« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Policyjna akcja na targowisku miejskim (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceDzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami z zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii przeprowadzili dziś działania na targowisku miejskim. Akcja miała na celu uczulenie przebywających tam osób przed zagrożeniem, jakim są kieszonkowcy oraz metodami działania oszustów.

Chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób policjanci dziś przed godzina 6.00 rano pojawili się na targowisku miejskim w Ostrołęce.

Spotkania oprócz walorów profilaktycznych były doskonałą okazją do rozmowy na temat problemów, które nurtują mieszkańców. Podczas spotkań mundurowi rozdawali ulotki z informacjami na temat najczęstszych zagrożeń.

- Dzielnicowi z Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego często odwiedzają mieszkańców swoich rejonów służbowych, rozmawiając na temat zagrożeń, na które mogą być narażone, m.in. osoby starsze. Podczas spotkań rozdają oni także ulotki informacyjne. W broszurach zawarte są informacje na temat kradzieży i oszustw metodami na wnuczka czy na policjanta, a także wskazówki na uniknięcie wspomnianych zagrożeń. Ulotki skierowane są nie tylko do seniorów, ale również ich rodzin - zaznacza asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" ostrołęccy policjanci w dzisiejszych działaniach, ale też podczas codziennej służby rozpowszechniają informacje dotyczące aplikacji "Moja Komenda" i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze instruują, jak zainstalować aplikację oraz jak z niej korzystać, podpowiadają też, jak jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego, wpisując adres lub imię i nazwisko policjanta.

- Mundurowi przypominają, iż usługa jest bezpłatna i można z niej korzystać również bez dostępu do internetu, czyli w trybie offline. Dzielnicowi propagują również korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala przekazywać policji informacje o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach w okolicy. Mieszkańcy dowiadują się o tym, że zgłoszenia są anonimowe, a każda informacja pojawiająca się na mapie jest weryfikowana przez policjantów. Policjanci podkreślają jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie jest aplikacją, która służy zgłaszaniu pilnej interwencji i konieczności natychmiastowego przyjazdu policjantów na miejsce. Do tego celu należy wykorzystywać numery telefonów alarmowych: 997 lub 112 - mówi oficer prasowy.

Zdjęcia z przeprowadzonych działań można obejrzeć na stronie ostrołęckiej komendy policji.

Wyświetleń: 7769
 
13:56, 22.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Hugo
15:13, 22.08.2017 r.
Trzeba było przejść się ze skarbówką to by po gaciach robili 😎
Miejscowy
18:18, 22.08.2017 r.
Nie bywam na targowisku. Ale w każdy poniedziałek po południu widuję w centrum miasta wysyp zakazanych, obcych gęb. Zapewne przyjeżdżają na targowisko. Prześpią się na melinie i raniutko są już na stanowiskach. Że też za nich się nikt nie weźmie.
Dozorca
10:22, 23.08.2017 r.
Hugo zeby Ciebie skarbowka nie przetrzepala bo obrobisz sie az po pachy
Hugo
11:44, 23.08.2017 r.
W moim fachu nie ma strachu...
Wszyscy wiedzą jak tam są porejestrowani Ci handlujący...
A ja płacę podatki.
Dozorca
11:49, 23.08.2017 r.
To jak co wiesz to wiedz dla siebie, kto zaduzo wie krotko zyje nie wiesz o tym ;-)
mezo
22:24, 23.08.2017 r.
dlaczegoś biedny boś głupi,,,,,,,,,,,ha ha ha haa tyle wolnego placu przyjdz i handluj bez podatków nikt ci nie stoi na przeszkodzie spróbuj tego chleba nie będziesz więcej pisał takich zawistnych komentarzy....
Ppp
07:39, 24.08.2017 r.
Place podatki xD zamknij morde cieciu z umowa na 1600zl
Ppp
07:40, 24.08.2017 r.
Babcia z jajkami i kurczaczkami bedzie sie rejestrowac , moze jeszcze kase fiskalna idz sprawdz pier.dolony komuchu spoleczniaku.
Obywatel gorszego sortu
07:31, 25.08.2017 r.
finanse wp pl / mial-byc-festiwal-smaku-jest-niesmak-nalot-s

karbowki-na-impreze-kulinarna-61582842518544

65a

No to czekamy na to co wydarzy się na miodobraniu
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne