« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 24 maja 2024 r., imieniny Joanny, Marii, Zuzanny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Kurier Mazowiecki" kolejny raz o zmianie granic Ostrołęki (wideo)

Fot. kadr "Kurier Mazowiecki"Batalia o tereny pod budowę nowej elektrowni chyba dobiega końca. Na poszerzeniu granic Ostrołęki straci gmina Rzekuń, a miasto zyska tereny pod inwestycje i duże pieniądze z podatków. Do sprawy kolejny raz nawiązał "Kurier Mazowiecki".

Chociaż gmina walczyła do końca, aby nie utracić obszaru trzech swoich sołectw, to już od nowego roku Ostrołęka powiększy się ich kosztem o niemal 500 hektarów.

Spór między samorządami rozstrzygnęło rozporządzenie wydane przez Radę Ministrów, które zakłada włączenie do Ostrołęki części trzech sołectw gminy Rzekuń.

- Dla Ostrołęki ma to znaczenie inwestycyjne, bo już takich terenów nie mieliśmy. Specjalna podstrefa warmińsko-mazurska była już w pełni wykorzystana, a teraz będziemy dysponowali powierzchnią 500 hektarów - mówił dla "Kuriera Mazowieckiego" Wojciech Dorobiński, rzecznik miejskiego ratusza.

W sprawie poszerzenia granic miasta wypowiedzieli się również mieszkańcy. Ostrołęczanie posunięcie samorządu chwalą, mieszkańcy gminy Rzekuń wręcz przeciwnie.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Wyświetleń: 3807
 
15:47, 07.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne