« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Rzeczpospolita": nowy blok węglowy w Ostrołęce może okazać się nieopłacalny

W Polsce odsetek rezygnacji z planowanych przed laty elektrowni węglowych wyniósł aż 75 proc. W przypadku większości wybudowanych bloków nastąpiła utrata wartości. Mimo to Energa nadal chce realizować projekt nowej elektrowni w Ostrołęce. O sprawie informuje "Rzeczpospolita".

Powodem rozdmuchanych węglowych planów inwestycyjnych - jak podaje ogólnopolski dziennik - były błędne założenia dotyczące przyszłego wzrostu zapotrzebowania na moce oraz dalszych spadków cen węgla. Prognozy zweryfikował kryzys skutkujący spadkiem zużycia energii i dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii, które przyczyniły się do obniżenia cen hurtowych.

Mimo to Energa nie chce zrezygnować z realizacji budowy bloku węglowego w Ostrołęce.

- Branża energetyczna nie może bez obaw myśleć o przyszłych inwestycjach węglowych. Nadal nie jest jasne, jaki będzie kształt rynku mocy (wsparcia dla wytwórców konwencjonalnych) i czy ten mechanizm będzie impulsem do budowy bloków węglowych czy raczej gazowych - powiedziała dla "Rzeczpospolitej" Joanna Maćkowiak-Pandera, prezes Forum Energii, pytana o plany rozbudowy Ostrołęki.

Pełna treść artykułu:
"Węglowe bloki w Europie okazały się zamkami na piasku"

Wyświetleń: 5421
 
14:23, 21.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne