« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 7 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, Wiesława, Ariadny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ale upał! Ostrołęczanie chłodzą się pod wodnymi kurtynami (zdjęcia)

Upał dokucza mieszkańcom. Temperatura powietrza przekroczyła 30 stopni Celsjusza i miasto zdecydowało się ustawić w okolicach sceny przy "Kupcu", kurtynę wodną. Z bezpłatnego natrysku korzystają chętnie nie tylko najmłodsi, ale też i starsi mieszkańcy.

Kurtyny wodne funkcjonują w naszym mieście od 2015 roku. To bardzo dobre i niedrogie rozwiązanie na upalne dni.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, mieszkańcy mogą się schłodzić, a dzieci skorzystać ze wspaniałej zabawy w strumieniach chłodnej wody. Okazuje się, że nie tylko najmłodsi mają frajdę, ale też dorośli podchodzą i biorą mały prysznic.

Rozstawienie kurtyn pomaga w zniesieniu długo utrzymujących się upałów. Chociaż do tej pory lato nas nie rozpieszczało, to dziś termometry wskazują powyżej 30 stopni Celsjusza. Jak zapowiadają synoptycy, w kolejnych dniach wysoka temperatura będzie się utrzymywać. W środę będzie najwyższa temperatura, bo może wskazać nawet 36 stopni. W czwartek również będzie ponad stopni.

W samochodach temperatura jest jeszcze wyższa. Pamiętajmy zatem o zachowaniu elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pod żadnym pozorem nie wolno pozostawiać w autach dzieci ani zwierząt. Osoby starsze i chore powinny unikać wychodzenia w tych dniach z domów, a wszyscy powinni zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i unikanie opalania się w pełnym słońcu, gdyż grozi to udarem.

Centrum Ostrołęki, wtorek godzina 14.30 (fot. Czytelnik Mateusz)Zasady bezpieczeństwa w trakcie upałów opisaliśmy w artykule "Ostrzeżenie: upały powyżej 30 stopni Celsjusza".

W latach ubiegłych miasto rozstawiło kurtyny także w innych punktach miasta. Jutro kurtyna ma się pojawić na placu przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II (os. Centrum).

Zobacz zdjęcia:
Kurtyny wodne przy "Kupcu" (01.08.2017)

Fot. Czytelniczka Magdalena

Wyświetleń: 8147
 
13:50, 01.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne