« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 lutego 2024 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Krzysztof Żebrowski dyrektorem "Domu dla dzieci" w Czarnowcu

Krzysztof ŻebrowskiZarząd powiatu ostrołęckiego powołał na stanowisko dyrektora Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Dom dla dzieci" w Czarnowcu Krzysztofa Żebrowskiego, który dotychczas pracował jako inspektor w Wydziale Oświaty i Pomocy Społecznej. Funkcję obejmie 1 września br.

Prace przy placówce opiekuńczej są już na finiszu. Niebawem odbiór techniczny i oczekiwanie na nowych lokatorów.

- Przed nowo powołanym dyrektorem wiele pracy i obowiązków związanych m.in. z przygotowaniem odbioru technicznego, załatwieniem wszelkich formalności i dokumentacji, dopełnienie spraw z zakresu BHP, spraw administracyjnych itp. a przede wszystkich stworzenie kadry i przyjęcie wychowanków.

O funkcjonowaniu oraz przeznaczeniu placówki mówił Krzysztof Żebrowski:

- Dom dla dzieci to placówka dla maksymalnie 14 dzieci, który będzie pełnił funkcję socjalizacyjną oraz interwencyjną. Jest przeznaczony dla dzieci starszych, ale w przypadku rodzeństw na ogół nie rozdziela się ich, chyba, że są do tego istotne wskazania. Dom będzie starał się zaspokoić potrzeby związane ze wspieraniem rodzin i systemem pieczy zastępczej przede wszystkim dla dzieci z terenu powiatu ziemskiego, ale w miarę wolnych miejsc także z terenu innych powiatów. Istotnymi elementami pracy placówki będzie m.in.: włączanie dzieci do codziennych czynności związanych z funkcjonowaniem "Domu dla dzieci", przygotowanie do życia po okresie usamodzielniania, tworzenie warunków zapewniających poczucie bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego, zapewnienie kontaktów z rodziną będzie jednym z najważniejszych praw dzieci w naszej placówce. Chcę by dzieci, miały możliwość podtrzymywania i rozwijania więzi rodzinnych oraz byśmy działali na rzecz ich powrotu do rodziców, jeśli tylko ustaną ku temu przeszkody. Jednocześnie chciałbym, aby dzieci wzrastały w naszej placówce w warunkach jak najbliższych do prawidłowo funkcjonujących rodzin - czytamy na stronie starostwa powiatowego.

Jak informuje powiat, powierzchnia placówki to ok. 280 m kw. Na górze znajduje się siedem pokoi dwuosobowych i dwie łazienki, na parterze - salon z kuchnią z wyjściem na taras, duża łazienka, pokój indywidualnych spotkań, pokój wychowawców, hol, kotłownia z oddzielnym wejściem. Powierzchnia działki to ok. 15 arów. Podwórko jest ogrodzone, oświetlone. Znajduje się na nim budynek gospodarczy z dwoma pomieszczeniami. Jedno na kosze na śmieci/odpady), drugie będzie służyło do przechowywania sprzętu, rowerów itp. Jest też miejsce na ognisko, betonowy grill, ławki, stoliki. Część działki została wyłożona kostką, są też miejsca parkingowe.

Więcej na ten temat:
"Dom dla dzieci" w Czarnowcu na finiszu (zdjęcia)

Wyświetleń: 5831
 
14:46, 09.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne