« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

RIO unieważniła zarządzenie wójta gminy Rzekuń

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie unieważniło 18 lipca br. zarządzenie wójta Stanisława Godziny, dotyczące zmian w budżecie gminy na 2017 r., argumentując podejmowane działanie włodarza jako niezgodne z prawem.

Wójt, jako organ wykonawczy gminy, ma ściśle określone prawem zadania, w tym m.in. zakres zmian jakich może dokonywać w budżecie gminy. Nie może on m.in. dokonywać przesunięć kwot, które rada gminy przeznaczyła na konkretne inwestycje.

- Wójt wykonuje to, co uchwali rada gminy, na żadną samowolę nie ma tu miejsca. Zmiany, których może wójt dokonać są ściśle określone w stosownych ustawach, a lekceważenie zapisów prawa jest równoznaczne z łamaniem prawa - na co zważyła Regionalna Izba Obrachunkowa. Wójt, mając do dyspozycji radcę prawnego, sekretarza, skarbnika i sztab zatrudnionych przez siebie fachowców, nie powinien dopuszczać się nadużyć. Nie może też bazować na niedopatrzeniu RIO, bo to przynosi ujmę stanowisku, jakie piastuje - czytamy na stronie FB "Mieszkańcy Gminy Rzekuń".

Facebookowy profil powstał z myślą o tym, aby przekazywać mieszkańcom gminy Rzekuń informacje na temat funkcjonowania gminnego samorządu oraz realizowanych zadań, gdyż, jak wynika z zamieszczonego wpisu, informacje przekazywane przez wójta na urzędowej stronie są zbyt stronnicze, wybiórcze i subiektywne.

Więcej na ten temat na stronie FB "Mieszkańcy Gminy Rzekuń".

Wyświetleń: 7107
 
15:45, 22.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne