« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pijany ostrołęczanin pędził 203 km/h. Pił, by kolegom nie było smutno (wideo)

28-letni pirat drogowy z Ostrołęki został zatrzymany przez policjantów z Elbląga. Mężczyzna, nie dość, że pędził oplem ponad 200 km/h to był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad dwa promile. Jakby tego było mało, ostrołęczanin nie miał prawa jazdy. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek 21 sierpnia.

- Nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem patrolował drogę krajową numer 7, w okolicach Pasłęka. Około godziny 17.40, policjanci ruchu drogowego zauważyli opla vectrę, który jechał z nadmierną prędkością. Pomiar urządzeniem wykazał 203 km/h. Kierowca pojazdu został zatrzymany do kontroli drogowej. W jej trakcie elbląscy policjanci poczuli od kierującego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile. Dodatkowo 28-letni mieszkaniec Ostrołęki podróżował z dwoma kolegami. W trakcie rozmowy nieodpowiedzialny kierowca, powiedział policjantom, że jechał nad morze. Przyznał, że w trakcie jazdy pił alkohol, aby kolegom nie było smutno - poinformował Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.

Wszyscy byli pijani. W aucie policjanci znaleźli opróżnione butelki po piwie i wódce. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Auto zostało odstawione na policyjny parking.

- W trakcie sprawdzania danych osobowych w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnienia do kierowania jakimikolwiek pojazdami. Dodatkowo, w 2012 roku mieszkaniec Ostrołęki został zatrzymany przez policjantów, właśnie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości oraz za przekroczenie nadmiernej prędkości o ponad 80 km/h. W tym przypadku grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo, mężczyzna będzie miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Zapłaci także świadczenie na rzecz ofiar wypadków drogowych, w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych. Pasażer i jednocześnie właściciel opla został ukarany 500 złotowym mandatem za udostępnienie pojazdu nietrzeźwemu koledze, który nie posiadał uprawnień - dodał Jakub Sawicki.

Ostrołęczanin przyznał się do winy i usłyszał zarzuty.

Za informację o zdarzeniu dziękujemy czytelnikowi Arkowi.

Wyświetleń: 16030
 
12:08, 23.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne