« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Grupa arbuzowa wędruje już ósmy dzień (zdjęcia, wideo)

Fot. PPŁ na Jasną Górę/FacebookTo już ósmy dzień pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Siódmego dnia pątnicy pokonali ponad 29 kilometrów. Po noclegu w Wyśmierzycach, ruszyli na trasę. Kamera relacjonująca wędrówkę odwiedziła też grupę czerwono-zieloną, zwaną humorystycznie arbuzową.

W poniedziałek pielgrzymi pokonali 29,2 km. Zatrzymali się na nocleg w miejscowości Wyśmierzyce - najmniejszym mieście w Polsce.

- Trasa minęła bardzo szybko, bo Pan Bóg zesłał nam idealną pogodę do pielgrzymowania. Było ciepło, lecz nie upalnie, wiał chłodny wiatr, który bardzo pomagał nam maszerować. Dzisiejszego dnia mieliśmy cztery odpoczynki - w Michałowie, Promnej, Białobrzegach oraz w lesie za Osuchowem. Jednak mimo tego, że zeszliśmy już z trasy, to najważniejszy punkt programu ciągle przed nami. Kulminacją dzisiejszego pielgrzymowania będzie Eucharystia, która odbędzie się o 19.00 w pobliskim kościele, po której odśpiewamy apel i zakończymy dzień wspólną modlitwą - czytamy w relacji pątników.

Po zakończeniu siódmego dnia pielgrzymki i noclegu w Wyśmierzycach, grupa ruszyła dalej. To już półmetek wędrówki. We wtorek rozpoczął się ósmy dzień pielgrzymowania do stóp Matki Bożej Jasnogórskiej. Pątnicy zmierzają do Klwowa, gdzie obędzie się msza święta. Później, po mniejszych postojach, dotrą na nocleg do miejscowości Jastrząb.

Zapał i entuzjazm nie opuszcza pątników. Kamera zarejestrowała także naszych pielgrzymów z grupy czerwono-zielonej. Do końca wędrówki pozostało im siedem dni i ponad 241 kilometrów do przejścia.

Zobacz zdjęcia:
Siódmy dzień pielgrzymki na Jasną Górę

Wyświetleń: 5179
 
13:33, 08.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

katarzyna
14:51, 08.08.2017 r.
Niech Wam Bog blogoslawi. Pomodlcie sie prosze i za mnie.💮
atv
17:19, 08.08.2017 r.
ciekaw jestem ile dziewczynek wróci do domu z brzuszkiem
tępiciel lemingów
19:29, 08.08.2017 r.
atv i WO, pomyliliście imprezy, towarzysze.
nuncjusz
21:49, 08.08.2017 r.
atv WO,w d.wam się poprzewracało od Woodstockowej''moralności'',którą mocno już krytykują nawet liberalne środowiska zachodnie.
Nie dziwię się,że na temat tej zdziczałej 3-dniowej imprezy i o tym co się tam działo, naturalnie pozapadały się wam mor.dy w kubeł,stąd ta wasza cisza,ale warto zauważyć,iż były tam na przeszkoleniu też i wasze''moralne autorytety''ze zdegenerowanej Partii Obciachu.
Pederastów i innych wynaturzeńców tam nie brakowało,toteż wielu z nich pewnikiem wróciło z pękniętymi zadkami.
m
14:11, 09.08.2017 r.
a śpiewają Despacito
Katolik
11:16, 19.08.2017 r.
Ale mega sympatyczna ta dziewczyna co pozdrawia Polaków . Bije od niej taka fajna radość . Powodzenia pielgrzymi :-)
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne