« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

56 mandatów karnych podczas jednodniowej akcji

Fot. KMP w OstrołęceDziałania pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" zostały przeprowadzone przez ostrołęckich policjantów w czwartek 3 sierpnia. Funkcjonariusze kontrolowali zachowanie na drodze pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

Mundurowi przyglądali się również zachowaniu kierujących samochodami w stosunku do "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego".

Pomimo tego, że akcja przeprowadzona była tylko jednego dnia w godzinach od 6.00 do 22.00, jej efekty wzbudzają niepokój u stróżów prawa.

- Kierujący rowerami w trzech przypadkach łamali przepisy przejeżdżając wzdłuż przejść dla pieszych. Piesi aż 18-krotnie przechodzili na drugą stronę jedni w miejscach niedozwolonych. Wobec rowerzystów i pieszych, policjanci nałożyli 22 mandaty karne. W stosunku do kierujących samochodami, mundurowi zastosowali 34 mandaty karne, cztery pouczenia, a w dwóch przypadkach sporządzili dokumentację celem skierowania sprawy do sądu - podsumowuje mł. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Zaznaczyć należy, że tylko w dwóch przypadkach, popełnione przez kierujących pojazdami wykroczenia polegały na niewłaściwym zachowaniu się w stosunku do "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego".

- Patrząc na te policyjne statystyki, apelujemy szczególnie do samych "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego", aby zadbali o własne zdrowie i życie. By uniknąć tragedii, niezbędne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz rozwaga i samokontrola. Apelujemy również do kierujących pojazdami, by uważali szczególnie na pieszych i rowerzystów, którzy, jak widać, w wielu przypadkach zachowują się na drodze w sposób niewłaściwy i niezgodny z przepisami ruchu drogowego. Zmniejszmy prędkość, aby było bezpieczniej - dodał policjant.

Wyświetleń: 2958
 
14:12, 07.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

kaktus
15:19, 07.08.2017 r.
Tego typu akcje, powinny mieć charakter prewencyjno - edukacyjny, a nie "komercyjny" - statystyki powinny wyglądać dokładnie odwrotnie, czyli tyle ile było nałożonych mandatów, powinno być pouczeń, a pouczeń tyle, ile mandatów, a tak to mamy kolejną akcję zorganizowaną w celu łatania budżetu.
ostroleczanin
17:37, 07.08.2017 r.
najlepiej jest karać tylko czemu Ostrołęccy policjanci nie stosują pouczeń. Przecież to jest równiez forma restrykcyjna o której Komendant zapomniał. potem sie dziwia ze nikt nie lubi policji
antywos
23:24, 07.08.2017 r.
zorganizowana akcja by frajer dał stówkę bo budżet się nie domyka
man go
07:06, 08.08.2017 r.
Ja to was nie rozumiem kto wam każe płacić mandaty?Jezdzijcie zgodnie z przepisami to będzie taniej.
Dr Tripshow
09:23, 08.08.2017 r.
W socjaliźmie bohatersko rozwiązuje się problemy nieznane w innych ustrojach.
skutek
10:29, 08.08.2017 r.
To łajdaki i przydrożne zbóje. Nie potrafią zatrzymać ani jednego kopcącego diesla, ale ludzi chodzących pieszo czy jadących rowerem to nie mają skrupułów ograbić. To jest zwykłe okradanie biednych ludzi pod pozorem dbania o bezpieczeństwo. Jeśli ci umundurowani złodzieje nie zaprzestaną tych łapanek, to ludzie im kiedyś zupełnie za darmo obiją mordy.
kaktus
10:45, 08.08.2017 r.
man go, po pierwsze, od "kazania" to są księża, po wtóre, piszemy o sytuacji, w której tego typu akcje, powinny być nastawione, przede wszystkim na edukację i prewencję, a Policjant jest nauczycielem i partnerem, a nie włącznie egzekutorem - w krajach zachodniej Europy, a w Wielkiej Brytanii szczególnie, mandat jest ostatecznością, bo w pierwszej chwili, Policjant stara się pomóc, a nie karać, bowiem taka powinna być jego rola - w jednej ze stacji jest program o brytyjskiej Policji, pooglądaj sobie, to pojmiesz, czemu powinna ona służyć.
Obywatel gorszego sortu
13:29, 08.08.2017 r.
A ile mandatów dostali piesi i rowerzyści za wymuszenie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne