« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Wiele atrakcyjnych zawodów do zdobycia w krótkim czasie

Do 25 sierpnia br. można zapisywać się do Medyczno-Społecznej Szkoły Policealnej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce, mieszczącego się przy ul. Parkowej 6. Szkoła oferuje naukę w jednym z 11 atrakcyjnych zawodów.

W ofercie placówki m.in. technik masażysta, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny czy technik sterylizacji medycznej. CKZiU swoim uczniom i słuchaczom oferuje także dodatkowe kursy i płatne staże.

Dlaczego warto skorzystać z oferty CKZiU?
Branża medyczna przeżywa obecnie swój rozkwit. Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo na ich usługi jest duże zapotrzebowanie. Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą? Przede wszystkim wspomniane: opiekun medyczny, technik masażysta, kosmetyczka, opiekun osoby starszej lub opiekun w domu pomocy społecznej. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że w Polsce w najbliższym czasie wyraźnie wzrośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowany średni personel medyczny.

W szkołach policealnych już w ciągu roku lub dwóch lat (w zależności od wybranego kierunku) można zdobyć wiedzę, umiejętności i oficjalne uprawnienia do podjęcia pracy w niektórych zawodach. Dzięki temu nie tylko szybko można wejść na rynek pracy, ale też uzyskuje się gwarancje, że po zakończeniu edukacji zdobyty zawód wciąż będzie poszukiwany.

Uczniem Medyczno-Społecznej Szkoły Policealnej może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, matura nie jest wymagana. Należy podkreślić, że osoby 50+ mają równe szanse w zdobyciu zawodu. Kończąc szkołę absolwenci otrzymują nie tylko świadectwo, ale także dyplom nadający kwalifikacje (po wcześniejszym zdaniu egzaminu) oraz suplement w języku polskim i angielskim.

Naukę można podjąć, a tym samym zdobyć nowy, atrakcyjny zawód również w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych, które przeznaczone są dla osób z wykształceniem co najmniej podstawowym.

Warto wyraźnie podkreślić, że nauka jest całkowicie bezpłatna - Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego jest szkołą publiczną, prowadzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie zajęcia prowadzą profesjonaliści i praktycy w zawodzie o wysokich kwalifikacjach. Doskonale i nowocześnie wyposażone pracownie umożliwiają praktyczną naukę zawodu w rzeczywistych warunkach pracy. Szkoła udostępnia uczniom bogate zbiory literatury fachowej i materiałów audiowizualnych, bezpłatny dostęp do Internetu. CKZiU zapewnia uczniom również praktykę zawodową oraz prowadzi również szereg kursów, w tym maturalne.

Zapraszamy,

Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego
Ostrołęka, ul. Parkowa 6
Tel. (29) 764-66-37
www.ckziu.ostroleka.pl

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 4130
 
10:58, 16.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne