« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 24 maja 2024 r., imieniny Joanny, Marii, Zuzanny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Gazeta Wyborcza" o ostrołęczance protestującej przed Kancelarią Rady Ministrów

Fot. skan artykułu z "Gazety Wyborczej"Od niemal roku przed Kancelarią Rady Ministrów w Warszawie stoi przyczepa kempingowa ustawiona przez Komitet Obrony Demokracji, domagający się opublikowania wyroku niewygodnego dla władzy. Jedną z protestujących jest ostrołęczanka Aleksandra Hermanowska-Juziuk.

Działacze KOD chcieli, aby przyczepa z wielkim napisem: "Domagamy się publikacji wyroku. Niezwłocznie", przypominała premier Beacie Szydło o tym, że opinia publiczna nie poznała niewygodnego dla rządzących wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016.

W proteście uczestniczy też ostrołęczanka Aleksandra Hermanowska-Juziuk - emerytka, była pracownica elektrowni i działaczka ówczesnej "Solidarności". Teraz dojeżdża do stolicy, aby wymieniać się z działaczami, domagać się prawdy i trwać na posterunku. Codziennie rano osoba dyżurująca zmienia na tablicy przyczepy liczbę dni, które upłynęły od wspomnianej daty 9 marca 2016 roku. Ostrołęczanka swój dyżur w lipcu pełniła już czterokrotnie.

- Tym razem mam tylko 4-godzinny dyżur. Warszawiacy przywożą nam prowiant, wodę i butle z gazem. Dyżurni przyjeżdżają do nas z całej polski - mówiła dla "Gazety Wyborczej" ostrołęczanka.

Trybunał uznał, że ustawa naprawcza TK jest niezgodna z zasadą poprawnej legislacji, m.in. z artykułami konstytucji stanowiącymi o tym, że Rzeczypospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej i innymi. Premier Szydło wyroku nie opublikowała, mówiąc, że posiedzenie sędziów TK nie odbyło się w zgodzie z ustawą PiS.

Pełna treść artykułu pt. "500 dni przyczepy KOD" w weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej" z 28 lipca br.

Wyświetleń: 5855
 
13:36, 01.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne