« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Zarośnięta ulica Żeromskego na Stacji (zdjęcia)

Mieszkańcy ulicy Żeromskiego na osiedlu Stacja w Ostrołęce od dawna walczą o zachowanie porządku i estetyki ulicy przy której mieszkają. Jedna z głównych arterii i wizytówek kolejowego osiedla jest bardzo zaniedbana i nikt nie kosi nawet trawników.

Sprawa zaniedbań w utrzymaniu zieleni powraca na osiedlu Stacja cyklicznie. Mieszkańcy skarżą się, proszą o pomoc, jednak często bezskutecznie.

Jak dowiedzieliśmy się od mieszkańców ul. Żeromskiego, sprawa zarośli i krzaków porastających ulicę, była zgłaszana do urzędu miasta. Prawdopodobnie utrzymaniem zieleni na tym terenie ma się zajmować Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Niestety, pracowników nie widać, a trawa i chwasty rosną w najlepsze, rozsiewając się po okolicznych posesjach.

Miało być ładnie, a wyszło jak zwykle
W ubiegłym roku, kiedy chodnik na ulicy Żeromskiego był oficjalnie odbierany od wykonawcy, wszyscy byli zachwyceniu, a miasto zachwalało nowy ciąg pieszy, gdy oddawało go do użytku dla mieszkańców. W planach projektowych chodnik miał być oddzielony od ulicy wysepkami zieleni. Jak zachwalali projektanci, estetyczne połacie z trawą miały uatrakcyjnić wygląd całego pasa drogowego. Niestety, wyszło zgoła inaczej, bo pasy zieleni nie tylko zmniejszyły powierzchnię chodnika, ale też wyglądają bardzo nieestetycznie, szczególnie wtedy, gdy porastają je ponad półmetrowe chwasty.

Kolej też nie dba o swoją zieleń
Nie tylko służby miejskie zaniedbują osiedle Stacja, ale też administracja kolei nie widzi nic złego w tym, że na ich terenie rozsiewają się chwasty, a zielsko porastające posesję wyrasta za ogrodzenie, utrudnia widoczność i sprawia, że cała okolica nie wygląda zbyt estetycznie. Gdy mieszkańcy próbują brać sprawy w swoje ręce i teren porządkować, dostają natychmiastową reprymendę od administracji, żeby nie wchodzili na nie swój teren.

Mieszkańcy robią co mogą, ale przegrywają batalię z chwastami i niekompetencją służb. Utrzymanie terenów zieleni na obszarze miasta nie wymaga wielkich środków finansowych, ale dużo częściej dobrej woli i zwyczajnego zainteresowani się samorządu lokalnymi problemami.

O sprawę zaniedbań na osiedlu Stacja w zakresie utrzymania porządku zapytaliśmy urząd miasta oraz PKP. Czekamy na odpowiedź. Do sprawy wrócimy.

Zobacz zdjęcia:
Zaniedbana ul. Żeromskiego na osiedlu Stacja (27.07.2017)

Wyświetleń: 3419
 
14:03, 02.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

Qwert
14:38, 02.08.2017 r.
Wystarczyłoby ze każdy mieszkaniec kosząc trawę na swojej posesji skosił również na trawniku przed jego domem. I już by to wszystko inaczej wyglądało. Ja kosze i na podwórku i przed domem i wyglada estetycznie, a tracę na to może 15min więcej.
dozorca
15:00, 02.08.2017 r.
Panie Rosak, gdzie pan jest jako radny osiedlowy ?
RENIEK
15:11, 02.08.2017 r.
Nie tylko na osiedlu Stacja, ale ul Ostrowska od przejazdu kolejowego w kierunku
Rzekunia również trawniki są zaniedbane. Aktualnie wykonywana jest przebudowa chodników - ciekaw jestem czy uporządkują po sobie i sprzątną kupki piasku, który zalega na trawnikach.
S.
15:49, 02.08.2017 r.
na rampie jest najladniej :D
Karol
16:27, 02.08.2017 r.
Banda kotowskiego doprowadzila Ostroleke do ruiny !
16:38, 02.08.2017 r.
Jak madrze Qwert napisal!- ruszcie du py I jak kosicie trawe na podworku to I przed posesja mozecie I podlac I nawozem podsypac zeby bylo ladnie! Ale po co jak mamrolic najlepiej !
ytrewq
16:45, 02.08.2017 r.
Postawcie tam pomnik Kaczynskiego to i bedzie dwu pasmowka
skutek
18:14, 02.08.2017 r.
W tym roku firma odpowiedzialna za utrzymanie zieleni miejskiej na terenie Ostrołęki nie powinna otrzymywać wynagrodzenia. Nie przypominam sobie żeby miasto było tak zaniedbane , jak w tym roku.
ja
19:48, 02.08.2017 r.
Mieszkam tu od dziecka i tak to jest ze te tłuste świnie z rady miasta przypominają sobie o tym osiedlu jedynie przed wyborami...w d..upie mam koszenie czyjegoś trawnika odśnieżanie chodników itp itd place podatki jak każdy inny obywatel i oczekuje takiego samego traktowania o tym co jest tu na chodnikach w zimę nie wspomnę...i tak na koniec chciałbym dodać ze gardzę wami komuchy z um banda nieudaczników i leni
ja
19:50, 02.08.2017 r.
Mieszkam tu od dziecka i tak to jest ze te tłuste świnie z rady miasta przypominają sobie o tym osiedlu jedynie przed wyborami...w d..upie mam koszenie czyjegoś trawnika odśnieżanie chodników itp itd place podatki jak każdy inny obywatel i oczekuje takiego samego traktowania o tym co jest tu na chodnikach w zimę nie wspomnę...i tak na koniec chciałbym dodać ze gardzę wami komuchy z um banda nieudaczników i leni
ja wiem
22:59, 02.08.2017 r.
Nikt się tym nie zainteresuje.
Agnieszka
23:05, 02.08.2017 r.
Ostrołęka to tzw. miasto, a wszędzie brud i śmieci! Już ładniej było za komuny, były skwery i klomby z kwiatami! Rządzi PiS. który ma pieniądze na swoje sprawy, a nie ma pieniędzy na utrzymanie porządku! Na co idą pieniądze z naszych podatków do UM? Mieszkańcom bocznych uliczek łatwiej jest samodzielnie utrzymać porządek, bo tam jest mniejszy ruch. Natomiast ulice główne, przejazdowe jak np. ul. Żeromskiego, Ostrowska, czy Ks. Pędzicha powinny być systematycznie porządkowane! Ulicą Ks. Pędzicha przechodzi i przejeżdża całe duże osiedle Kwiatowe i nie tylko! Ulice główne, przejazdowe to niejako wizytówka miasta, ale jak widać - PiS lubi brud!
olo
07:01, 03.08.2017 r.
DO ,,ja,,- komuchy to trzymały ład i porządek.Twoi kochani figuranci z ,,partii panów,, mają nas w d....ie.Ważne, że przed swoimi domami i na swoich uliczkach mają porządek.Weż listę radnych, którzy poparli na ostatniej sesji dozorcę i zobacz jaki mają porządek.Jeżdżą służbowymi samochodami i robotą zbytnio się nie przejmują.KTO ODPOWIADA IMIENNIE ZA TAKI STAN ZIELENI W MIEŚCIE? Z nazwiska proszę.A rosaki raczej na pewno w przyszłym roku startować będą w wyborach i ich wybierzecie.
Wielebny
13:08, 03.08.2017 r.
No co? Ładnie jest, zielono!
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne