« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2023 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

"Spotkajmy się w parku" po raz czwarty (program)

Kolejny raz będziemy mogli uczestniczyć w pikniku kulturalnym "Spotkajmy się w parku" organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. Mieszkańcy wezmą udział w narodowym czytaniu "Wesela", wysłuchają koncertu operetkowego i skorzystają z innych atrakcji.

Piknik zostanie zorganizowany już po raz czwarty w miejskim parku. Wydarzenie cieszy się wśród mieszkańców coraz większym zainteresowaniem. Park miejski okazał się doskonałym, przyjaznym miejscem do organizowania takich plenerowych wydarzeń.

W programie imprezy:
15.00 - występ grup artystycznych z OCK
- Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka - suita kurpiowska,
- Studio Piosenki,
- Zespół Tańca Współczesnego DE-EM,
- Ostrołęcka Scena Autorska - etiuda teatralna inspirowana filmem pt. "Wesele" w reż. A.Wajdy.
16.00 - Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego (można przynieść swój egzemplarz "Wesela", aby przybić na nim okolicznościową pieczęć Narodowego Czytania.
17.00 - Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka - suita krakowska,
17.15 - koncert pt. "Musicalowy zawrót głowy" w ramach ostrołęckich Operaliów czyli Jakub Milewski i jego goście: Agnieszka Przekupień i Jakub Wocial - znakomici wokaliści polskich scen musicalowych,
18.00 - zespół Kumpie z Zawad,
20.00 - zakończenie.

Dodatkowe atrakcje:
- biblioteka piknikowa czynna od godz. 14.00 do zmroku, kiermasz książek ostrołęckich autorów- salonik literacki, a w nim rozmowy niekontrolowane z ostrołęckimi literatami oraz możliwość pozyskania autografu, punkt wymiany książek (masz w domowej biblioteczce książkę, którą przeczytałeś, przynieś i wymień na inną), warsztaty rękodzieła: wykonywanie ozdobnych zakładek do książek, kart okolicznościowych i inne, warsztaty plastyczne, gry i zabawy literackie, w tym flirty z Sienkiewiczem i Conradem oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki i Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki. MZOSTiIT zaprasza dzieci do gier i zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach, a MOPR na watę cukrową i popcorn.

Uczestnicy spotkania do dyspozycji będą mieli stoiska gastronomiczne. Zgodnie z piknikowym zwyczajem organizatorzy proponują również przybycie z pełnym, własnym koszykiem.

Impreza odbędzie się w sobotę 2 września w parku miejskim w Ostrołęce. Początek o godz. 15.00.

Wyświetleń: 3114
 
08:25, 31.08.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama

Najbardziej poczytne