« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Upał, deszcz i burze pielgrzymom nie straszne (zdjęcia, wideo)

Fot. PPŁ na Jasną GóręDziesiąty dzień wędrówki na Jasną Górę powitał pielgrzymów męczącym upałem, ale też burzą i deszczem. Nikt się jednak nie poddaje, a perspektywa rychłego dotarcia przed oblicze Matki Bożej dodaje im sił. Także ostrołęcka grupa czerwono-zielona dzielnie wędruje.

Dziewiątego dnia pielgrzymki pątnicy pokonali blisko 38 kilometrów. Na nocleg zatrzymali się w trzech miejscowościach - Sierosławice, Kazanów i Modliszewice, skąd każda z grup, rankiem następnego dnia, wyruszyła w dalszą drogę.

Dziesiąty dzień wędrówki nie był łatwy. Fala upałów, jaka nadciągnęła nad Polskę, spotkała także naszych pątników. Zbijające się fronty atmosferyczne wywołały także burze z deszczem. Pogoda potrafi dać się we znaki, ale pielgrzymi nie odpuszczają i stawiają czoła wszelkim przeciwnościom.

- Upał mocno daje nam się we znaki. Rano była burza, a teraz słońce nas parzy. To wszystko jest dość uciążliwe, jednak zostało nam tak mało kilometrów, że perspektywa dojścia do Jasnej Góry dodaje nam sił. Jesteśmy teraz na trzecim odcinku dzisiejszego dnia - czytamy w relacji z pielgrzymki na stronie PPŁ.

W trakcie wędrówki pątnicy odpoczywali w miejscowości Lipa, gdzie parafianie świętowali właśnie uroczystość odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Później dotarli do Pilczycy, gdzie odbyła się msza święta i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Noc spędzą w miejscowościach Piaski, Zaostrów i Zagacie. Dziś przejdą ok. 35 km.

Zobacz zdjęcia:
Dziewiąty dzień pielgrzymki na Jasną Górę.Wyświetleń: 4006
 
15:11, 10.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne