« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 22 lipca 2024 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Afrykański upał i losowanie (zdjęcia, wideo)

Z afrykańskimi upałami zmagają się pielgrzymi z naszej diecezji. W piątek temperatura na trasie sięgała nawet 39 stopni. Pomimo trudnej pogody wszyscy dotarli do miejsca noclegu w trzech sąsiadujących ze sobą miejscowościach: Rudnikach, Zarogu i Dąbrowie.

- Dzisiejszy dzień jest szczególnie trudnym doświadczeniem dla pielgrzymów. Temperatura, która dochodziła do 39 stopni, noclegi, których pod Częstochową jak na lekarstwo (dzisiaj trzeba będzie "uruchomić" wszystkie namioty z bagaży) i brak wody. Mamy nadzieję, i jak dotąd nigdy się nie zawiedliśmy, na życzliwość gospodarzy. W piątek na trasie mięliśmy także wyjątkowego gościa, a był nim ojciec Cezary Wieczorek SMA, misjonarz z Republiki Środkowej Afryki. Wygłosił on dla nas homilię podczas mszy świętej - piszą pielgrzymi na Facebooku.

W piątek odbyło się także losowanie kolejności w jakiej poszczególne grupy pielgrzymki wejdą na Jasną Górę. W tym roku jako pierwsza z naszej diecezji zaprezentowana zostanie grupa Srebrna (z Ostrowi Mazowieckiej). Ostrołęczanie wędrujący w grupie czerwono-zielonej na Jasną Górę wejdą jako czwarta w kolejności.

Zobacz zdjęcia:
Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę (dzień 11)Wyświetleń: 4379
 
10:24, 12.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne