« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Kierowcy! Uwaga na zwierzynę leśną

Fot. KMP w OstrołęceW piątek między miejscowościami Szwendrowy Most i Łodziska, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem okazałego łosia. Ostrołęccy policjanci apelują do kierowców o ostrożność w miejscach, gdzie przebiegają szlaki migracji zwierzyny leśnej.

Odcinek trasy K-53 pomiędzy miejscowościami Szwendrowy Most i Łodziska jest dość dobrze znany mieszkańcom powiatu ostrołęckiego. Co jakiś czas dochodzi na tym odcinku do zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej.

- Tym razem podróżujący osobowym seatem mogą mówić o bardzo dużym szczęściu. Kierujący tym pojazdem, 30-letni mieszkaniec Ostrołęki, podróżował od strony miejscowości Dylewo w kierunku Ostrołęki wraz z czwórką pasażerów, wśród których znajdowała się kobieta w ósmym miesiącu ciąży. Na jezdnię, tuż przed jadący pojazd, wyszedł okazały łoś. Kierujący nie miał żadnych szans na uniknięcie zderzenia ze zwierzęciem, które wpadło na szybę czołową pojazdu i dalej na jego dach, po czym spadło na jezdnię. Łoś w wyniku zdarzenia padł na miejscu. Podróżujący pojazdem nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Pani będąca w ciąży została jednak profilaktycznie zabrana do szpitala przez załogę Pogotowia Ratunkowego celem wykonania badań - poinformował mł. asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Ruch pojazdów na opisywanym odcinku trasy K-53 został wstrzymany na czas wykonania niezbędnych czynności przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ostrołęckiej Komendy. Strażacy zorganizowali objazdy.

Fot. KMP w Ostrołęce- Apelujemy do użytkowników dróg o to, by nie lekceważyć znaku ostrzegawczego "Uwaga! Zwierzyna leśna", a dodatkowo przestrzegać obowiązujących ograniczeń prędkości i dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że utarte szlaki dzikich zwierząt często przecinają się z trasami komunikacyjnymi - dodał policjant.

Więcej na ten temat w artykule:
Zderzenie z łosiem i duże utrudnienia

Wyświetleń: 4366
 
10:00, 21.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne