« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę (zdjęcia, wideo z drona)

Kilkusetosobowa grupa pątników z grupy czerwono-zielonej wyruszyła dziś rano z Ostrołęki na szlak pieszej pielgrzymki wiodącej do stóp Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasną Górę. Do pokonania mają około 430 km. Przed oblicze Maryi dotrą 13 sierpnia.

W grupie czerwono-zielonej, która wyruszyła z Ostrołęki pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrołęka św. Antoniego, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Idźcie i głoście". Pielgrzymi z pieśnią i modlitwą na ustach wędrują zatem przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej, aby zanieść swoje podziękowania, prośby, błagania i intencje. Pątnicy wędrują, aby prosić o pomyślne zakończenie nauki, o dobrego współmałżonka, o zdrowie, o nawrócenie bliskich, o trzeźwość, dziękują też za otrzymane łaski.

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę (PPŁ) wyrusza z pięciu miejscowości: 1 sierpnia z Łomży, Zambrowa i z Ostrołęki, 2 sierpnia z Ostrowi Mazowieckiej i 3 sierpnia z Wyszkowa. Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę 13 sierpnia. Prezentacja grup pielgrzymujących odbywa się przed wałami Jasnej Góry o godz. 18.30, o godz. 19.00 odprawiana jest msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Zakończenie pielgrzymki nastąpi 14 sierpnia po nabożeństwie z godz. 9.00.

Różna jest długość trasy dla poszczególnych grup. Pielgrzymi grup łomżyńskich przemierzą 435 km w ciągu 13 dni, zaś pielgrzymi grup ostrołęckich i zambrowskiej pokonają 430 km, grupa z Ostrowi Mazowieckiej będzie wędrowała 12 dni trasą liczącą 386 km, zaś grupa z Wyszkowa w ciągu 11 dni pokona 364 km.

33 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyruszyła z Ostrołęki ok. godz. 7.15.

Zobacz zdjęcia:
XXXIII Piesza Pielgrzymka Łomżyńska (01.08.2017)Wyświetleń: 17127
 
10:04, 01.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne