzyczną festynu zajął się zespół Atest.

Wieczorem zaś imprezę poprowadził Mamzel. Muzyka disco polo porwała do tańca niemal każdego uczestnika festynu.

Dożynki w Przytułach Starych odbyły się w niedzielę 13 sierpnia.

Zobacz zdjęcia:
Festyn dożynkowy w Przytułach Starych (13.08.2017)

Wyświetleń: 6272
 
10:28, 14.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

grr
14:20, 14.08.2017 r.
Niestety od kilku lat widać postępującą degradację tej imprezy. Miałem wrażenie że w tym roku najlepiej bawili się sami organizatorzy. P .S. A pani Sołtys swoją wędlinkę zrobiła w czynie społecznym czy z dotacji gminnej???
Land
14:51, 14.08.2017 r.
Lans lans lans i nic więcej...... przykre
Tak widzę
15:44, 14.08.2017 r.
Coraz biedniej z tymi imprezami w naszej gminie.
W Rzekuniu w tym roku nie było żadnej, w Przytułach mało ludzi, skromnie Nie widać na zdjęciach radnych, wójta, bawiących się wesoło ludzi.

Gdzie są zdjęcia tych zespołów artystycznych, które mogła podziwiać publiczność?
Gdzie zdjęcie Mamzel i tańce prawie wszystkich?
Kto za to odpowiada? Pan Sawicki ładnie grał i śpiewał.

Oczywistym jest, że imprezy powinny być, takie integracyjne, dla wszystkich.
U nas jest dezintegracja, ludzie są zdezorientowani, na wszelki wypadek lepiej uważać, żeby jakaś kara nie spotkała, ...... Nie wszyscy temu ulegają ale zależni ............... są ostrożni.
Brak zdrowej atmosfery, klimatu , zarówno do pracy jak i rozrywki. Szkoda.
KIedyś było zupełnie inaczej, lepiej.

Stoiska ładnie przygotowane, trochę ludzi się napracowało.
A pan, panie wójcie, też się cieszy? Widać pana "zasługi" , i słychać i czuć.
Kto organizował dożynki?
16:10, 14.08.2017 r.
Kto był organizatorem dożynek?
Nie widzę w informacjach. Dlaczego?
Takie informacje nie powinny być tajne dla mieszkańców.
Kto organizował, kto płacił?
Napiszcie, proszę. To ważne. Pozdrawiam czytających.
MIESZKANKA PRZYTUŁ
16:18, 14.08.2017 r.
KAŻDY WIEDZIEĆ BY CHCIAŁ
gap
16:24, 14.08.2017 r.
Wtyd sluchac bylo ze ludzi sie wygania z imprezy i sadzi takie krzywe i proste... madre byly te panie co przyjechy robic paznokcie spakowaly sie i pojechaly bo jak slyszaly co ten człowiek organizator nakrzyczal to zapakowaly sie i grzecznie odjechaly.na drugi rok beda sami stac na straganach
EEEE
16:27, 14.08.2017 r.
PANI SOŁTYS Z Przytuł starych umie robić imprezy tylko dla grona wybranych
do wyżej
16:39, 14.08.2017 r.
A co, to po cichu miało być? Z prywatnych pieniędzy i tylko dla organizatorów?
To nie dziwne, że mało ludzi i głównie organizatorzy się bawili.
Jaka organizacja taka impreza. Publicznego miejsca nikt nie żałował. Cieszcie się teraz.

Jak można było wyganiać ludzi z imprezy.
To tam też trzeba było zachowywać się pokornie, potulnie i wiedzieć kiedy się uśmiechnąć? Jeszcze trochę, to będziemy pytać, czy można oddychać.
Kim jest ten organizator? Mieszkańcy mają swoje zdanie i mogą je wyrażać.
gap
17:09, 14.08.2017 r.
Zwyczajnie wyganial ludzi ten pan ze stoiskami i sprzedawcy między soba mowili ze 100 zl chcial od stanowiska. Ten człowiek to zwykly oprych i myśli ze wszyscy będą mu sie podlizywac.o nie!!! Ten plac z tego co sie wczoraj dowiedzieliśmy nie nalezy ani do niego ani do parafii ani do gminy wiec nie ma prawa nikogo wyganiac ani pobierać oplat.te sprawe naswietlimy w urzędzie skarbowym za nielegalny dochod.to nie jego impreza prywatna tylko z publicznych pieniędzy. Niech zamieszcza sprawozdanie w wydatkow i wszystko będzie jasne.miejmy nadzieję ze radni tego dopilnuja.ci przynajmniej mieli honor i nie poszli balowac do białego namiotu
JURI
17:09, 14.08.2017 r.
Mieszkańcy
was nigdy nie zadowoli! Czy się robi imprezy czy nie to zawsze wam źle.
Jestem mieszkańcem innej gminy ale byłem tam wczoraj u was i było sympatycznie. Każdy jak ma swoje towarzystwo i jest towarzyski to dobrze się bawi a niektórzy idą na imprezę żeby mieć o czym opisywać później. Wstydźcie się - i podziwiam organizatorów, że jeszcze mają ochotę dla was coś robić bo i tak źle i tak niedobrze !!!!
mieszkanka Przytuł
17:27, 14.08.2017 r.
Mie interesuje ile wójt dał na te dożynki powinno być sprawozdanie na stronie gminy Rzekuń
##
17:34, 14.08.2017 r.
Na stronie gminy jest informacja o podpisanej umowie z tz.małych grantów na kwotę 8000 tyś zlotych
do JURI
17:47, 14.08.2017 r.
Sam się wstydż, że się wcinasz i pouczasz a nie znasz tematu.
Do kogo z organizatorów przyjechałeś? Tak z innej gminy przyjechałeś, od razu ugościł Cię organizator? Ty go rozpoznałeś czy on Ciebie? Poczułeś że masz swoje towarzystwo i było sympatycznie bo sam jesteś towarzyski. ?
Ale wymyśliłeś. Wstydż się za swoją wypowiedż i nie oceniaj Mieszkańców, gdyż, jak sam piszesz, ich nie znasz.

To Mieszkańcy się znają, widzą i wiedzą jak jest i czy tak być powinno
Mają prawo wypowiadać się i nikogo nie muszą słuchać.

Skąd wiesz, pisząc: "Czy się robi imprezy czy nie to zawsze wam żle" ?
Książkę piszesz czy plotami się zajmujesz? Wstydż się.
A organizatorów możesz podziwiać. Zaproś ich do siebie teraz. W ramach rewizyty skorzystają pewnie z zaproszenia.
MIESZKANKA PRZYTUŁ
18:26, 14.08.2017 r.
mie interesuje konkretna kwota
do: MIESZKANKA PRZYTUŁ
19:04, 14.08.2017 r.
Masz prawo wiedzieć.
Każdy mieszkaniec ma prawo pytać a wójt ma obowiązek udzielać odpowiedzi.
- możesz przyjść na sesję rady gminy - 23 sierpnia 2017 r. o godz. 16 i zapytać wójta, zobaczysz co odpowie,
- możesz złożyć wniosek o udzielenie informacji publicznej w tej sprawie, w sekretariacie gminy, oczywiście kopia z pieczątką dla Ciebie.
Wówczas wójt ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi na piśmie. Jeśli nie odpowie to skarga do WSA w Warszawie na bezczynność wójta. Musi odpowiedzieć i zwrócić koszty..Z tego co wiem, wójt już dwa razy przegrał w WSA i musiał informacji udzielić.

Warto znać prawdę i nie pozwolić sobą manipulować nikomu. Pozdrawiam.
Uczestniczka
20:04, 14.08.2017 r.
Ludzie co wy wypisujecie przeciesz to była tak fajnie zorganizowana impreza były konkursy zespoły darmowe dmuchańce dla dzieci nagrody po co wypisywać takie oszczerstwa za plac też nikt nie zbierał pieniędzy ja wcześniej się złożyłam bo się wystraszyłam że tyle płacowe ale to ktoś puścił plotkę po to by wystawców wystraszyć zazdrośnice jedne powinnyście się wstydzić bo nie jedna gmina by chciała mieć taką imprezę organizatorzy dali z siebie wszystko a ci co tak źle piszą to wcale tam nie powinni tam przychodzić bo czyli piszą o kimś coś złego to sami o sobie mię mogą napisać nic dobrego o impreza była super byłam tam i widziałam i bym bardzo chciała żeby i u nas takie imprezy były tak fajnie zorganizowane
obecny
20:33, 14.08.2017 r.
Bardzo mało ludzi w stosunku do lat ubiegłych bo ludzie są u nas zakłóceni. Nie podoba się że imprezy to promocja wójta.Nie podoba się podział na tych co blisko władzy i siedzą w namiocie. Panie sołtys powinny integrować a nie patrzeć żeby wlasna d....miała dobrze. Pozdrawiam i zachęcam do wyciągania wniosków na przyszłość.
pytanie
20:39, 14.08.2017 r.
A dlaczego w gminie Rzekuń promuje się bank z Ostrowi? Bo wójt z Rzekuńskim pokłócony? On już ze wszystkimi pokłócony dlatego i władze nie dopisały. Wszyscy już go mają po dziurki w nosie.
Z Przytul
20:59, 14.08.2017 r.
Fakt,faktem ludzie nie przyszli powinno elicie dbać do myślenia...
Cicho wszędzie
21:54, 14.08.2017 r.
Obserwowałem ten żenujący spektakl z wielkim smutkiem. Z roku na rok atrakcji coraz mniej na scenie miernie. Ludzi bardzo mało. To biesiadowanie vip ów w altanie słabe. I tylko lans wójta. Może się ten czerwony kapturek zastanowi w przyszłości.
-
22:00, 14.08.2017 r.
Jak nie zbierał? Próbował zbierac ten jegomość ale ludzie nie dali sie na niego nabrać i jego postrachow i przeklinania nie bali sie.między soba mowili a kto mądrzejszy z tej imprezy zwiał. Właściciel nieruchomości może zarządzić oplate a nie ktos taki jeszcze o takim poziomie i kulturze ze szok
wniosek
22:02, 14.08.2017 r.
Wypinają się na wójta powoli wszyscy, brakuje już wójtowi ludzi żeby upchnąć na stołki, nikt myślący nie chce się w tym błocie paplać, bo to już tylko rok, a te co dały się wciagnąć w tę jego brudną politykę już żałują. Są tylko pionkami i muszą świecić oczami. Na nic nie mają wpływu, jak roboty zaprogramowane przez wójta.
Żenada gdy się na to patrzy. Za kasę tak się czołgać? Chyba tak. Wystarczy przejrzeć oświadczenia majątkowe tych co to wójt wsadził. Same niczego się w życiu nie dorobiły. Kupa lat na karku a dorobku całe g.... Dobre i parę złotych, a wstyd do kieszeni przed ludźmi. Komentarze wśród mieszkańców są bezlitosne. Sprzedajni ....tyle w temacie.
wójtoweThe Sims
22:44, 14.08.2017 r.
Wójt przypędził też swój zwierzyniec, trzódkę którą chowa i karmi, ptactwo domowe i leśne, każde wiernie służy. Były myszki polne, i świnka pigi też była. Przybył też drób: struś pędziwiatr, jastrząb i jaskółka. Takie gminne ZOO ku zabawie i uciesze zgromadzonej gawiedzi. Można było za darmo patrzeć na te kozły ofiarne, czarne owce. Ale kto by za ten żałosny spektakl chciał płacić...
Do wyżej
23:20, 14.08.2017 r.
Bo nasz Wójt to taki miłośnik zwierząt, rzekuński Doktor Dolittle. Przygarnął trochę nieszczęśliwych i zahukanych życiowo ssaków by zajęły się jego gospodarstwem. Chętnie wzięły się do pracy i wypełniały rozkazy, głosząc o zaletach cudownego lekarza. Niestety nie wszyscy pacjenci przejawiali zachwyt obecnością nieudolnych zwierząt w każdym zakątku gospodarstwa. Utrzymanie stadka to też spore nakłady finansowe. Doktor niestety przekalkulował i stracił szacunek pacjentów. Potem zmienił zawód i zaczął leczyć zwierzęta.
Miejmy nadzieję że i nasz rzekuński doktor Dolittle zajmie się za rok swoimi zwierzętami choć wyleczyć po takiej traumie wyborczej łatwo nie będzie. Ale tylko on rozumie zwierzęcą mowę. To też ssak.
widz
00:58, 15.08.2017 r.
I wójtowy czarny podnóżek też przyleciał, pośmiewisko całej gminy. Zero wiedzy w każdym temacie. Interesanci dzwonią i pytają: brak odpowiedzi bo pani musi sprawdzić i oddzwonić. Pada kolejne pytanie i znów to samo: trzeba czekać pani sprawdzi i oddzwoni. Braki w każdej dziedzinie. Dobrze że internet wie wszystko bo klapa. Na sesjach dostępu do wiedzy brak więc mumia milczy. Zbyt wysoki stołek na krótkie nóżki. W zasadzie to i rozum krótki.
Pozdrawiam
01:27, 15.08.2017 r.
Do grr: Pewnie racja impreza pani soltys przede wszystkim za pieniadze podatnikow i calej świty wojta , brawo brawo !
-
09:37, 15.08.2017 r.
No cóż wybory sie zblizaja...
racja
10:15, 15.08.2017 r.
I trzeba będzie kolejnych księży na swoją nutę przerabiać...a ten już był w temacie w wyborach jak znalazł, widocznie się to komuś nie spodobało...
A Bogumiła to chyba żałobę będzie obchodzić po stracie...taka wpatrzona jak w jakiego boga, a że potrafi być oddana wszyscy wiedzą. Pokazała w konkursie co można na rozkaz z siebie zrobić...
Ludzie palcami wytykają choć w oczy nikt nie powie...
z
11:12, 15.08.2017 r.
Która to Bogumiła podaj nazwisko .
do wyżej
13:36, 15.08.2017 r.
A po co nazwisko kiedy i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi, głupota ludzka się przecież wyróżnia jest widoczna zwłaszcza na tle mądrości innych.
z
14:41, 15.08.2017 r.
A skąd ta Bogumiła jest?
Wwo
16:13, 15.08.2017 r.
Żal mi Was... Nie dość że nic nie organizujecie a najlepsze że i nie przychodzicie tylko narzekacie. Poza tym to nie jest Pana wójta czy soltysowej- to jest święto rolników dla mieszkańców a jak się nie umiecie bawić to i Zenek Martyniuk nic nie pomoże. A że jest imprezą w altanie dla elity to chyba normalne że sołtysowa musi ugościć władze a jak wy chcecie się gościć to kupcie flache piwo ciasto też było i się goście- no nie myślcie że sołtysowa dla wszystkich ciasto będzie piekla
Haha
16:24, 15.08.2017 r.
Soltysowa to dba tylko o siebie
Do Wwo:
22:59, 15.08.2017 r.
Jasne że o siebie tylko pani soltys się przejmuje i o nikogo wiecej a napewno nie o mieszkańcow . Impreza zoorganizowana tylko dla kolegow i kolezanek to bylo widać, więc nie oszukujmy mieszkańców p; A i co to za elita w tej altanie ? Śmieszne to wszystko i przykre
Na urodzinki
23:04, 15.08.2017 r.
Taka większa imprezka urodzinowa haha.
Wszyscy wiemy o co chodzi.
Tylko się zastanawiam kto za to płaci? Pani A. Niech Pani powie.
-
00:29, 18.08.2017 r.
Wszystkim na urodzinki życzymy wszystkiego najlepszego i zdroweczka ciągłego i radości wielkiej i dużo gości
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne