« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Ponad 200 osób straciło już prawo jazdy

Fot. KMP w OstrołęceOd początku bieżącego roku policjanci z ostrołęckiej drogówki za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali na okres trzech miesięcy 203 prawa jazdy. Kierowcy zostali też ukarani mandatami i punktami karnymi.

Jeden blankiet prawa jazdy został zatrzymany za przewożenie w pojeździe większej liczby pasażerów niż pozwalały na to przepisy.

Przypominamy, że w sytuacji, gdy kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym traci uprawnienia na trzy miesiące.

- Niestety pomimo upływu ponad dwóch lat od wprowadzenia nowych przepisów w dalszym ciągu zatrzymywane są osoby, które w terenie zabudowanym znacznie przekraczają dozwoloną prędkość nie bacząc na bezpieczeństwo swoje oraz innych niewinnych użytkowników dróg. W obszarze zabudowanym, na terenie gdzie w każdym momencie na jezdni może pojawić się człowiek lub zwierzę, gdzie poruszają się rowerzyści, gdzie z posesji usytuowanych wzdłuż drogi może wyjechać samochód lub maszyna rolnicza, prędkość dwukrotnie, a nawet trzykrotnie większa od tej dozwolonej jest wyrazem zupełnego braku wyobraźni oraz stanowi ogromne zagrożenie - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Kierujący pojazdem w takiej sytuacji ma bardzo mało czasu na reakcję. Czasem nie zdoła uniknąć zderzenia lub potrącenia.

- Żaden pojazd, mimo najnowocześniejszych systemów wspomagających hamowanie nie zatrzyma się w miejscu. Im większa prędkość, tym więcej czasu potrzeba na zatrzymanie, a efekty uderzenia są bardziej tragiczne. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a pośpiech jest zawsze złym doradcą. Szanujmy życie i zdrowie swoje, naszych bliskich oraz niewinnych osób, którzy mają prawo na drodze czuć się bezpiecznie - apeluje rzecznik.

Wyświetleń: 2338
 
13:28, 24.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne