« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pielgrzymi zakończyli trzeci dzień wędrówki (zdjęcia, wideo)

Fot. PPŁ na Jasną Górę/FacebookZakończył się trzeci dzień podróży pątników, którzy wędrują do Częstochowy w ramach 33 pieszej pielgrzymki łomżyńskiej. Są wśród nich także pątnicy z Ostrołęki i okolic, podążając do stóp Matki Bożej w grupie czerwono-zielonej. W czwartek 3 sierpnia pokonali ok. 40 km trasy.

Pierwsze dni pielgrzymowania upłynęły w radosnej atmosferze, pogoda dopisywała i wędrujący zachowali wiele sił na przemierzenie dalszych kilometrów. Jeden z odpoczynków mieli w miejscowości Stoczek w powiecie węgrowskim.

- Pielgrzymi odpoczywają w Stoczku po pysznym poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy. Pogoda nam dopisuje. Chłodny wiatr i słońce za chmurami dają wytchnienie po wczorajszym, słonecznym dniu - czytamy w relacji z pielgrzymki.

Po wielokilometrowej wędrówce, wypełnionej pieśniami, modlitwą i rozważaniami, pielgrzymi zatrzymali się w Hucie Gruszczyno, gdzie śmiałkowie zatańczyli nawet belgijkę. Po przejściu ok. 20 kilometrów, zatrzymali się na nocleg w dwóch miejscowościach. Część pielgrzymów spała w Leśnikach, a część w miejscowości Pniewnik. Wieczorem wzięli udział w apelu jasnogórskim. Trzeci dzień wędrowania mogą uznać za udany.

- Dziś pogoda dopisała, nie było za ciepło, słońce nas trochę oszczędziło, a chłodny wiatr owiewał nasze twarze. Na pewno dodało nam to wiele sił na jutrzejszą wędrówkę. Tego wieczoru spotkamy się, jak co dzień, na wspólnym apelu jasnogórskim, by podziękować Panu Bogu za dotychczasową wędrówkę i prosić o siłę oraz łaskę na kolejne dni pielgrzymki - czytamy na stronie PPŁ.

W piątek 4 sierpnia rozpoczęli kolejny dzień. Na trasę wyruszyli ok. 6.00 rano. Przed pielgrzymami jeszcze niemal dziesięć dni wędrówki. Do Częstochowy dotrą w niedzielę 13 sierpnia.

Relacja z drugiego dnia PPŁ: Pątnicy drugi dzień na szlaku do Częstochowy (zdjęcia, wideo)

Zobacz zdjęcia:
Trzeci dzień pątników w drodze na Jasną Górę

Wyświetleń: 4321
 
09:04, 04.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne