« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 czerwca 2024 r., imieniny Elizy, Bazylego, Waleriana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ks. Gołaszewski: moja grupa jest arbuzowa, czerwono-zielona (zdjęcia, wideo)

Fot. PPŁ na Jasną Górę/FacebookTrwa siódmy dzień pielgrzymki pieszej na Jasną Górę. Pątnicy minęli już półmetek trasy, zmierzając do stóp Matki Bożej w cudownym obrazie. W trakcie odpoczynków był też czas na rozmowę z opiekunem ostrołęckiej grupy - księdzem Łukaszem Gołaszewskim.

W niedzielę, podczas postoju w Grzegorzewicach pielgrzymi uczestniczyli w polowej mszy świętej. Kazanie podczas nabożeństwa wygłosił ks. Andrzej Waszczeniuk.

Po noclegu pątnicy wyruszyli w poniedziałek rano na trasę. Pierwszy odpoczynek mieli w Michałowie, kolejny w Promnej.

- Zaczęliśmy już siódmy dzień 33 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasna Górę. Dziś mamy mniej słońca, jednak jest nadal ciepło. Wiejący wiatr działa dodaje nam skrzydeł. Jesteśmy teraz na drugim etapie tego dnia. Pierwszy odpoczynek mieliśmy w Michałowie od godziny 8.00 do 8.45, teraz kolejny postój jest o godzinie 10.15 w Promnej, gdzie wypoczniemy pod miejscowym kościołem aż 60 minut - czytamy w relacji z pielgrzymki.

Podczas wędrówki był także czas na przybliżenie grupy czerwono-zielonej oraz jej przewodnika - ks. Łukasza Gołaszewskiego, który na co dzień pełni posługę w kościele pw. św. Antoniego w Ostrołęce. Opowiedział on krótko o celu swojego pielgrzymowania, a także o swojej grupie czerwono-zielonej, która nawal arbuzową.

- To grupa rozśpiewana, tworząca wyjątkową atmosferę do modlitwy. Idą młodsi i starsi, ale nikogo nie trzeba uciszać, wszyscy jednoczą się w modlitwie - mówił ks. Łukasz.

Dziś pielgrzymi mają do pokonania blisko 30 kilometrów.

Zobacz zdjęcia:
Szósty dzień pielgrzymki na Jasną Górę

Wyświetleń: 5325
 
14:13, 07.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne