« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Koncerty w ramach Festiwalu Muzycznego Ostrołęckie Operalia (terminarz)

Koncert galowy inaugurujący II Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia zgromadził blisko tysiąc widzów. Tak duża frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. A przecież to dopiero początek tego muzycznego wydarzenia, które jest nie lada gratką dla wielbicieli muzyki operowej i musicalowej.

Już w nadchodzący weekend kolejna porcja dobrej muzyki w wykonaniu najlepszych śpiewaków, a także z udziałem znanych aktorów i prezenterów. Gośćmi specjalnymi najbliższych spotkań będą Małgorzata Rożniatowska i Ryszard Rembiszewski.

Terminy koncertów:
1 września (piątek), godz. 18.00 - Różan, Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury
Drugi weekend Festiwalowy rozpoczniemy koncertem pt. "Brunetki, Blondynki…" w wykonaniu tenora Emila Ławeckiego, barytona Jakuba Milewskiego i basa Michała Dembińskigo z towarzyszeniem fortepianu przy którym zasiądzie Krzysztof Trzaskowski. Podczas spotkania zabrzmią najpiękniejsze utwory męskiej literatury wokalnej. Koncert poprowadzi Ryszard Rembiszewski.

2 września (sobota), godz. 17.15 - Ostrołęka, park miejski w ramach pikniku "Spotkajmy się w Parku"
W parku miejskim w Ostrołęce w ramach pikniku z okazji Narodowego Czytania "Spotkajmy się w Parku" wystąpią znakomici wokaliści polskich scen musicalowych - Agnieszka Przekupień i Jakub Wocial w koncercie pt. "Musicalowy zawrót głowy".

3 września (niedziela), godz. 11.00 - Łyse, kościół pw. Chrystusa Króla Wszechświata
W Łysych zaprezentowany zostanie wyjątkowy program pt. "Polscy kompozytorzy o miłości". Te znane i mniej znane utwory polskich kompozytorów wykonają soliści polskich scen operowych Justyna Sławiec-Korzeń i Jakub Milewski. Koncert poprowadzi aktorka Małgorzata Rożniatowska.

Najbliższy koncert w ramach ostrołęckich Operaliów już w piątek 1 września br. w Różanie, kolejny 2 września w Ostrołęce.

Wyświetleń: 2545
 
07:56, 30.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne