« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 30 listopada 2023 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

56 mandatów karnych podczas jednodniowej akcji

Fot. KMP w OstrołęceDziałania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" zostały przeprowadzone przez ostrołęckich policjantów w czwartek 3 sierpnia. Funkcjonariusze kontrolowali zachowanie na drodze pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

Mundurowi przyglądali się również zachowaniu kierujących samochodami w stosunku do "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego".

Pomimo tego, że akcja przeprowadzona była tylko jednego dnia w godzinach od 6.00 do 22.00, jej efekty wzbudzają niepokój u stróżów prawa.

- Kierujący rowerami w trzech przypadkach łamali przepisy przejeżdżając wzdłuż przejść dla pieszych. Piesi aż 18-krotnie przechodzili na drugą stronę jedni w miejscach niedozwolonych. Wobec rowerzystów i pieszych, policjanci nałożyli 22 mandaty karne. W stosunku do kierujących samochodami, mundurowi zastosowali 34 mandaty karne, cztery pouczenia, a w dwóch przypadkach sporządzili dokumentację celem skierowania sprawy do sądu - podsumowuje mł. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Zaznaczyć należy, że tylko w dwóch przypadkach, popełnione przez kierujących pojazdami wykroczenia polegały na niewłaściwym zachowaniu się w stosunku do "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego".

- Patrząc na te policyjne statystyki, apelujemy szczególnie do samych "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego", aby zadbali o własne zdrowie i życie. By uniknąć tragedii, niezbędne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz rozwaga i samokontrola. Apelujemy również do kierujących pojazdami, by uważali szczególnie na pieszych i rowerzystów, którzy, jak widać, w wielu przypadkach zachowują się na drodze w sposób niewłaściwy i niezgodny z przepisami ruchu drogowego. Zmniejszmy prędkość, aby było bezpieczniej - dodał policjant.

Wyświetleń: 2958
 
14:12, 07.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne