« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Kurier Mazowiecki" o budowie przeprawy zastępczej na Narwi (wideo)

Za kilka tygodni zostanie zamknięty stary most w Ostrołęce w ciągu drogi krajowej nr 61. Spowoduje to utrudnienia w ruchu, nie tylko w wymiarze lokalnym, ale też ogólnokrajowym. Sytuacją ma rozwiązać budowana przeprawa zastępcza. O sprawie informował "Kurier Mazowiecki".

Aby całkowicie zamknąć stary most, miasto musi stworzyć alternatywy przejazd przez rzekę.

W tym celu uruchomiono już procedury zmierzające do wybudowania przeprawy zastępczej. Trwają właśnie prace przy budowie nasypów i podjazdów do mostu, który ostatecznie ustawi na rzece specjalistyczna jednostka wojskowa.

- Wykonywane są prace ziemne związane ze zjazdami oraz usypaniem wałów pod przyszłe przyczółki. Będziemy informować kierowców o wszelkich zmianach. Jeżeli będzie to kolidowało z budową przeprawy zastępczej, niestety będziemy musieli wyprowadzić całkowicie ruch ciężarowy poza obręb centrum miasta - mówił dla "Kuriera Mazowieckiego" Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy ratusza.

Remont strego mostu ma trwać dwa lata. Koszt ma opiewać na ok. 20 mln zł., zaś budowa przeprawy tymczasowej to koszt ok. 10 mln zł.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Wyświetleń: 9910
 
07:58, 30.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne