« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 lutego 2024 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nietypowe potrącenie rowerzysty (zdjęcia)

Do nietypowego potrącenia rowerzysty doszło w poniedziałkowe popołudnie w centrum Ostrołęki. Około 18-letni rowerzysta z gminy Kadzidło, przejeżdżając obok samochodu przepuszczającego skręcającą w lewo skodę, zderzył się z nią. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godz. 18.00 w obrębie skrzyżowania ulic Goworowskiej i Powstańców. O szczegóły zapytaliśmy rzecznika ostrołęckich policjantów, asp. Tomasza Żerańskiego.

- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, auto jadące ulicą Goworowską w kierunku Goworowa przepuszczało skręcającą w lewo kobietę. 64-letnia ostrołęczanka, kierująca skodą, skręcała w lewo z ul. Goworowskiej w ul. Powstańców. W tym czasie jadący od strony ul. Kilińskiego rowerzysta ominął przepuszczający skodę pojazd. Doszło do zderzenia jednośladu ze skodą. W pojeździe oberwane zostało lusterko, a rowerzysta trafił do szpitala - mówi asp. Żerański.

Policjanci ustalają czy rowerzysta wyprzedzał czy omijał auto w obrębie skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Od dokładnego ustalenia przebiegu zdarzeń zależeć będzie ustalenie winnego kolizji.

- Apelujemy do kierowców i rowerzystów o szczególną uwagę i dostosowanie prędkości w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Chwila nieuwagi i pozornie niewielka prędkość, mogą mieć fatalne skutki dla nas lub innych uczestników ruchu - przypomina rzecznik Żerański.

Wyświetleń: 10355
 
20:26, 28.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne