« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Podejrzany o rozbój odpowie przed sądem

Fot. KMP w Ostrołęce22-letni mężczyzna podejrzany o dokonanie rozboju, w wyniku którego pokrzywdzony stracił telefon o wartości około 1000 złotych został zatrzymany przez ostrołęcką policję. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około godziny 1.00 w nocy z 18 na 19 sierpnia bieżącego roku w rejonie plaży miejskiej. Pokrzywdzony został uderzony, po czym zabrano mu telefon komórkowy.

- Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tego zdarzenia. Ich sprawne działania doprowadziły do zatrzymania przez funkcjonariuszy z wydziału patrolowego na ul. Starosty Kosa 22-letniego mieszkańca Ostrołęki podejrzanego o dokonanie tego rozboju. W należącym do zatrzymanego pojeździe mundurowi znaleźli i zabezpieczyli skradziony telefon. 22-latek został osadzony w policyjnym areszcie - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego rozboju.

Mężczyzna przyznał się do jego popełnienia. Przestępstwo jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Dalsze postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Wyświetleń: 4113
 
15:36, 25.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne