« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 24 maja 2024 r., imieniny Joanny, Marii, Zuzanny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Festiwal Ostrołęckie Operalia już niebawem

Fot. materiały organizatoraWielkimi krokami zbliża się II Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia. Organizatorzy już wkrótce zaprezentują cały plan festiwalu. To wielka gratka dla miłośników muzyki. Koncert galowy, który zainauguruje wydarzenie, zaplanowano na niedzielę 27 sierpnia br.

Na muzyczne wydarzenie zapraszają Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie oraz Towarzystwo Muzyczne imienia Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce.

Festiwal odbędzie się w dniach 27 sierpnia - 10 września 2017 r. W koncertach będą mogli uczestniczyć zarówno mieszkańcy miasta jak i powiatu ostrołęckiego. Kolejne prezentacje odbywały się będą w Ostrołęce - (27 sierpnia, 2 września, 10 września), w Różanie (1 września), w Łysych (3 września) i w Myszyńcu (9 września).

- Ostrołęckie Operalia zainauguruje koncert galowy, który zabrzmi w niedzielę 27 sierpnia na Fortach Bema w Ostrołęce. Będzie to koncert pt. "Najpiękniejsze arie i duety świata" w wykonaniu wybitnych solistów: Grażyny Brodzińskiej - pierwszej damy polskiej sceny muzycznej, Wojciecha Sokolnickiego - zwycięzcy II "Bitwy tenorów na róże", Magdaleny Stefaniak - solistki Teatru Wielkiego w Poznaniu i Jakuba Milewskiego - dyrektora artystycznego festiwalu z towarzyszeniem orkiestry Romantica. W programie znajdą się najbardziej znane arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe. Nie zabraknie również niespodzianek -zapowiadają organizatorzy.

Koncert transmitowany będzie na żywo przez Polskie Radio RDC, a poprowadzą go Jakub Milewski i Tadeusz Deszkiewicz, prezes RDC, krytyk muzyczny i doradca prezydenta RP. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

Koncert galowy na otwarcie festiwalu rozpocznie się w niedzielę 27 sierpnia b.r. o godz. 19.00 na Fortach Bema w Ostrołęce.

Wyświetleń: 2268
 
09:02, 23.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne