« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Samochód ciężarowy z betonem w rowie (zdjęcia)

Fot. FacebookDo bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w minionym miesiącu na terenie Rzekunia. Do głębokiego rowu melioracyjnego wpadła ciężarówka przewożąca beton. Powodem miał być brak zabezpieczenia stromego zbocza rowu. Na szczęście kierowca tzw. gruszki nie ucierpiał.

Kierujący betonowozem, który dostarczał mieszankę betonową na jedną z posesji w gminie, prawdopodobnie nie zauważył stromego zbocza rowu melioracyjnego.

Grząskie pobocze nie jest w tym miejscu w żaden sposób zabezpieczone, przez co stanowi duże zagrożenie nie tylko dla kierujących samochodami, ale też dla rowerzystów oraz pieszych.

- Rów znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi od lat stwarza zagrożenie zarówno dla rowerzystów, jak i kierowców. Zwłaszcza w porze wieczornej trudno zdiagnozować, gdzie jest granica między drogą a stromym zboczem głębokiego na kilka metrów rowu. Okazuje się, że na skutki zaniechań wójta nie trzeba było długo czekać. Samochód ciężarowy wiozący beton na budowę domu, osunął się do rowu. Kierowcy na szczęście nic się nie stało, nikogo również nie było w pobliżu, ale straty finansowe dla firmy są bardzo duże. Specjalistyczny pojazd został zniszczony, beton zaś trafił do rowu. Dopiero następnego dnia został usunięty - czytamy w relacji ze zdarzenia.

Więcej zdjęć ze zdarzenia znajdziesz na profilu "Mieszkańcy Gminy Rzekuń" na Facebooku.

Wyświetleń: 10178
 
09:33, 13.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne