« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ale upał! Ostrołęczanie chłodzą się pod wodnymi kurtynami (zdjęcia)

Upał dokucza mieszkańcom. Temperatura powietrza przekroczyła 30 stopni Celsjusza i miasto zdecydowało się ustawić w okolicach sceny przy "Kupcu", kurtynę wodną. Z bezpłatnego natrysku korzystają chętnie nie tylko najmłodsi, ale też i starsi mieszkańcy.

Kurtyny wodne funkcjonują w naszym mieście od 2015 roku. To bardzo dobre i niedrogie rozwiązanie na upalne dni.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, mieszkańcy mogą się schłodzić, a dzieci skorzystać ze wspaniałej zabawy w strumieniach chłodnej wody. Okazuje się, że nie tylko najmłodsi mają frajdę, ale też dorośli podchodzą i biorą mały prysznic.

Rozstawienie kurtyn pomaga w zniesieniu długo utrzymujących się upałów. Chociaż do tej pory lato nas nie rozpieszczało, to dziś termometry wskazują powyżej 30 stopni Celsjusza. Jak zapowiadają synoptycy, w kolejnych dniach wysoka temperatura będzie się utrzymywać. W środę będzie najwyższa temperatura, bo może wskazać nawet 36 stopni. W czwartek również będzie ponad stopni.

W samochodach temperatura jest jeszcze wyższa. Pamiętajmy zatem o zachowaniu elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pod żadnym pozorem nie wolno pozostawiać w autach dzieci ani zwierząt. Osoby starsze i chore powinny unikać wychodzenia w tych dniach z domów, a wszyscy powinni zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i unikanie opalania się w pełnym słońcu, gdyż grozi to udarem.

Centrum Ostrołęki, wtorek godzina 14.30 (fot. Czytelnik Mateusz)Zasady bezpieczeństwa w trakcie upałów opisaliśmy w artykule "Ostrzeżenie: upały powyżej 30 stopni Celsjusza".

W latach ubiegłych miasto rozstawiło kurtyny także w innych punktach miasta. Jutro kurtyna ma się pojawić na placu przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II (os. Centrum).

Zobacz zdjęcia:
Kurtyny wodne przy "Kupcu" (01.08.2017)

Fot. Czytelniczka Magdalena

Wyświetleń: 8147
 
13:50, 01.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne