« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Samochód ciężarowy z betonem w rowie (zdjęcia)

Fot. FacebookDo bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w minionym miesiącu na terenie Rzekunia. Do głębokiego rowu melioracyjnego wpadła ciężarówka przewożąca beton. Powodem miał być brak zabezpieczenia stromego zbocza rowu. Na szczęście kierowca tzw. gruszki nie ucierpiał.

Kierujący betonowozem, który dostarczał mieszankę betonową na jedną z posesji w gminie, prawdopodobnie nie zauważył stromego zbocza rowu melioracyjnego.

Grząskie pobocze nie jest w tym miejscu w żaden sposób zabezpieczone, przez co stanowi duże zagrożenie nie tylko dla kierujących samochodami, ale też dla rowerzystów oraz pieszych.

- Rów znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi od lat stwarza zagrożenie zarówno dla rowerzystów, jak i kierowców. Zwłaszcza w porze wieczornej trudno zdiagnozować, gdzie jest granica między drogą a stromym zboczem głębokiego na kilka metrów rowu. Okazuje się, że na skutki zaniechań wójta nie trzeba było długo czekać. Samochód ciężarowy wiozący beton na budowę domu, osunął się do rowu. Kierowcy na szczęście nic się nie stało, nikogo również nie było w pobliżu, ale straty finansowe dla firmy są bardzo duże. Specjalistyczny pojazd został zniszczony, beton zaś trafił do rowu. Dopiero następnego dnia został usunięty - czytamy w relacji ze zdarzenia.

Więcej zdjęć ze zdarzenia znajdziesz na profilu "Mieszkańcy Gminy Rzekuń" na Facebooku.

Wyświetleń: 10178
 
09:33, 13.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Xx
10:12, 13.08.2017 r.
Nie wiedziałem że w dziupli u Grabosia betoniarki klepia...dobra reklama
.
10:15, 13.08.2017 r.
Czubiak jest wszędzie...
10:22, 13.08.2017 r.
A ta grucha to nie od Mietka z kroków ????
Do Stasja
10:31, 13.08.2017 r.
Gratuluję Staszku. To już kolejny przykład nieodpowiedzialności z twojej strony. Mieszkańców Pan wójt ma w .......
bom się łobraził
10:57, 13.08.2017 r.
Radni już w grudniu dali pieniądze na wykonanie tej barierki i żwirowanie drogi i co?. Dlaczego po raz kolejny wójt nie wykonał inwestycji? Dla mnie to on nie dopełnił obowiązków. A jak ten człowiek straciłby życie? W imię czego?


Zastanów się wójcie co czynisz.
to ostatnia kadencja
11:05, 13.08.2017 r.
To ostatnia kadencja tego Pana.


Wójt ewidentnie do wymiany
Rzekuniak
11:14, 13.08.2017 r.
Ja mam już dość nieudolności tego wójta. Nic nie umie zrobić jak trzeba. Obraził się naradę na sołtysów i mieszkańców. Zobaczcie ludzie do czego on doprowadza.
powody zaniechań
11:21, 13.08.2017 r.
Tu nie chodzi o bezpieczeństwo ludzi tylko czystą kalkulację wyborczą. Mieszka przy tej drodze niewiele osób, część wyjechała za granicę, to czysty rachunek. Gdy dodamy do tego fakt, że o barierki zabiegali radni Rzekunia, którym wójt za brak posłuszeństwa zadeklarował, że nic nie zrobi, to mamy właśnie taki efekt.

Tak wygląda wójta wyborcza strategia. Robić tam gdzie "swoi" mieszkają. Swoi znaczy deklarujący poparcie za kawał chodnika czy asfaltu. Jak nie jest pewien, nie robi w ogóle.

Jeśli rada wprowadza inwestycje należy je realizować i nie kalkulować, czy się opłaca.


Rzekuń liczy na wójta z Rzekunia i go poprze. Z Zabrodzia może w Olszewie Borkach poprą. Tam zapytać.
x
12:00, 13.08.2017 r.
Kierowca rozdziaw i tak to wygląda, ale barierka powinna tam być od chwili powstania tego urwiska, cud że tam do tego czasu nikt nie zginął, odpowiedzialnego za ten decyzyjny bu-rdel za łeb i w ten rów!
Mieszkaniec
12:44, 13.08.2017 r.
Zgadzam się z wypowiedzią wyżej, że wójt realizuje zadania, które z kalkulacji wyborczej są opłacalne dla niego. Taka jest rzeczywistość. Przykre ale prawdziwe.
Nie szanuje ludzi i nawet tego nie potrafi.
O potrzebie tej barierki wiedział już dawno, gdyż tam jest bez niej bardzo niebezpiecznie. Już dawno była o tym mowa na zebraniu w Rzekuniu, na które, oczywiście, wójt nie przychodzi i sołtys tę prośbę wójtowi przekazywał, radni również, a wójt ma to gdzieś. Bo chyba nie powie, że to taki wielki problem wykonanie tej barierki.
Oczywistym jest , że to wina wójta i powinien ponieść konsekwencje.
To jest niedopełnienie obowiązków, myślę nawet, że lekceważenie "takich" problemów.
Rzekuniak
13:05, 13.08.2017 r.
Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ten wójt zaczął pracować dla dobra gminy. Mam prośbę do radnych, żeby pozbyć się go jak najszybciej- zróbcie referendum, bo brak mi słów na jego działania, tylko mądrzyć się potrafi.
Mieszkaniec
13:28, 13.08.2017 r.
Wójt "główkuje" jak tu sklócić społeczeństwo, więc świadomie wprowadza w błąd mieszkańców .Myśli, że to dobry sposób dla niego.
Zamiast utrudniać pracę radnym, o czym już chyba wszyscy wiedzą, mówić, że to konflikt interesów (tzn. rada i wójt) - żałosne rozumowanie, trzeba realizować inwestycje panie wójcie, szanować wszystkich mieszkańców i podawać prawdziwe informacje.

Dlaczego wójt nie napisał, że RIO unieważniło w części Zarządzenie wójta nr 33/2017r.?
To wójt, mając prawnika, skarbnika i sztab ludzi do pracy a także doświadczenie
narusza prawo? Jak to jest panie wójcie? Wstyd było o tym napisać na stronie gminy?

O radnych nieprawdę pan chętnie pisze? Potrafimy czytać, szanowny.
O swoich błędach niech informuje. Tyle ich jest. Przeprosił pan za któreś, kogo?
trzeba zrobić barierkę
20:25, 13.08.2017 r.
Tam barierka jest konieczna, już dawno powinna być. Przecież ten głęboki rów ze stromym zboczem znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi, Brak barierki zagraża bezpieczeństwu wszystkim, w tym pieszym, którzy z niej korzystają.
Bywa grząsko, ślisko, ciemno i niewiele potrzeba do nieszczęścia.
Prawo nawet nakazuje zamontowanie barierek w takiej i podobnej sytuacji.

Wójt znał ten problem, rada przyznała środki, a więc należało wykonać.
Brak realizacji tego zadania to, uważam, niedopełnienie obowiązków przez wójta a nawet działanie na szkodę, bo nikt życia i zdrowia nie zwróci.
Teraz należy ponieść konsekwencje.


Takiego wójta jeszcze u nas nie było, szkoda, że w tym negatywnym znaczeniu.
Od nowego 2018 r, będziemy dużo biedniejsi - o ok, 500 ha i 1,5 miliona rocznie.
Wójt do końca odpowiadał radnym, że nie wie którzy mieszkańcy napisali wniosek o przyłączenie się do Ostrołęki, od którego wszystko się zaczęło.
Tylko czy ci mieszkańcy mieli wpływ na te ok. 500 ha? Też wójt nie wiedział oficjalnie. Nie panuje już w kłamstwach też. Gubi się,
@@
20:43, 13.08.2017 r.
TE BETONIARKA JECHAŁA JUŻ Z POWROTEM TĄ PECHOWĄ DROGĄ W KIERUNKU OSRTOWSKIEJ ULICY. WIDAĆ W JAKIM KIERUNKU LEŻY W ROWIE PRZODEM W KIERUNKU OSTROWSKIEJ .TO TA BETONIARKA BYŁA JUŻ BEZ BETONU .BO TAM JEST ŚLEPA ULICA . :wassat: :tongue:
to teN AMBRORZY
20:44, 13.08.2017 r.
KRAN MI CIEKNIE
Wójt a
21:10, 13.08.2017 r.
Ostatnia kadencja tego wójta.


Nie panuje nad tym wszystkim.

Bałagan
yyy
23:42, 13.08.2017 r.
no szacun dla kierowcy , brawo
do @@
06:23, 14.08.2017 r.
jestem ciekaw jak on miał tam zawrocic po wiechaniu na posesje kierowcy mieszarek zazwyczaj wszedzie tyłem jadą zeby potem nie niec problemu z zawroceniem panie znawco i miała w sobie 6 metrów betonu ktory w kolejnych dniach kuli
obecny
09:23, 14.08.2017 r.
Mieszkam obok i byłem obecny na miejscu wypadku. Kierowca wjeżdżał prawidłowo, tyłem, bo tam nie ma jak zawrócić. Jest stromo, cud że temu młodemu kierowcy nic się nie stało, był w szoku, przerażony tym, co się stało. Mogło dojść do tragedii. Rozporządzenie ministra infrastruktury mówi wyraźnie że na nasypach głębszych niż 50 70 cm należy montować barierki. A w tym wypadku to kilka metrów. Strata dla właściciela firmy betoniarskiej duża, samochód i beton który na drugi dzień został usunięty z rowu. Mieszkańcy którzy przyszli na miejsce zgodnie mówili że gdyby były barierki kierowca miałby rozeznanie w jakiej odległości ma jechać. Właściciel firmy powinien zaskarżyć i wystąpić o zwrot strat do właściciela drogi, a to droga gminna. Wiadomo więc kto za jej stan odpowiada. A jeśli w budżecie są na to pieniądze, to niezrozumiałe jest dlaczego tych barierek nadal nie ma. Czekać tylko aż jakieś dziecko na rowerze tam wpadnie.
Tomasz
09:29, 14.08.2017 r.
Co ma wójt do słabych umiejętności kierownicy . Ktoś napisał że było sześć metrów betonu to jest miej więcej dwanaście ton auto około szesnastu ton razem około dwudziestu ośmiu ton czemu kierowca nie odsunął się od tego rowu na zdjęciach widać że miał sporo miejsca a chyba miał świadomość o masie swojego auta i że nie jest wskazane trzymać się krawędzi. Chyba że początkujący na takim aucie
do wyżej
11:44, 14.08.2017 r.
Doświadczony kierowca i nie jechał przy samej krawędzi, nasyp to piach, brak jakichkolwiek umocnień, nie utwardzono niczym, brak barierek, wina leży po stronie zarządcy drogi, bo barierki są wymagane w takich miejscach, to nie jest wymysł, to ustawy.

Wójt twierdzi że g....mu można zrobić, tak do ludzi mówi, bo za nim stoi PIS.
a
21:06, 14.08.2017 r.
Przecież podczas wyborów wójt wypierał się PiS jak żaba błota, a teraz to tam ratunku szuka? Sam mówił,że mu poparcie polityczne nie jest potrzebne, a teraz się przykleja do władzy...Jakie to prymitywne , cały on.
d
22:38, 14.08.2017 r.
w każdej gminie wójt liże dooopy wszystkim przed wyborami , a po wyborach tylko swoim się odwdzięcza
wymienic tego człowieka
10:36, 15.08.2017 r.
wymienić wymienić wymienićwymienić tego wójta to jedyne rozwiązanie, wybory już blisko .


Ludzie już mają DOŚĆ!!!!

Na moje oko to ostatnia kadencja tego wójta. Ludzie mocno narzekają
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne