« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 14 lipca 2020 r., imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Nietypowe potrącenie rowerzysty (zdjęcia)

Do nietypowego potrącenia rowerzysty doszło w poniedziałkowe popołudnie w centrum Ostrołęki. Około 18-letni rowerzysta z gminy Kadzidło, przejeżdżając obok samochodu przepuszczającego skręcającą w lewo skodę, zderzył się z nią. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godz. 18.00 w obrębie skrzyżowania ulic Goworowskiej i Powstańców. O szczegóły zapytaliśmy rzecznika ostrołęckich policjantów, asp. Tomasza Żerańskiego.

- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, auto jadące ulicą Goworowską w kierunku Goworowa przepuszczało skręcającą w lewo kobietę. 64-letnia ostrołęczanka, kierująca skodą, skręcała w lewo z ul. Goworowskiej w ul. Powstańców. W tym czasie jadący od strony ul. Kilińskiego rowerzysta ominął przepuszczający skodę pojazd. Doszło do zderzenia jednośladu ze skodą. W pojeździe oberwane zostało lusterko, a rowerzysta trafił do szpitala - mówi asp. Żerański.

Policjanci ustalają czy rowerzysta wyprzedzał czy omijał auto w obrębie skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Od dokładnego ustalenia przebiegu zdarzeń zależeć będzie ustalenie winnego kolizji.

- Apelujemy do kierowców i rowerzystów o szczególną uwagę i dostosowanie prędkości w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Chwila nieuwagi i pozornie niewielka prędkość, mogą mieć fatalne skutki dla nas lub innych uczestników ruchu - przypomina rzecznik Żerański.

Wyświetleń: 10355
 
20:26, 28.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Komentarze

WO
20:49, 28.08.2017 r.
Rower pewnie na WOSie 😂
WO
21:35, 28.08.2017 r.
na WO ten rower
googoo
21:41, 28.08.2017 r.
jeśli rowerzysta mijał stojący (przepuszczający) samochód z jego prawej strony tzn od strony kawęznika - bo takie prawo rowerzysta ma - to winna jest skoda ponieważ zgodnie z przepisami powinna ustąpić pierszeństwa jak sręca w lewo. Natomiast jerzeli rowerzysta wyprzedzał stojący pojazd z jego prawej strony to złamal również przepisy bo nie wolno mu wyprzedzać na skrzyżowaniu ale tak czy siak kobieta skręcająca w lewo jest tutaj winna bo nie ustąpiła pierszeństwa
tak to się kończy jak jakiś młotek na siłę ustępuje chociaż ma pierszeństwo...
Skrzyżowanie do googoo
22:22, 28.08.2017 r.
Rozumiem, że jesteś specjalistą! Ja mam inne zdanie niż Twoje ale poczekam na oficjalną informację od policji kto jest tutaj winien. Powiem tylko krótko że jeżeli rowerzysta omija stojący pojazd z jego prawej strony musi zachować szczególną ostrożność, bo np. zawsze z tego pojazdu może wysiadać jakaś osoba i efekt wypadku murowany. Co do oceny istniejącej sytuacji nie jestem pewien, ale myślę że nie masz po prostu racji.
Do googoo
22:31, 28.08.2017 r.
jeśli rowerzysta mijał stojący (przepuszczający) samochód z jego PRAWEJ strony tzn od strony kawęznika - bo takie prawo rowerzysta ma - to winna jest skoda ponieważ zgodnie z przepisami powinna ustąpić pierszeństwa jak sręca w lewo. Natomiast jerzeli rowerzysta wyprzedzał stojący pojazd z jego PRAWEJ strony to złamal również przepisy bo nie wolno mu wyprzedzać na skrzyżowaniu ---NIE OGARNIAM CO PRZEZ TO ROZUMIESZ BO JA NIE KUMAM :/
Janusz
22:32, 28.08.2017 r.
...jakieś auto jechało w kierunku Goworowa... i Skoda też ...i rowerzysta jechał od strony Kilińskiego...czyli wszyscy jechali z jednego kierunku... Pogubiłem się :crying:
Janusz do Janusz ;)
22:36, 28.08.2017 r.
...a już wiem :angry: pomyliłem Powstańców z Konopnickiej :crying:
Wop
08:50, 29.08.2017 r.
Jesli rowerzysta jechal prosto a auto z prawej skrecalo w lewo to rowerzysta mial pierwszenstwo.

Glaby kto wam wogole prawo jazdy dal jak takich podstaw nie znacie?

Ale w sumie na dzbeninie jest to samo, idioci na znakach sie nie znaja , ogoonie to chyba mysla ze w sytuacji auto rower to auto ma pierwssenstwo bo jest wieksze , jakas piz.da to jeszcze z morda do mnie wyskoczyla xd
Mieszkaniec osiedla
12:56, 29.08.2017 r.
Taka sytuacja jak ta powtarza się codziennie. Samochody jadące od strony Kilońskiego w storne Goworowa przepuszczaja jadących z naprzeciwka skręcających w lewo w ulice Powstańców, bo sami staja w korku gdyż ktoś przed nimi skręca w lewo w ulicę Konopnicką.
Brzydki_zły_i_szczery
14:58, 29.08.2017 r.
Od nowelizacji w roku 2015 rowerzysta może wyprzedzać auta na skrzyżowaniu z prawej ich strony, jednak musi zachować szczególną ostrożność.
Głupie prawo, ale jednak jest.
Od nowelizacji w roku 2011 rowerzysta może wyprzedzać wszystkie pojazdy z prawej strony, jak również ze strony lewej, ze szczególnym zachowaniem ostrożności w pobliżu skrzyżowań i pojazdów zatrzymujących się przed skrzyżowaniami bez zmiennego pierwszeństwa przejazdu ( czyli bez świateł, bo światła tak czy siak rowerzystę obowiązują).
ai
16:52, 29.08.2017 r.
Brzydki_zły_i_szczery @ 14:58, 29.08.2017

W sytuacji jak powyżej rowerzysta oczywiście NIE miał prawa wyprzedzać. Jeśli pojazd przed nim STAŁ to mógł go ominąć.

A tak przy okazji z godzinkę temu na skrzyżowaniu Joselewicza i Mazowieckiej dwóch rowerzystów wyprzedzało z lewej strony powoli jadące samochody.
Jak widać "rowerzystów przepisy nie obowiązują".

A jak już o tym skrzyżowaniu mowa to APEL: jadąc drogą z pierwszeństwem NIE WPUSZCZAMY CWANIAKÓW (tak cwaniaków, bo większość tam jedzie specjalnie licząc na wpuszczenie) z Mazowieckiej jeśli za nami jest korek sięgający kilkuset metrów. To nie zwężenie na ekspresówce żeby jechać "na suwak".
Efekt jest taki ,że na drodze z pierwszeństwem korek na 200 m, a na podporządkowanej na 10 m.
świadek
18:48, 29.08.2017 r.
Sprawa prosta jak drut. Winna kierująca skoda. Do tego zamiast natychmiast wezwać pomoc bardziej byla zainteresowana zeby ustalic wspolna wersje ze swoim mezem - radnym ostroleckim, ktorego wezwala jako pierwszego. Najpierw przyznala sie do winy, a po rozmowie z radnym szybko zmienila wersje. dopiero interwaniowali przechodnie by wzywac policje.
...
22:29, 29.08.2017 r.
Swiadek - szuka taniej sensacji. Policję wezwalo pogotowie, reszta tez klamstwo.
Brzydki_zły_i_szczery
17:55, 30.08.2017 r.
@ai Napisałem chyba bardzo wyraźnie. Wina jest IMHO rowerzysty ( mówię to jako rowerzysta ) bo miał obowiązek zachować szczególną ostrożność i w przypadku gdy skoda wykonywała już manewr to miał obowiązek ją przepuścić. Pewnie jechał jak ostatnia pipka patrząc się w asfalt.
Sprawa wiesz czemu tam jest kilkuset metrowy korek?
Bo nikt nikogo nie wpuszcza ani zjeżdżając z Obozowej na Kilińskiego ani z Joselewicza nie wpuszczając z Mazowieckiej. Wszyscy kierowcy wiedzą doskonale o zwielokrotnionym natężeniu ruchu w tym obszarze z powodu braku drugiego mostu ( większość ruchu przeniosła się zeń na "nowy most"). Jakby jazda na suwak była zachowana, plus przepuszczanie zablokowanych kierowców w punkcie Kilińskiego x Obozowa x Jana Kazimierza to ruch byłby dużo płynniejszy. Codziennie dojeżdżam tamtędy do pracy i widzę jak większość kierowców podchodzi do sprawy.
Dziwne
22:37, 30.08.2017 r.
To dziwne, bo skręcający w lewo też powinien zachować szczególną ostrożność.Czyż nie? To, że ktoś ją puścił (to miłe, choć nie jest żadna kodeksowa norma miganie światłami!) nie zwalnia jej od puszczenia jadących z naprzeciwka
Brzydki_zły_i_szczery
19:28, 31.08.2017 r.
@Dziwne jeśli samochód jest już w trakcie wykonywania manewru ( tj jest na środku skrzyżowania) to kogo ma przepuścić? :wassat: Jak baba wykonywała manewr to rowerzysty jeszcze tam nie było, a najbliższy pojazd ją wpuścił, czyli tak jakby nie było go na skrzyżowaniu ( oczywiście podkreślam "tak jakby", bo kierowca auta które ją wpuściło popisał się dobrymi manierami i rozsądkiem na drodze, bo w przepisach chyba nie ma czegoś takiego jak wpuszczanie).
« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne