« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Krajobraz po rajdzie pijanego kierowcy: dwie ścięte latarnie i uszkodzony hydrant (zdjęcia, aktualizacja)

Poważne konsekwencje czekają pijanego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który mazdą uszkodził dwie latarnie i hydrant na ostrołęckiej obwodnicy. Około 31-letni mężczyzna odmówił badania alkomatem. Policyjny radiowóz szybko zawiózł go do szpitala, by pobrać krew.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na ul. Antoniego Pęksy - fragmencie tzw. miejskiej obwodnicy. Pijany kierowca nie zdołał pokonać zakrętu w pobliżu firmy Xella (Ytong).

- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy około 31-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, kierując mazdą, jechał w stronę al. Wojska Polskiego. Na jednym z zakrętów stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi, uderzyło w latarnię, całkowicie ją wyrywając. Następnie rozpędzony samochód sunął ścieżką dla rowerów. Uderzył kolejno w hydrant i drugą latarnię - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Kierowcy nic poważnego się nie stało. Osobowa mazda została poważnie uszkodzona. Na szczęście drogą dla rowerów i chodnikiem nie poruszał się żaden pieszy ani rowerzysta.

- Mężczyzna kierujący mazdą odmówił badania policyjnym alkomatem. Zgodnie z przepisami został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu - dodaje rzecznik Żerański.

Jak ustalił nieoficjalnie nasz reporter, mężczyzna był pijany. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci, wezwano także energetyków, którzy zabezpieczą i naprawią uszkodzone oświetlenie uliczne.

- Jak zwykle przypominamy o surowych konsekwencjach grożących za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Gdy widzimy lub podejrzewamy, że pojazdem mechanicznym porusza się osoba, która spożywała alkohol, niezwłocznie wezwijmy policję - przypomina asp. Żerański.

Aktualizacja
Kierującemu mazdą zatrzymano prawo jazdy za uzasadnione przypuszczenie kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Zobacz zdjęcia:
Rajd pijanego kierowcy po obwodnicy (22.08.2017)

Wyświetleń: 16221
 
19:41, 22.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne