« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zarośnięta ulica Żeromskego na Stacji (zdjęcia)

Mieszkańcy ulicy Żeromskiego na osiedlu Stacja w Ostrołęce od dawna walczą o zachowanie porządku i estetyki ulicy przy której mieszkają. Jedna z głównych arterii i wizytówek kolejowego osiedla jest bardzo zaniedbana i nikt nie kosi nawet trawników.

Sprawa zaniedbań w utrzymaniu zieleni powraca na osiedlu Stacja cyklicznie. Mieszkańcy skarżą się, proszą o pomoc, jednak często bezskutecznie.

Jak dowiedzieliśmy się od mieszkańców ul. Żeromskiego, sprawa zarośli i krzaków porastających ulicę, była zgłaszana do urzędu miasta. Prawdopodobnie utrzymaniem zieleni na tym terenie ma się zajmować Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Niestety, pracowników nie widać, a trawa i chwasty rosną w najlepsze, rozsiewając się po okolicznych posesjach.

Miało być ładnie, a wyszło jak zwykle
W ubiegłym roku, kiedy chodnik na ulicy Żeromskiego był oficjalnie odbierany od wykonawcy, wszyscy byli zachwyceniu, a miasto zachwalało nowy ciąg pieszy, gdy oddawało go do użytku dla mieszkańców. W planach projektowych chodnik miał być oddzielony od ulicy wysepkami zieleni. Jak zachwalali projektanci, estetyczne połacie z trawą miały uatrakcyjnić wygląd całego pasa drogowego. Niestety, wyszło zgoła inaczej, bo pasy zieleni nie tylko zmniejszyły powierzchnię chodnika, ale też wyglądają bardzo nieestetycznie, szczególnie wtedy, gdy porastają je ponad półmetrowe chwasty.

Kolej też nie dba o swoją zieleń
Nie tylko służby miejskie zaniedbują osiedle Stacja, ale też administracja kolei nie widzi nic złego w tym, że na ich terenie rozsiewają się chwasty, a zielsko porastające posesję wyrasta za ogrodzenie, utrudnia widoczność i sprawia, że cała okolica nie wygląda zbyt estetycznie. Gdy mieszkańcy próbują brać sprawy w swoje ręce i teren porządkować, dostają natychmiastową reprymendę od administracji, żeby nie wchodzili na nie swój teren.

Mieszkańcy robią co mogą, ale przegrywają batalię z chwastami i niekompetencją służb. Utrzymanie terenów zieleni na obszarze miasta nie wymaga wielkich środków finansowych, ale dużo częściej dobrej woli i zwyczajnego zainteresowani się samorządu lokalnymi problemami.

O sprawę zaniedbań na osiedlu Stacja w zakresie utrzymania porządku zapytaliśmy urząd miasta oraz PKP. Czekamy na odpowiedź. Do sprawy wrócimy.

Zobacz zdjęcia:
Zaniedbana ul. Żeromskiego na osiedlu Stacja (27.07.2017)

Wyświetleń: 3419
 
14:03, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne